Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ

ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ / сторінка 3

Назва:
ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,95 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

8. Розробка фізико-інженерних основ передачі інформації оптичними хвилеводами методами нелінійної оптики та створення на цій основі систем передачі інформації і керуючих елементів нового типу (1992–1995 рр.) № д/р 013U042222.
9. Дослідження природи втрат та пошук ефективних матеріалів для керуючих елементів волоконних ліній передачі інформації і розробки волоконних датчиків (1994-1996 рр.). № д/р 0194U020369.
10. Науково-дослідна робота “Розробка фізичних і технологічних основ створення елементів та пристроїв обробки та передачі інформації в системах зв’язку на базі методів голографії і обернення хвильового фронту”, проект №06.06/03674, № держреєстрації 0197U014760. (07.1997–12.2000).
Пошукувач виконував наукове керівництво темами №9 і №10; був відповідальним виконавцем тем №3; 5; 6 і виконавцем тем №1; 2; 4; 7; 8. Як науковий керівник, брав участь у постановці задач, теоретичних розробках, експериментальних дослідженнях, узагальненні результатів, формулюванні висновків і організації виконання всієї роботи. В якості відповідального виконавця проводив теоретичні розрахунки і експериментальні вимірювання, координував хід виконання всієї роботи, узагальнював висновки отриманих результатів. У обов’язки виконавця входило дослідження конкретних проблем: теоретичне моделювання, експериментальне вимірювання, обговорення отриманих результатів, визначення висновків і рекомендацій.
Мета і задачі дослідження. 1. Створити пасивні і керовані волоконно-оптичні відгалужувачі, деполяризатори світла для кільцевого волоконного інтерферометра та голографічний елемент для введення випромінювання в світловоди. Вказані елементи необхідні в складних ВОЛЗ, датчиках фізичних полів тощо для поліпшення їх основних характеристик. Для цього потрібно було дослідити:
а) гасіння світла в коротких волоконних світловодах ( 1 м) і біконічних переходах;
б) втрати енергії на згинах волоконних світловодів;
в) ефективність різних способів сполучення і збудження світловодів.
На основі персонального комп’ютера за допомогою відповідних програм і фоточутливих елементів експериментально реалізувати відеодіагностику (вимірювання просторового розподілу вихідного випромінювання, обрахунок числової апертури тощо) волоконних світловодів і виготовлених з них елементів.
Дослідити закономірності перетворення хвильового фронту у волоконних світловодах (дозволить заглушити шуми і поліпшити якість передачі інформації):
а) при вимушеному розсіюванні Мандельштама-Бриллюена;
б) при генерації другої оптичної гармоніки;
в) при впливі нелінійних процесів на поширення оптичного випромінювання у волокнах з оберненням хвильового фронту.
Одержати якісні і кількісні дані впливу різних фізичних механізмів на формування коротких оптичних імпульсів у волоконних світловодах, зокрема для управління компресією імпульсів наносекундного діапазону.
Поліпшити характеристики волоконно-оптичних інтерферометрів завдяки голографічній корекції поля і (або) застосуванню керованих елементів, а також, зокрема оберненню хвильового фронту.
Наукова новизна одержаних результатів.
1. Вперше одержано суцільний волоконно-оптичний елемент із керованим коефіцієнтом відгалуження, принцип дії якого базується на інтерференції світла в тунельно-зв’язаних хвилеводах. Зміна фази хвилі в одному з плечей інтерферометра виконується за рахунок зміни геометричних параметрів волоконного світловоду за допомогою п’єзоефекту.
2. Первинними є результати високоточного вимірювання ( 0,1 дБ) гасіння світла в коротких відрізках волоконних світловодів ( 1 м) і біконічних переходах, що було здійснено завдяки розробці поєднання оригінальних методик: примусового заданого змішування мод, яке забезпечувало сталість модового розподілу, і фільтрації мод оболонки волокна.
3. Вперше запропоновано і експериментально реалізовано два типи керованих джерел деполяризованого випромінювання. Ступінь деполяризації може бути доведено до 99%; у схемі з лазерними діодами обмеження обумовлюється величиною різниці центральних частот спектрів випромінювання лазерів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок