Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ

ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ / сторінка 12

Назва:
ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,95 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Це дозволило отримати відгалужувачі з малими втратами ( 1,2 дБ) і великим коефіцієнтом спрямованості ( 45 дБ).
Практично повне гасіння фазових шумів, обумовлених багатомодовим складом випромінювання, можливе при використанні виготовленого голографічного елемента для введення випромінювання у волоконний інтерферометр. Згаданий елемент одночасно виконує три функції: світлоподільну, фокусування і юстування. В конкретному випадку інтерферометра з кварц-полімерним світловодом з числовою амплітудою 0,17 і діаметром серцевини 120 мкм ефективність введення зросла на 20% порівняно з традиційною лінзовою.
Експериментально встановлено, що втрати на випромінювання на згинах волоконних світловодів зменшуються згідно експоненціальному закону при зростанні радіуса згину від Rmin~1 мм, при якому відбувається механічне обламування волокна, до Rmax 8. Показано, що прості вимірювання вхідних і вихідних потужностей випромінювання дають можливість визначити дві з трьох ключових характеристик волокна: n1, n2, q (де n1 і n2 показники заломлення серцевини і оболонки відповідно, q коефіцієнт, що визначає гасіння хвилі в оптичній оболонці).
Реалізовано методику відеодіагностики параметрів волоконно-оптичних елементів (фіксація, реєстрація потрібного зображення, його подальша обробка і обчислення необхідних параметрів). Це дозволяє автоматично і в реальному масштабі часу вимірювати, зокрема числову апертуру, просторовий розподіл випромінювання, модовий склад світловодів. За пристрій фіксації зображення використано ч/б ПЗЗ-камеру SANYO VCB 3512Р з ефективною роздільною здатністю ПЗЗ-матриці 252(Н)х582(V) пікселів, а для вводу відеозображення до ПЕОМ застосовано плату “захоплювача кадру” A Ver Media TV Capture. Обробка результатів, побудова відповідних графіків тощо, здійснюється за допомогою новоствореного програмного забезпечення.
Встановлено, що перерозподіл оптичного випромінювання по двох тунельно-звязаних хвилеводах з кубічною нелінійністю залежить від інтенсивнсті оптичної хвилі на вході. При цьому рівність енергій по каналах досягається при різних значеннях величин вхідної інтенсивності у випадках симетричного і асиметричного хвилеводів. Збільшення довжини ділянки тунельного звязку веде до зменшення їх (інтенсивностей) величин за лінійним законом. Час перемикання логічного елемента для оптичних компютерів на тунельно-звязаних хвилеводах обмежується швидкістю наростання фронту імпульсу і часом проходження випромінювання через нього.
Вперше в багатомодових світловодах вивчені можливість і закономірності перетворення хвильового фронту випромінювання, яке пройшло головне волокно, на основі його обернення при вимушеному розсіюванні Мандельштама-Бриллюена в допоміжному світловоді. Встановлено, що висока ступінь обернення хвильового фронту (до 0,6) зі збільшенням довжини основного світловоду, який вносить фазові шуми, спадає. Головна причина цього полягає в тому, що частотний зсув 0,7 см-1 при ВРМБ приводить до суттєвого паразитного набігу фази між окремими модами при зворотному поширенні. Частина випромінювання із заглушеними просторовими шумами лінійно зростає зі збільшенням потужності збуджувального випромінювання.
Проведено піонерські дослідження фазової корекції фронту хвилі, яка пройшла багатомодовий волоконний світловід, на основі процесу генерації 2-ої оптичної гармоніки в нелінійних кристалах Ba2NaNb5O15, LiNbO3 i KTіОPО4. Встановлено, що зі зростанням довжини кристала нелінійно-оптичне перетворення когерентного випромінювання, яке виходить із волокна, супроводжується підвищенням якості хвильового фронту. Поперечна структура пучка другої гармоніки після кристалів виявляється без спекл-структури і має кутові розміри, які узгоджуються зі значеннями відповідних кутових ширин синхронізму (~10) нелінійного кристала.
Визначено вплив нелінійності керрівського типу матеріалу одномодового волокна на обернення хвильового фронту при нехтуванні взаємодією прямої і зворотної хвиль. Встановлено залежність коефіцієнта еліптичності хвилі, яка пройшла одномодове волокно в зворотному напрямку від коефіцієнта відбиття з оберненням хвильового фронту для обох поляризацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок