Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> економічна оцінка і прогнозування ефективності ІНВЕСТИЦІЙ

економічна оцінка і прогнозування ефективності ІНВЕСТИЦІЙ

Назва:
економічна оцінка і прогнозування ефективності ІНВЕСТИЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,87 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
савіна наталія борисівна
УДК 338.24:658.5:330
економічна оцінка і прогнозування
ефективності ІНВЕСТИЦІЙ
Спеціальність 08.02.03 –
Організація управління, планування і регулювання економікою
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Ужгород - 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українському державному університеті водного господарства та природокористування
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Крикавський Євген Васильович,
Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри економіки енергетичних і хімічних підприємств та маркетингу.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, доцент
Лапко Олена Олександрівна,
Інститут економічного прогнозування НАН України, завідувач відділу технологічного прогнозування та інноваційної політики
| кандидат економічних наук, доцент
Вічевич Алла Миколаївна,
Український Державний лісотехнічний університет,
завідувач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності.
Провідна установа: |
Інститут регіональних досліджень НАН України, відділ соціально-економічних і правових проблем розвитку підприємництва, м. Львів.
Захист відбудеться “19” грудня  р., о  годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.02 в Ужгородському національному університеті за адресою: 88000, м. Ужгород, пл. Народна, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: 88000, м. Ужгород, вул. Капітульна, 9.
Автореферат розісланий “12” листопада 2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Слава С.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкова орієнтація економіки України призвела до істотних структурних змін, які обумовили передусім зміни співвідношення між секторами промисловості і послуг в складі валового внутрішнього продукту. Така динаміка структурних процесів супроводжується не менш динамічними змінами в інвестиційному потенціалі країни, в структурі джерел інвестицій та об’єктів інвестування. В аспекті викладеного особливого значення з точки зору досягнення очікуваної ефективності інвестиційних процесів набуває наявність науково – методичного забезпечення обгрунтування доцільності інвестицій та їх прогнозування. Розглядаючи інвестиції, як усі види майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об’єкти підприємницької діяльності з метою отримання прибутку або соціального ефекту, слід виділити наступні проблеми:
- проблема обґрунтування інвестиційних рішень з точки зору їхньої доцільності;
- проблема прогнозування результатів цих рішень;
- проблема оцінки факторів ризику, що можуть мати місце в інвестиційній діяльності.
Вирішенню викладених проблем на сучасному етапі в науковій літературі приділяється значна увага. Вагомий внесок в розвиток теорій інвестицій створили вчені О. Амоша, В. Альгін, Р. Баззел, І. Бланк, Є. Бойко, М. Бойко, А. Вічевич, І. Герчикова, Є. Голубков, М. Данилюк, В. Долішній, П. Зав’ялов, С. Злупко, Г. Клейнер, М. Козоріз, Л. Лабскер, О. Лапко, Дж. Лінтер, Г. Маркович, Я. Мелкумов, Л. Мельник, В. Мікловда, І. Недін, Є. Ружанський, В. Тамбовцев, О. Устенко, Г. Цельмер, В. Шарп та інші. У цих роботах всебічно розглядаються питання визначення пріоритетних напрямків інвестування, формування інвестиційної привабливості, оцінки ефективності реалізації інвестиційних проектів тощо. Водночас проблема оцінки інвестиційної діяльності переважно обмежується використанням традиційних методів приведення надходжень майбутніх періодів до теперішнього рівня (метод дисконтування), а також методів приведення теперішнього рівня до майбутнього (методом накопичення). Можна назвати і такі методи наукових досліджень ефективності інвестицій, як аналіз чутливості реагування, за яким з двох проектів більш чутливий до змін вважається більш ризиковим, метод еквівалента певності, лінію надійності ринку та інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: економічна оцінка і прогнозування ефективності ІНВЕСТИЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок