Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ХІМІЧНОЇ ІМУНІЗАЦІЇ ВИНОГРАДУ ЯК ПРИЙОМУ ЗАХИСТУ ВІД СІРОЇ ГНИЛІ

ОБГРУНТУВАННЯ ХІМІЧНОЇ ІМУНІЗАЦІЇ ВИНОГРАДУ ЯК ПРИЙОМУ ЗАХИСТУ ВІД СІРОЇ ГНИЛІ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ХІМІЧНОЇ ІМУНІЗАЦІЇ ВИНОГРАДУ ЯК ПРИЙОМУ ЗАХИСТУ ВІД СІРОЇ ГНИЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,05 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГАЛКІНА Євгенія Спиридонівна
УДК 634.8.047:632.4/.938 (047)
ОБГРУНТУВАННЯ ХІМІЧНОЇ ІМУНІЗАЦІЇ ВИНОГРАДУ
ЯК ПРИЙОМУ ЗАХИСТУ ВІД СІРОЇ ГНИЛІ
06.01.11 – фітопатологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті винограду і вина “Магарач" УААН

Науковий керівник - | доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Якушина Надія Альфонсівна, Інститут винограду і вина "Магарач" УААН, завідуюча відділом захисту рослин
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор Тимченко Віктор Йосипович, Інститут овочівництва і баштанництва УААН, головний науковий співробітник відділу захисту рослин
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Сергієнко Валентина Григорівна, Інститут захисту рослин УААН, старший науковий співробітник відділу державних випробувань та технологій застосування пестицидів
Провідна організація - | Уманська державна аграрна академія Міністерства аграрної політики України, кафедра захисту рослин, м. Умань.
Захист відбудеться “28" лютого 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.02 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041 Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, 3-й корпус, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, 4-й корпус, к. 41.
Автореферат розісланий “24" січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Менджул В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сіра гниль винограду (збудник Botrytіs cinerea Pers.) за шкідливістю займає особливе місце серед захворювань виноградних рослин. Даний патоген завдає відчутної шкоди у всіх виноградарських зонах. В Україні в звичайні роки інтенсивність розвитку сірої гнилі варіює від 5 до 25% залежно від сорту винограду та умов його вирощування, а в роки епіфітотій досягає 60-100%.
До цього часу основним методом боротьби з шкідливими організмами на виноградниках, які щорічно ушкоджують значну частину врожаю, є застосування хімічних засобів, багато з яких при підвищенні граничних норм їх використання на одиницю площі негативно впливають на біосферу взагалі та людину зокрема.
В останні роки активно вивчається застосування в захисті рослин від грибних інфекцій різних індукторів захисних реакцій: фунгіцидів системної дії, імуностимуляторів, індукторів біогенної природи. Ці речовини можуть впливати як на метаболізм гриба, так і змінювати обмін речовин рослин, направляючи його на посилення захисних реакцій. Індукування стійкості хімічними речовинами, які регулюють протікання захисних реакцій, має безперечні перспективи і є актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконувалася протягом 1997-2000 рр. у відділі захисту рослин Інституту винограду і вина “Магарач" УААН за темою “Розробити теоретичні основи використання і встановити механізми дії індукторів стійкості винограду щодо хвороб і біопрепаратів, створених на основі штамів і метаболітів мікроорганізмів'' (Номер державної реєстрації - UA01003465P).
Мета і задачі досліджень. Мета роботи полягала в тому, щоб вивчити можливості застосування індукторів стійкості для захисту винограду від сірої гнилі, впливу індукторів на білковий обмін, синтез фенольних речовин виноградних рослин як чинників стійкості до патогенів.
Для розв'язання даної проблеми ставилися наступні задачі: 1) виявити індуктори стійкості для захисту винограду від сірої гнилі, 2) встановити оптимальні концентрації, їх терміни захисної дії, кратність обробок; визначити біологічну ефективність захисту винограду від сірої гнилі за допомогою індукторів стійкості; 3) встановити вплив розробленого засобу захисту на генеративний і вегетативний розвиток винограду; 4) провести визначення вмісту білків і фенолів у листях винограду при застосуванні індукторів стійкості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ХІМІЧНОЇ ІМУНІЗАЦІЇ ВИНОГРАДУ ЯК ПРИЙОМУ ЗАХИСТУ ВІД СІРОЇ ГНИЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок