Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ

ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ / сторінка 10

Назва:
ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,95 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
В залежності від знаків нелінійностей можливе як дисперсійне розпливання імпульсів, так і їх стискання.
Анізотропія нелінійної сприйнятливості матеріалу серцевини світловоду призводить до ефекту самообертання еліпса поляризації світлового імпульсу (підрозділ 4.4). Виконано чисельний розрахунок поляризації хвилі в одномодовому ВС при врахуванні тензора нелінійної сприйнятливості 4-ого рангу. Зміна поляризації світла проявлялась у обертанні еліпса поляризації без деформації його форми. Цей ефект лінійно залежить від довжини волокна. Виявлені варіації поляризації хвилі при поширенні в світловодах з нормальною і аномальною дисперсіями.
Рис. 6. Залежність числової напівширини (а) і інтенсивності (б) головного піка від енергії вхідного імпульсу.
Підрозділ 4.5 присвячений експериментальному дослідженню і чисельному розрахунку деформації гігантських лазерних імпульсів наносекундного діапазону при їх поширенні в багатомодових світловодах. Розв’язок хвильового рівняння з нелінійними членами виконано методом повільно-змінюваних амплітуд при інтенсивностях, далеких від порога самофокусування. Вибір обвідної амплітуди збуджувального імпульсу у вигляді функції Гауса і промодульованість його слабким шумовим сигналом дає якісне узгодження результатів чисельного розрахунку з експериментальними даними. Врахування другого порядку теорії дисперсії та кубічної нелінійності приводить до характерної деформації обвідної вихідного імпульсу – рис. 7.
Результати досліджень специфіки можливостей волоконно-оптичних інтерферометрів і датчиків фізичних полів викладені в розділі 5. Складені оптоволоконні резонатори (підрозділ 5.1) дозволяють отримати функції відгуку, зручніші для процесів фільтрації, ніж функція Ейрі, яка характерна для простого резонатора. При відповідному виборі параметрів оптоволоконні резонатори забезпечують високу вихідну інтенсивність.
Рис. 7. Оптичний імпульс на виході волоконного світловоду, що отримується при гігантському вхідному імпульсі.
Голографічна корекція поля в інтерферометрах на багатомодових ВС, вивчена в підрозділі 5.2, дозволяє сформувати просторово-кутову структуру поля після світловодів. Запропонована схема волоконного інтерферометра з голографічним коректором (рис. 8) може бути використана і в якості волоконного чутливого датчика при зовнішніх діях на одне з плечей (інформаційний канал) інтерферометра.
Рис. 8. Схема волоконного інтерферометра з голограмним елементом для корекції спотворень поля. 1 – He-Ne лазер; 2, 4 – колімуючий пристрій, 3 – просторовий фільтр; 5, 6 – світоподільники; 7, 8 – 20х мікрооб’єктиви; 9, 10 – волоконні світловоди; 11 – голографічна пластинка; 12 – телевізійна камера; 13 – відеомагнітофон; 14 – проглядовий пристрій.
Принцип роботи і схема волоконного кільцевого інтерферометра з керованими елементами (рис. 9) розглянуті в підрозділі 5.3. Переваги схеми полягають в усуненні дрейфу нуля в інтерферометрі (який виникає в результаті деполяризації випромінювання в контурі) внаслідок управління ступенем деполяризації випромінювання джерела в поєднанні з шумовою амплітудно-фазовою модуляцією у відгалужувачі зі змінюваним коефіцієнтом відгалуження.
До п’єзокерамічних циліндрів 4, окрім постійних напруг U01, U02, підводиться також змінна шумова напруга U1,2= U1,2mf(t), де f(t) – випадкова функція часу, наприклад з гаусовою статистикою. При цьому світлові хвилі на виході кожного з каналів будуть модульовані як по амплітуді, так і по фазі. Для модуляції хвиль з х-поляризацією тільки по фазі потрібно, щоб шумова різниця фаз для х-поляризації була рівна нулю: 1х(t)–ц2х(t)=0. Це виконується за умови aU1m–bU2m=0, (a, b – характеристики п’єзокерамічного циліндра) що, в свою чергу, приводить до ефективного зменшення при усередненні добутків компонент полів , які в даному випадку є паразитними. Залишається тільки інформативний сигнал , який при усередненні внаслідок сталості амплітуд і однакової зміни фаз хвиль Е0х, Е1*x не перетворюється в нуль.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок