Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВПРОВАДЖЕННЯ МОДУЛЬНО-ТЬЮТОРСЬКОЇ ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАННЯ (НА МАТЕРІАЛІ ВИВЧЕННЯ ФІЛОСОФСЬКО-ПОЛІТОЛОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН СТУДЕНТАМИ ТЕХНІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ)

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВПРОВАДЖЕННЯ МОДУЛЬНО-ТЬЮТОРСЬКОЇ ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАННЯ (НА МАТЕРІАЛІ ВИВЧЕННЯ ФІЛОСОФСЬКО-ПОЛІТОЛОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН СТУДЕНТАМИ ТЕХНІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ)

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВПРОВАДЖЕННЯ МОДУЛЬНО-ТЬЮТОРСЬКОЇ ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАННЯ (НА МАТЕРІАЛІ ВИВЧЕННЯ ФІЛОСОФСЬКО-ПОЛІТОЛОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН СТУДЕНТАМИ ТЕХНІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,16 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Попович Олена Вікторівна
УДК 378.4
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВПРОВАДЖЕННЯ МОДУЛЬНО-ТЬЮТОРСЬКОЇ ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАННЯ
(НА МАТЕРІАЛІ ВИВЧЕННЯ ФІЛОСОФСЬКО-ПОЛІТОЛОГІЧНИХ
ДИСЦИПЛІН СТУДЕНТАМИ ТЕХНІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Алексюк Анатолій Миколайович,
провідний науковий співробітник
Інституту педагогіки і психології професійної
освіти АПН України (м. Київ)
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Фурман Анатолій Васильович,
Інститут експериментальних систем освіти
при Тернопільській академії народного
господарства, директор (м. Тернопіль);
кандидат педагогічних наук,
Мельник Валерія Вікторівна,
завідувачка кафедри педагогіки та методик
навчальних предметів обласного інституту
післядипломної освіти (м. Хмельницький)
Провідна установа: Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова Міністерства освіти і
науки України (м. Київ)
Захист відбудеться “24” січня 2001р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.16 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01017, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 317)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01017, м. Київ, вул. Володимирська, 60)
Автореферат розіслано “24” грудня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Корнєв М. Н.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Національна освіта переживає етап критичного переосмислення дійсності, що пов’язане з глибоким перетворенням сфер суспільного життя. Упродовж століть склалась і діє освітня система навчання, яка виходить із того, що зовнішнє безпосередньо формує внутрішнє. Події, що перетворили духовне життя нашої країни напередодні XXI століття, зумовили необхідність і створили вельми сприятливу можливість для докорінних змін у викладанні та вивченні філософсько-політологічних дисциплін.
Лекційно-семінарська система навчання діє таким чином, що той, хто навчається, підпадає під поняття “об`єкт”, яким можна керувати за допомогою зовнішніх впливів, загальних стандартів та нормативів. Орієнтація на директивно заданий норматив призводить до того, що студент немов зникає, розчиняється в педагогічному процесі.
Отже, як показує практика та наукові дослідження, не всі студенти виявляють готовність до творчого вивчення гуманітарних наук. Саме тому ми можемо говорити про наявність так званого психологічного бар’єра в деяких студентів, який заважає ефективному вивченню філософії. Значні ускладнення відчувають студенти технічних спеціальностей, які за характером навчальної праці та конкретно-образним типом мислення краще сприймають інформацію, подану у вигляді схем, графіків, діаграм, таблиць та графів. Психологи стверджують також, що студент сприймає лише те, що може й хоче сприймати, пропускаючи навчальні впливи крізь призму своєї індивідуальності, тобто як суб’єкт. Таким чином, актуальність теми, дисертаційного дослідження визначається тим, що сьогодні не вистачає таких технологій, які б адекватно відтворювали “суб’єкт – суб’єктні відносини”, тому є об`єктивна потреба у створенні ефективних дидактичних технологій.
Серед тенденцій наукової розробки новітніх технологічних структур у сфері освіти найоригінальнішими, найзмістовнішими визнані модульні технології навчання (А.Алексюк, В.Бондар, К.Вазіна, А.Гучинський, Г.Оуенс, Є.Сковін, Дж.Рассел, П.Третяков, А.Фурман, П.Юцявічене).
Серед комплексних інноваційних підходів до організації життєдіяльності сучасної вищої школи, що за останні кілька років оформилися як реальна альтернатива лекційно-семінарській системі, найоригінальнішими та найзмістовнішими, на наш погляд, є науково-експериментальні проекти щодо реалізації принципу модульності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВПРОВАДЖЕННЯ МОДУЛЬНО-ТЬЮТОРСЬКОЇ ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАННЯ (НА МАТЕРІАЛІ ВИВЧЕННЯ ФІЛОСОФСЬКО-ПОЛІТОЛОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН СТУДЕНТАМИ ТЕХНІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок