Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСУ СУШІННЯ ФРУКТОВО-ЯГІДНОЇ СИРОВИНИ В ЗАВИСЛОМУ ШАРІ

ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСУ СУШІННЯ ФРУКТОВО-ЯГІДНОЇ СИРОВИНИ В ЗАВИСЛОМУ ШАРІ

Назва:
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСУ СУШІННЯ ФРУКТОВО-ЯГІДНОЇ СИРОВИНИ В ЗАВИСЛОМУ ШАРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,98 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
`
БАХМУТЯН НАТАЛЯ ВІТАЛІЇВНА
УДК 664.854:66.047.59-912
ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСУ СУШІННЯ ФРУКТОВО-ЯГІДНОЇ
СИРОВИНИ В ЗАВИСЛОМУ ШАРІ
Спеціальність 05.18.12 – процеси та обладнання харчових,
мікробіологічних та фармацевтичних виробництв
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній академії харчових технологій
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Грішин Михайло Олександрович, Одеська національна
академія харчових технологій, кафедра технології
молока та сушіння харчових виробництв, професор кафедри
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Бурдо Олег Григорович, Одеська національна
академія харчових технологій, кафедра процесів і апаратів,
завідувач кафедри
кандидат технічних наук,
Петрова Жанна Олександрівна, Інституту технічної
теплофізики НАН України, (м. Київ),
старший науковий співробітник
Захист відбудеться 26.10.2007 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.088.01 при Одеській національній академії харчових технологій, за адресою: вул. Канатна, 112, м. Одеса, 65039.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної академії харчових технологій, за адресою: вул. Канатна, 112, м. Одеса, 65039.
Автореферат розіслано 25.09. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.т.н., професор К.Г. Іоргачова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Високий вміст вологи в плодах є причиною їх не стійкості при зберіганні, внаслідок бактеріального, ферментативного та хімічного псування. Проблема найбільш повного збереження нативних властивостей продуктів при їхньому тривалому зберіганні актуальна для виробників продуктів харчування. Відповідальним і вирішальним етапом технологічного процесу переробки рослинної сировини є процес сушіння.
Поліпшення якості сушених харчових рослинних продуктів пов'язане зі скороченням тривалості сушіння, тобто тривалості теплового впливу на продукт і залежить від рівномірності нагріву матеріалу, максимального зниження вологості в процесі сушіння.
У роботі був обраний процес сушіння у завислому шарі, який має ряд переваг: інтенсивний рух і перемішування часток; максимальна поверхня сушіння; невеликий гідравлічний опір шару; рівномірне нагрівання матеріалу, що дозволяє застосовувати високі температури (100 – 120 0С); високе питоме навантаження матеріалу (в 8 – 16 разів вище, ніж у нерухомому шарі).
Крім того, високотемпературне сушіння у завислому шарі дозволяє висушити матеріал до низької залишкової вологості (4 – 8 %) і значно знизити тривалість процесу сушіння. Глибоке сушіння плодів обумовлене тим, що при залишковій вологості нижче 8 % термін зберігання сушеного продукту приблизно подвоюється зі зменшенням вмісту вологи на кожні два відсотки.
Вказані способи сушіння ефективно використовують в різних галузях промисловості. Але впровадження таких технологій сушіння фруктово-ягідної сировини потребує постановки досліджень раціональних режимів сушіння.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана за тематикою держбюджетних досліджень проблемної науково-дослідної лабораторії 6/2000 – П “Розробка науково-технічних основ сушіння рослинної сировини для створення енергоощадного і екологічно безпечного обладнання малої потужності” № державної реєстрації 0100U004570.
Мета і завдання досліджень. Мета роботи – створення методів розрахунку та обґрунтовування ефективних режимів сушіння фруктово-ягідної сировини в завислому шарі.
Для досягнення зазначеної мети були поставлені такі задачі:
- встановити вплив режимних параметрів на кінетику сушіння фруктово-ягідної сировини та зміну її хімічних показників;
- розробити інженерну методику розрахунку і оптимізації сушильної установки;
- оптимізувати процес сушіння в завислому шарі плодів і ягід по ряду параметрів: енерговитратам і хіміко-технологічним показникам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ІНТЕНСИФІКАЦІЯ ПРОЦЕСУ СУШІННЯ ФРУКТОВО-ЯГІДНОЇ СИРОВИНИ В ЗАВИСЛОМУ ШАРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок