Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,09 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені володимира даля
ОСИЧЕНКО НАДІЯ ІВАНІВНА
УДК 658.012.4+338.242
УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.06.02 - Підприємництво, менеджмент і маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ).
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент
Чернявська Євгенія Іванівна,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри управління трудовими ресурсами та економічної теорії.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Одінцова Галина Сергіївна, Харківський регіональний інститут Української академії державного управління при Президентові України, завідуюча кафедрою державного управління та менеджменту (м. Харків);
кандидат економічних наук, доцент Кузьменко Лариса Михайлівна, Інститут економіки промисловості НАН України, ведучий науковий співробітник відділу проблем управління виробництвом (м. Донецьк).
Провідна установа – Технологічний університет Поділля Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки та менеджменту (м. Хмельницький).
Захист відбудеться 23 травня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.01 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України за адресою: 91034, м. Луганськ-34, кв. Молодіжний, 20а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ-34, кв. Молодіжний, 20а.
Автореферат розісланий 22 квітня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Козаченко Г.В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Трансформація командно-адміністративної системи в ринкову економіку зумовлює істотні зміни в економічній природі підприємства, його цілях, відношеннях власності, принципах організації й управління. Особливого значення для підприємств, які здійснюють свою діяльність в умовах ринків недосконалої конкуренції, набуває необхідність створення та закріплення конкурентних переваг. Особливості утворення капіталу і галузевої специфіки його переливу зумовлюють необхідність формування конкурентних переваг вже на стадії проектування, розробки конкурентної стратегії й організації економічної діяльності. Високий динамізм зовнішнього середовища в сучасних умовах обумовлює необхідність управління конкурентоспроможністю підприємства.
Конкурентоспроможність підприємства в самому загальному виді являє собою його здатність виробляти продукцію, що користується попитом, і на цій основі діставати прибуток. На жаль, процеси трансформації економіки в Україні супроводжуються негативними тенденціями: падіння обсягів і ефективності виробництва, скорочення платоспроможного попиту і ємності ринку, ріст числа збиткових підприємств, особливо в приватизованому секторі, тінізація економіки. За цих умов розробка й організація системи управління конкурентоспроможністю поряд із визначенням відповідних макроекономічних умов господарської діяльності підприємств є одним із найважливіших орієнтирів у поступальному перетворенні їх в ефективні суб'єкти ринкових відносин, значущими чинниками виходу економіки із системної кризи і переходу до економічного росту.
Необхідність подальших теоретичних розробок поняття конкурентоспроможності підприємства, формування системи управління нею за умов трансформаційної економіки, визначення найбільш значущих внутрішніх і зовнішніх чинників, що впливають на рівень конкурентоспроможності підприємств зумовили вибір теми дисертаційного дослідження, визначили її актуальність та практичну значущість.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до тематики наукових праць кафедри управління трудовими ресурсами й економічної теорії Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, а також до Програми реструктуризації підприємств скляної промисловості корпорації "Укрбудматеріали", затвердженої постановою Ради від 26 серпня 1999 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок