Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІСІВНИЧІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ПОЛЕЗАХИСНА РОЛЬ ЛІСОВИХ СМУГ РІЗНИХ КОНСТРУКЦІЙ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ

ЛІСІВНИЧІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ПОЛЕЗАХИСНА РОЛЬ ЛІСОВИХ СМУГ РІЗНИХ КОНСТРУКЦІЙ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ

Назва:
ЛІСІВНИЧІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ПОЛЕЗАХИСНА РОЛЬ ЛІСОВИХ СМУГ РІЗНИХ КОНСТРУКЦІЙ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,28 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СИТНИК ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ
УДК 630*26(477.4)
ЛІСІВНИЧІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ПОЛЕЗАХИСНА РОЛЬ
ЛІСОВИХ СМУГ РІЗНИХ КОНСТРУКЦІЙ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ
06.03.01 – лісові культури та фітомеліорація
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
КИЇВ–2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор
Пилипенко Олексій Іванович,
Національний аграрний університет, професор
кафедри лісової меліорації
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Ониськів Микола Ількович,
Національний аграрний університет,
Науково-дослідний інститут лісівництва і декоративного садівництва, головний науковий співробітник
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
Гладун Григорій Борисович,
Український науково-дослідний інститут лісового
господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького,
провідний науковий співробітник лабораторії
лісових культур і агролісомеліорації
Провідна установа – Національний лісотехнічний університет України
Міністерства освіти і науки України,
кафедра лісових культур і лісової селекції, м. Львів
Захист відбудеться “2” листопада 2000 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.09 у Національному аграрному університеті?за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд. 65
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, ауд. 41
Автореферат розісланий “28” жовтня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кравець П.В.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Площа еродованих і дефляційних земель в Україні становить 18,5 млн га (31% території держави), у т. ч. сильно еродованих – 6,23 млн га, які необхідно вивести з ріллі і половину з них заліснити. Водна і вітрова ерозія ґрунтів ускладнюється посухами й суховіями та іншими несприятливими факторами. За останні десятиліття 2-3 роки з п’яти посушливі. Внаслідок ерозії ґрунтів Україна втрачає щорічно понад 10-12 млн т зерна.
Ураховуючи різноманітність видів і форм ерозійних процесів та шкідливих природно-кліматичних (посухи, суховії, пилові бурі тощо) і антропогенних явищ, необхідна система захисту ґрунтів від ерозії.
Основним елементом лісоаграрних ландшафтів є лісомеліоративні насадження, в т. ч. полезахисні лісові смуги (ПЛС). В Україні створено близько 1,4 млн га захисних лісових насаджень (ЗЛН), у т. ч. ПЛС – 440 тис. га, а необхідно (оптимальна величина) відповідно 5,0 млн га і 900 тис. га. Площа ЗЛН (у т. ч. ПЛС) має бути в 2-3 рази збільшена.
У переважній кількості господарств України відсутня система полезахисних лісових смуг. Існуючі лісові смуги часто не досягають проектної висоти (від якої значною мірою залежить їх полезахисна ефективність) через недоліки створення лісових насаджень.
Згідно із Законами України „Про меліорацію земель” (14.01.2000 р.; № 1389  XIV) і „Про Загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки” (21.09.2000 р.; № 1989 – ІІІ) та Державною програмою „Ліси України” (29.04.2002 р.; № 581), до 2015 р. на еродованих сільськогосподарських землях необхідно створити лісомеліоративні насадження першої черги на площі 1,7 млн га, в т. ч. ПЛС – 174 тис. га.
Вивчення лісівничо-таксаційних особливостей і впливу на польові угіддя лісових смуг та обґрунтування їх оптимальної структури і конструкції являє собою складову частину оптимізації полезахисного лісорозведення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження в дисертаційній роботі здійснені в рамках наукової тематики кафедри лісової меліорації Національного аграрного університету „Розробити теоретичні і технологічні основи оптимізації структури захисних лісових насаджень для зональних лісоаграрних екосистем України” (номер державної реєстрації 0101U001707).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЛІСІВНИЧІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ПОЛЕЗАХИСНА РОЛЬ ЛІСОВИХ СМУГ РІЗНИХ КОНСТРУКЦІЙ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок