Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ

ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ / сторінка 9

Назва:
ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,95 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Джерело збуджувального випромінювання рубіновий лазер, який генерував поодинокі гігантські імпульси тривалістю ~30 нс і енергією 10-3ч510-2 Дж в основній поперечній моді, спектральна ширина лінії ~510-2 см-1. Обєкт дослідження основний ВС з діаметром серцевини 200 мкм і довжиною l. ВРМБ з ОХФ відбувалось у допоміжному ВС з діаметром серцевини 20 мкм. При довжинах l в декілька сантиметрів фазові шуми у вигляді спекл-структури, характерні для когерентного випромінювання на виході БВС, виявились практично повністю заглушеними (рис. 4).
Зі збільшенням l ступінь ОХФ спадала і відповідно зростало ошумлення картини. Головна причина цього полягає в тому, що частотний
зсув 0,7 см-1 при ВРМБ веде до суттєвої різниці фази між окремими модами на відстанях ~10 см.
Рис. 4. Просторова структура відновленого хвильового фронту при довжинах додаткового БВС рівних 2 (а), 5 (б) і 10 см (в) і випромінювання, яке пройшло через обидва БВС у зворотному напрямку при відсутності ВРМБ (г).
Перетворення хвильового фронту при генерації другої оптичної гармоніки на виході БВС досліджено в підрозділі 3.4. Неодимовий лазер з довжиною хвилі 1=1,064 мкм працював у імпульсному режимі з частотою слідування імпульсів 25 кГц і піковою потужністю в імпульсі ~1МВт. Довжина кварц-кварцового БВС – 100 м, ЧА=0,2; загальні втрати – 6 дБ/км, діаметр серцевини – 50 мкм. Як нелінійні використані кристали Ba2NaNb5O15, LiNbO3 i КТіОРО4. Поперечна структура пучка другої гармоніки після нелінійних кристалів є досить гладкою, тобто має регулярну поперечну структуру, що свідчить про фазову корекцію поля (рис. 5).
Вплив нелінійних процесів (підрозділ 3.5) на поширення оптичного випромінювання в одномодових ВС з ОХФ розглянуто у випадку лінійної поляризації на вході. За умови нехтування взаємодією прямої і зворотної хвиль, а також втратами, у ВС (з керрівською нелінійністю поляризації) лінійна на вході поляризація після проходження волокна в прямому і зворотному напрямках змінюється слабо, якщо коефіцієнт відбиття однаковий для обох поляризацій.
Рис. 5. Спекл-картина випромінювання, яке пройшло БВС: а – без нелінійного кристала; б – при наявності нелінійного кристала.
В підрозділі 3.6 встановлено умови відновлення поляризації випромінювання при ОХФ у випадках як одномодового, так і багатомодового світловодів. При експериментальних дослідженнях ОХФ виконувалось за допомогою записаних на кристалах LiNbO3: Fe2+ та Fe3+ голограмах. Довжини досліджуваних відрізків БВС змінювались у межах від 0,2 до 50 м. Голограма записувалась для кожного з них. Практично повне відновлення хвильового фронту оберненої хвилі мало місце для всіх БВС. Величина ступеня поляризації Р=0,940,03 для всіх довжин БВС.
Розділ 4 присвячений дослідженню природи змін параметрів оптичних імпульсів у волоконних світловодах. Розглянуто (підрозділи 4.1, 4.5) фізичні механізми формування коротких оптичних імпульсів у ВС. Експериментальне дослідження деградації обвідної гігантського імпульсу рубінового лазера при його поширенні в градієнтних багатомодових ВС з варіаціями довжини від 30 до 500 м виконане в підрозділі 4.2. При енергіях в імпульсі до 10-2 Дж спостерігалось його дисперсійне спотворення після проходження ВС, а обвідна залишилась гладкою. При нелінійному режимі поширення з’являлась структура у вигляді модуляції обвідної імпульсу, який пройшов ВС. У ній був яскраво виражений головний пік на фоні структури з суттєво меншими (майже на порядок) піковими інтенсивностями. Тривалість головного піка в ~5 разів менша тривалості вхідного імпульсу і досягала 15-20% від загальної вихідної енергії. Залежність інтенсивності головного піка від енергії вхідного імпульсу близька до лінійної – рис. 6.
Деформація імпульсів у одномодових волоконних світловодах при врахуванні нелінійності тензора сприйнятливості 3-го і 5-го порядків розглянута в підрозділі 4.3. Отримано і проаналізовано співвідношення, яке описує еволюцію напівширини гаусового імпульсу при його поширенні в одномодовому ВС:
,
де S1=4–8гС12/3, S2=aC1, a i A – напівширина і амплітуда гаусового імпульсу відповідно, С1=аА2=сonst, =Кz/202, К0=2К0/2, =20К12(5)0204/0К0с2, 0 – ізотропна діелектрична проникність матеріалу серцевини світловоду, 0 – постійна поширення моди НЕ11 в лінійному ізотропному світловоді, 0 – тривалість імпульсу на вході ОВС.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ФІЗИЧНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ У ВОЛОКОННИХ СВІТЛОВОДАХ І ПРИСТРОЯХ НА ЇХ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок