Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ

ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ / сторінка 8

Назва:
ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,95 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

а) б)
Рис. 3. Програма аналізу зображень: а) просторовий розподіл випромінювання; б) розподіл інтенсивності у виділеній площині, нормальній торцю волокна.
Теоретичні результати зміни амплітуд хвиль у двох кубічно-нелінійних тунельно-звязаних оптичних хвилеводах наведені в підрозділі 2.8. Чисельний розрахунок проведено для наступних рівнянь:
,
де 0,1 — номери хвилеводів; А0,1(z) — комплексні амплітуди хвиль, які повільно змінюються; =в1-в0; в0,1 — ефективні показники заломлення хвилеводів; К01 та К10 — лінійні коефіцієнти зв’язку; – нелінійні коефіцієнти; Е0,1(х, у) — профілі полів; Р — потік потужності через хвилевід, нормований на одиницю. Для стандартних значень параметрів тунельно-звязаних хвилеводів перерозподіл енергії по каналах відбувається залежно від інтенсивності оптичної хвилі І0 на одному з вхідних каналів. Рівність енергій по каналах досягається при різних значеннях Іа і Іс для асиметричного і симетричного хвилеводів. При збільшенні довжини звязку хвилеводів величини Іа і Іс зменшуються за лінійним законом.
Дослідження фізичних закономірностей обернення хвильового фронту (ОХФ) у ВС на основі нелінійно-оптичних явищ виконане в 3 розділі роботи. Механізм ОХФ на основі вимушеного розсіювання і важливі експериментальні особливості його реєстрації дано в підрозділі 3.1. Фізичні процеси, які забезпечують відновлення поляризаційної і просторової інформації, базуються на модовому розподілі (розсіюванні) вхідної інформації і модовому усередненні при ОХФ на виході (підрозділи 3.2, 3.6).
Поле E(4) утворювалось після проходження ВС у прямому і зворотному напрямках збуджувальної хвилі E(1) і мало вигляд:
З(4) = rМґCМ*( E(1))*,
де r – коефіцієнт відбиття по амплітуді ОХФ-дзеркала, М і М – матриці розсіювання для прямого і зворотного поширення поля по волокну; С – матриця, яка представляє процес заглушення y-поляризації за допомогою даного поляризатора, задається наступним чином:
, де І – одинична матриця NN, а N – повне число мод поширення ВС із одним напрямком поляризації. Проведений аналіз показав, що точність відтворення поляризаційної і просторової інформації є функцією умов введення світлового пучка на вході. За умови, що числова апертура вхідного пучка набагато менша, ніж числова апертура ВС, можливе майже повне відновлення поляризації. Це є наслідком того, що енергія шумового поля перерозподіляється по всіх модах поширення волокна так, що для малих апертур вхідного пучка шумова енергія, зосереджена в межах такої ж малої частини всіх волоконних мод поширення, може бути малою порівняно з енергією, зосередженою в пучку після ОХФ-перетворення.
Ступінь відновлення поляризації вхідного лінійно-поляризованого світла знаходиться в межах 96% при зміні напрямку поляризації збуджувального випромінювання від 0 до 180. При використанні довільного еліптично-поляризованого світла як вхідного пучка, ступінь поляризації також була близькою до одиниці.
Основна властивість обернення часу і корекції спотворень за допомогою ОХФ порушується, якщо шлях поширення проходить через невзаємні середовища, наприклад магнітні. Математично це випливає з того факту, що присутність членів, які описуються уявними величинами в тензорі магнітної сприйнятливості, руйнує інваріантність рівнянь Максвелла при комплексному спряженні відбитої хвилі. Разом з тим, навіть у цьому випадку поляризаційний і просторовий розподіл початкового поля може бути відновлений, якщо числова апертура (ЧА) вхідного пучка мала і фарадеєвський кут обертання такий, що cos22 дає мізерно малі величини порівняно з ЧА. В експерименті напруженість магнітного поля змінювалась у межах від 0 до 2 кЕ і прикладалась до відрізка БВС довжиною 3 м при загальній довжині волокна 20 м. Ступінь відновлення поляризації виявилась близькою до одиниці, а коефіцієнт відбиття зменшувався монотонно при зростанні магнітного поля.
У підрозділі 3.3 описано заглушення фазових шумів при поширенні гігантських лазерних імпульсів у оптичному волокні на основі ОХФ при вимушеному розсіюванні Мандельштама-Бриллюена.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок