Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ

ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ / сторінка 4

Назва:
ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,95 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

4. Удосконалено методику виготовлення направлених волоконних відгалужувачів Y-типу, яка дозволила досягнути зменшення до 1,2 дБ додаткових втрат, що вносяться власне відгалужувачем.
5. Вперше встановлено закономірності, які дозволяють керувати корекцією хвильового фронту випромінювання, використовуючи його обернення при вимушеному розсіюванні Мандельштама-Бриллюена в багатомодових світловодах. Показано, що зі збільшенням довжини основного волокна, яке вносить фазові шуми, ступінь обернення хвильового фронту спадає завдяки набігу фази між окремими модами, що обумовлено частотним зсувом 0,7 см-1 при ВРМБ.
6. Виконано першопрохідницькі експериментальні і теоретичні дослідження фазової корекції фронту хвилі, яка пройшла багатомодовий волоконний світловід на основі процесу генерації 2-ої оптичної гармоніки в нелінійних кристалах Ba2NaNb5O15, LiNbO3, KTiOPO4. Встановлено, що зі зростанням довжини кристала нелінійно-оптичне перетворення когерентного випромінювання, яке виходить із волокна, супроводжується підвищенням якості корекції хвильового фронту. В результаті відбувається його вирівнювання і зникнення спекл-структури.
7. Вперше досліджено компресію оптичних імпульсів наносекундного діапазону, які поширюються в багатомодових волоконних світловодах. Встановлено, що тривалість центрального піку вихідного імпульсу при зростанні енергії вхідного зменшується майже на порядок.
8. Удосконалено схему інтерферометра на багатомодових волоконних світловодах за рахунок голографічної корекції хвильового фронту випромінювання, що дозволило підвищити контрастність інтерференційної картини до 0,70,8.
9. Поліпшено волоконний кільцевий інтерферометр внаслідок використання в ньому керованих елементів, що дозволяє усунути дрейф нуля. Показано, що керований відгалужувач з роздільним керуванням поляризаціями дозволяє на глибині шумової модуляції рівної одиниці зменшити похибку, яка вноситься неідеальним поляризатором, до нуля.
Практичне значення одержаних результатів. Створені і досліджені волоконно-оптичні елементи (відгалужувачі з малими втратами, відгалужувачі з керованим коефіцієнтом відгалуження, голографічний елемент для ефективного введення випромінювання у волоконні світловоди, деполяризатори світла для кільцевого волоконного інтерферометра), що можуть використовуватись у волоконно-оптичних датчиках фізичних полів і волоконно-оптичних лініях зв’язку. Розроблено технічну документацію виготовлення цих елементів.
Створено і запропоновано для практичного використання метод визначення втрат у коротких волоконних світловодах і біконічних переходах, який дозволяє здійснити відбір якісних відрізків оптичних волокон, придатних для виготовлення з них відповідних елементів.
Сконструйовано апаратно-програмний комплекс (готовий до використання), який дозволяє виконувати відеодіагностику волоконно-оптичних елементів у процесі їх виготовлення в реальному масштабі часу. Застосування вищезгаданого комплексу доцільне при виготовленні низки волоконно-оптичних елементів і поліпшує їх характеристики.
Встановлено фізичні закономірності обернення хвильового фронту у волоконних світловодах, що матимуть застосування при відтворенні просторової інформації (заглушенні фазових шумів випромінювання, яке пройшло оптичне волокно). Розроблено рекомендації до застосування.
Володіння знанням зміни параметрів оптичних імпульсів, які поширюються у волоконних світловодах, необхідні, зокрема, при конструюванні волоконних ліній зв’язку.
Реалізація запропонованих волоконних інтерферометрів з голографічною корекцією поля, керованими елементами і оберненням хвильового фронту дозволить поліпшити характеристики світловодних датчиків на їх (інтерферометрів) основі. Розроблено рекомендації по застосуванню отриманих результатів при виготовленні відповідних датчиків. Повністю розроблений волоконно-оптичний датчик тиску може бути застосований, наприклад, як охоронний.
Достовірність результатів. Достовірність та надійність наукових висновків дисертаційної роботи забезпечується використаними фізично обгрунтованими методиками експериментальних досліджень, математично коректними розрахунками, заснованими на відомих початкових рівняннях, взаємоузгодженістю з результатами інших експериментальних та теоретичних досліджень, широкою апробацією результатів роботи в періодичній пресі, вітчизняних і міжнародних конференціях та семінарах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок