Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ

ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ / сторінка 6

Назва:
ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,95 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Зокрема йдеться про лінійні та нелінійні режими розповсюдження оптичних імпульсів з уширенням, стисканням чи збереженням форми. Нелінійно-оптичний процес вимушеного розсіювання Мандельштама-Бриллюена дозволяє виконати обернення хвильового фронту (ОХФ). На цій основі реалізується заглушення фазових шумів випромінювання в волокнах. Актуальними також є дослідження, спрямовані на поліпшення характеристик волоконно-оптичних елементів і датчиків.
Другий розділ дисертації присвячено вивченню особливостей впливу волоконних елементів на характеристики оптичного випромінювання, що проходить крізь них.
У підрозділі 2.1. наведені результати дослідження гасіння світла в коротких волоконних світловодах і біконічних переходах. Відомі до цього часу методи визначення втрат випромінювання при поширенні у волокнах потребували значних (сотні метрів і більше) довжин останніх. Такі вимірювання мали інтегральний характер і, як правило, не дозволяли з достатньою точністю (до 1 м) виявити ділянки світловодів із підвищеною дефективністю, а отже, більш високими втратами. Подібні відрізки волокна є непридатними для виготовлення з них елементів для ліній звязку чи датчиків.
Сталий модовий розподіл у коротких відрізках волокон досягався за рахунок змішувача мод і фільтра мод оболонки і, природно, не залежав від умов збудження ВС і довжини останнього. Вимірювання затухання світла у ВС виконано методом обриву.
Отримані експериментальні результати свідчать, що втрати на біконічних переходах у градієнтних ВС на 45% менші, ніж у ВС зі східчастим профілем показника заломлення, що обумовлено різницею в траєкторіях розповсюдження мод. Встановлено, що зміна початкового радіуса серцевини на 30% ще не вносить значного затухання (0,05 дБ), а зміна радіуса на 70% призводить до розриву волокна.
У підрозділі 2.2 досліджено суцільноволоконний компактний керований відгалужувач світла типу 2х2 (Х-типу), реалізований на основі інтерферометра Маха-Цендера, в обох плечах якого розміщені пєзокерамічні циліндри з намотаними (5-10 витків) на них світловодами – рис. 1. Довжина останніх змінюється (достатньо до 0,5 мкм) в залежності від величини і знака керуючої напруги, яка подається на пєзокераміку. Перерозподіл енергії по вихідних каналах відбувається внаслідок зміни фази хвиль, які приходять на вхід оптично тунельно-звязаних волокон.
Рис. 1. Схема керованого волоконного відгалужувача. І, ІІ та ІІІ, ІV — два вхідних і вихідних канали відповідно; ВВ1, ВВ2 - волоконні відгалужувачі; 1, 2 – компенсаційний і робочий волоконні контури відповідно; 3 – п’єзокерамічний циліндр, на який подається керуюча напруга 4.
Інтенсивності хвиль у вихідних портах ІІІ і IV мають вигляд:
і, отже, залежать від різниці фаз хвиль у плечах інтерферометра.
Габарити керованого відгалужувача визначались розмірами пєзокерамічних циліндрів, діаметр яких складав 3 см, висота 0,8 см, і двома волоконними пасивними відгалужувачами Х-типу довжиною 1,5 см кожний. Діаметр серцевини кварцового волокна становив 20 мкм. У вигляді джерела використано He-Ne лазер із максимальною потужністю 9 мВт. За цих умов отримано коефіцієнт розподілення 0,007 В-1. Досягти повного перемикання можна при використанні одномодових волокон. У багатомодових — кожна j мода характеризується своєю постійною поширення моди і коефіцієнтом звязку. Тому одночасно виконати необхідну умову 100% розподілу 1j - 2j = const неможливо.
Досліджено дві схеми (рис. 2 а і б) джерел деполяризованого випромінювання (підрозділ 2.3), які містять один (два) лазерні діоди ІЛПН-110 з максимумом випромінювання на довжині хвилі 0,835 мкм, шириною спектра 46 нм і потужністю 26 мкВт, два (один) направлених відгалужувача і фазообертальний елемент. Для того, щоб залишковий ступінь поляризації не перевищував 0,1%, необхідно забезпечити відносну похибку рівня інтенсивності перпендикулярних компонент електричного поля меншою 10-3, а перпендикулярність вісей еліпсів із точністю до 310-2 рад. Фазообертальний елемент циліндр радіуса 1 см, на який намотано 10-20 витків волокна дозволяє змінювати різницю фаз між ортогональними компонентами поля від 0 до .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок