Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТУРБУЛЕНТНОЇ В’ЯЗКОЇ ТЕЧІЇ У ВХІДНИХ ВІДСІКАХ ТУРБОМАШИН

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТУРБУЛЕНТНОЇ В’ЯЗКОЇ ТЕЧІЇ У ВХІДНИХ ВІДСІКАХ ТУРБОМАШИН

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТУРБУЛЕНТНОЇ В’ЯЗКОЇ ТЕЧІЇ У ВХІДНИХ ВІДСІКАХ ТУРБОМАШИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,15 KB
Завантажень:
4
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Стародубцев Юрій Володимирович
УДК 629.7.064:533.6.011+629.7.067
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТУРБУЛЕНТНОЇ В’ЯЗКОЇ
ТЕЧІЇ У ВХІДНИХ ВІДСІКАХ ТУРБОМАШИН
Спеціальність 05.05.16 – турбомашини та турбоустановки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті (ХНАДУ).
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Солодов Валерій Григорович,
Харківський національний автомобільно-дорожній університет (ХНАДУ), завідувач кафедри
“Теоретична механіка і гідравліка”
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор,
лауреат Державної премії України
Гнесін Віталій Ісайович,
завідувач відділу аерогідромеханіки,
Інститут проблем машино-будування
ім. А.Н. Підгорного НАН України, м. Харків
- кандидат технічних наук
Лапотко Василь Михайлович,
провідний співробітник відділу турбін
Державного підприємства Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро “Прогрес” ім. акад. О.Г. Івченка, м. Запоріжжя
Провідна установа: – Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 27 січня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.050.11 в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21, ауд. № 1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету “ХПІ” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий 17.12.2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., професор Потетенко О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дані експериментальних досліджень типових вхідних патрубків турбомашин вказують на складний просторовий характер течії у вихідному перетині зі значною нерівномірністю газодинамічних параметрів, особливо кутів атаки вхідних крайок соплового апарату (СА). Внаслідок цього окремі канали ступеня працюють на нерозрахованих режимах, що знижує економічність і надійність турбоагрегату. Тому вхідний відсік турбомашини, що складається з вхідного патрубка і 1-го ступеня, має певні резерви підвищення ККД.
До останнього часу дослідження течій у вхідних відсіках турбомашин у більшості випадків зводилися до ізольованих продувок вхідних патрубків. Відоме лише одне експериментальне дослідження спільної роботи вхідного патрубка і підключеного ступеня, виконане в БІТМі під керівництвом проф. І.Г.Гоголєва, у якому приведені основні характеристики вхідного відсіку й особливості роботи підключеного ступеня на моделі одноступінчатої турбіни. На сучасний момент відсутні математичні моделі вхідного відсіку турбомашини, адекватні фізичному експерименту. Тому тема даної дисертації, присвяченої розробці математичної моделі турбулентної в’язкої течії у вхідному відсіку турбомашини, є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася безпосередньо автором у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті при кафедрі “Теоретична механіка і гідравліка“ з науково-технічної проблеми “Математичні та обчислювальні моделі у машинобудуванні та будівництві”. Тематика роботи відповідає встановленим Законом України приоритетним напрямкам розвитку науки і техніки до 2006 року, у тому числі “Новітні технології та ресурсозберігаючі технології в енергетиці, промисловості та агропромисловому комплексі”.
Результати роботи знайшли застосування при виконанні держбюджетної НДДКР №10-53-03 “Теоретичні основи моделювання турбулентних течій газових сумішей з хімічними та фазовими перетвореннями” (№ДР 0103U001439, МОН України), де здобувач брав участь як виконавець; при виконанні госпдоговірних НДР: №37-01-02 “Розрахунки і дослідження газодинаміки елементів вихлопного тракту ГТЕ-25” для НВП “Машпроект” (№ДР 0102V004104), №37-02-02 “Дослідження аеродинамічних характеристик і вдосконалення вхідного патрубка і першої соплової решітки парової турбіни 109-33.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТУРБУЛЕНТНОЇ В’ЯЗКОЇ ТЕЧІЇ У ВХІДНИХ ВІДСІКАХ ТУРБОМАШИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок