Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ

ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ / сторінка 7

Назва:
ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,95 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Це відбувається тому, що внаслідок деформації згину, світловід стає анізотропним для компонент поляризації, орієнтованих уздовж вісі циліндра і в перпендикулярній площині.
а)
б)
Рис. 2. Схеми джерел деполяризованого випромінювання: а) – з двома і б) – з одним направленими волоконними відгалужувачами (ВВ), фазообертальним елементом (ФОЕ) і атенюатором (Ат).
Ступінь деполяризації вихідного випромінювання в згаданих джерелах становив 99%. Подальше його збільшення потребує рівності центральних частот спектрів випромінювання лазерів.
Запропонований набір методичних прийомів і їх реалізація при виготовленні волоконних відгалужувачів для оптичних систем описано в підрозділі 2.4. Традиційне звивання двох (чи більше) світловодів із наступним сплавленням замінено на сплавлення паралельних волокон із наступним розтягуванням для формування переходів. Це дає більш симетричне розташування серцевин у біконічному переході, внаслідок чого відбувається рівномірний перерозподіл (перекачування) світла між каналами.
Процес виготовлення відгалужувачів візуально контролювався. Параметри відгалужувачів, виготовлені зі стандартних ВС (діаметри: серцевини 50 мкм, оболонки 125 мкм; затухання 3,2 дБ/км), становили для Y- i X-типів: коефіцієнт поділу потужності світла 4456% і 4258%; додаткові втрати 1,2дБ і 1,3дБ; коефіцієнт направленості 45дБ і 48дБ.
Підвищити ефективність введення випромінювання у волоконний інтерферометр на 20% порівняно зі звичайним можливо при використанні голографічного елемента. Останній є статичною голограмою, записаною за допомогою сигнальних хвиль, що пройшли відповідні ВС плечі волоконного інтерферометра. Елемент зроблено на основі високороздільної товстошарової світлочутливої пластинки ПЕ-2, яка має необхідну кутову і спектральну селективність. В якості опорного використано випромінювання He-Ne лазера ЛГ-38 з потужністю 37 мВт на довжині хвилі 0,63 мкм. Голографічний елемент виконував одночасно три функції: світлоподільну, фокусування і юстування у випадку волоконного інтерферометра з кварц-полімерним ВС (числова апертура 0,17, східчастий профіль показника заломлення, діаметр серцевини 120 мкм). Він не тільки підвищив ефективність введення на 20%, але й практично повністю заглушив фазові шуми, обумовлені багатомодовістю ВС.
У підрозділі 2.6. викладено результати досліджень втрат енергії на згинах ВС. Підтверджена справедливість теоретичної експоненціальної залежності коефіцієнта ослаблення R випромінювання від радіуса згину в повному діапазоні його зміни: від Rmax> до Rmin~1 мм, при якому відбувається обламування волокна.
де С1 і С2 — сталі для даної моди. Вимірювання виконані для одномодового ВС з а = 4,35 мкм, довжиною l = 10 м і числовою апертурою 0,11. Результати наведені в таблиці 1, де введено позначення: R, - коефіцієнти ослаблення оптичного випромінювання повний і вирахуваний за формулою = 10-2ехр(-1,86 R) відповідно. Методом парних точок обраховані значення С1 = 1,00*10-3 дБ/см і С2 = 1,86 см-1.
Таблиця 1
Залежність величини втрат на випромінювання
з волоконного світловоду від радіуса згину.
Вимірювання вхідних і вихідних потужностей випромінювання дає змогу визначити для одномодового ВС дві з трьох його характеристик (n1, n2, q де n1, n2, показники заломлення серцевини і оболонки; q коефіцієнт, що визначає гасіння хвилі в оболонці).
Реалізована методика відеодіагностики (підрозділ 2.7) параметрів волоконно-оптичних елементів складається з трьох етапів: фіксації та реєстрації потрібного зображення, його подальшої обробки і обчислення необхідних параметрів – рис. 3. До комплексу апаратури входить ч/б ПЗЗ-камера SANYO VCB-3512 Р з ефективною роздільною здатністю ПЗЗ-матриці 252 (Н)х582(V) пікселів, плата “захоплювача кадру” Aver Media TV Capture, яка дозволяє виводити зображення на монітор у реальному часі, і, власне, ПЕОМ. Програмне забезпечення виконує потрібну обробку отриманого сигналу. Методика відеодіагностики спрощує і автоматизує процес вимірів та обчислень параметрів волоконних елементів, а також дозволяє їх (параметри) контролювати в процесі виготовлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок