Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ

ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ / сторінка 11

Назва:
ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,95 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Компенсація похибки внаслідок ефекту Керра відбувається в результаті вирівнювання інтенсивностей зустрічних хвиль при управлінні коефіцієнтом розділення у відгалужувачі окремо для поздовжньої і поперечної поляризацій. При цьому в порівнянні з відомими схемами суттєвого ускладнення в оптичній частині даного гіроскопа немає.
Рис. 9. Схема волоконного кільцевого інтерферометра з керованими елементами. 1 – когерентне джерело деполяризованого випромінювання; 2 – блок управління випромінювачем; 3 – пасивні волоконні відгалужувачі; 4 – п’єзокерамічні циліндри; 5 – контур ВКІ; 6 – фазовий модулятор; 7 – шумовий генератор; 8 – джерело постійної напруги; 9 – фотодетектор; 10 – попередній підсилювач; 11, 12 – підсилювачі; 13 – синхронний детектор; 14 – детектор; 15 – генератор; 16 – схема розподілу напруг.
У запропонованій схемі волоконного гіроскопа з оберненням хвильового фронту в фоторефрактивних кристалах (підрозділ 5.4), що дозволяє заглушити паразитні ефекти у волоконних гіроскопах, на відміну від відомих схем, можливе безпосереднє вимірювання саньяківського набігу фази. Рознесення обернених і необернених хвиль виконується шляхом зсуву по частоті. Схема дозволяє застосовувати багатомодове і не зберігаюче поляризацію волокно. Оскільки керрівська нелінійність компенсується, можна використовувати імпульсний лазер, що важливо для збільшення ефективності обернення хвильового фронту. Додаткова перевага – лінійність вихідної характеристики.
Експериментальні дослідження волоконних кільцевих інтерферометрів (підрозділ 5.5) виявили вплив джерела випромінювання на середньоквадратичний рівень шумів вихідного сигналу і на довгострокову стабільність. Вплив на вихідні характеристики гіроскопа його елементів наведено в таблиці 2.
Таблиця 2
Чутливість волоконного гіроскопа (град/год).
Фізичні властивості волокна як чутливого елемента датчика тиску розглянуті в підрозділі 5.6. Запропоновані схеми волоконно-оптичного датчика тиску дозволяють визначити місце дії на ВС з наперед заданою точністю, наприклад до 1 м. Вимірювання виявили залежність чутливості волоконно-оптичного елемента як від типу ВС, так і від ступеня когерентності джерела випромінювання.
ВИСНОВКИ
Досліджені фізичні закономірності перетворення оптичного випромінювання у волоконних світловодах і пристроях дозволяють зробити наступні висновки:
Створено суцільно-волоконний елемент Х-типу з керованим (в межах 10%) коефіцієнтом відгалуження. Фізичний механізм його дії базується на перерозподілі випромінювання по вихідних каналах у тунельно-звязаних хвилеводах залежно від різниці фаз хвиль, які поширюються в плечах інтерферометра Маха-Цендера. Виготовлені з багатомодових волокон відгалужувачі дозволили перерозподіляти енергію по вихідних портах 1%/В. У суцільно-волоконному виконанні даний елемент реалізовано вперше. Його застосування волоконно-оптичні лінії звязку, датчики фізичних полів, волоконні пристрої для медичних цілей.
Вперше досліджено два типи керованих джерел деполяризованого випромінювання, які складаються з лазерних діодів і волоконних відгалужувачів. Встановлено, що за умов рівності інтенсивності перпендикулярних компонент поля випромінювання з точністю 10-3 і ортогональності вісей еліпсів з точністю 310-2 рад, залишковий ступінь поляризації не перевищує 0,1%. Подальше підвищення ступеня деполяризації вихідного випромінювання досягається при зменшенні різниці центральних частот спектрів лазерних джерел.
Застосування джерел випромінювання з такими характеристиками доцільне, наприклад у волоконних датчиках кутової швидкості.
Піонерський набір методичних прийомів примусове змішування мод і фільтрація мод оболонки дозволив вимірювати втрати в коротких (до 1 м) відрізках волоконних світловодів з точністю 0,1 дБ. Це практично важливо з точки зору відбору якісних заготовок для виготовлення волоконно-оптичних елементів, зокрема направлених пасивних відгалужувачів. Для останніх удосконалено методики виготовлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок