Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ТВОРЧИХ ЗАВДАНЬ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ УЧНІВ 5–8 КЛАСІВ 13.00.02 – теорія і методика навчання (зарубіжна література)

СИСТЕМА ТВОРЧИХ ЗАВДАНЬ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ УЧНІВ 5–8 КЛАСІВ 13.00.02 – теорія і методика навчання (зарубіжна література)

Назва:
СИСТЕМА ТВОРЧИХ ЗАВДАНЬ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ УЧНІВ 5–8 КЛАСІВ 13.00.02 – теорія і методика навчання (зарубіжна література)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,00 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ДЕМ’ЯНЕНКО Олена Олександрівна
УДК 371.21: 821.1
СИСТЕМА ТВОРЧИХ ЗАВДАНЬ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ
ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ УЧНІВ 5–8 КЛАСІВ
13.00.02 – теорія і методика навчання
(зарубіжна література)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені
М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, доцент
Ісаєва Олена Олександрівна,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, професор кафедри методики викладання російської мови та світової літератури.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Градовський Анатолій Володимирович,
Черкаський національний університет імені
Богдана Хмельницького, професор кафедри
української літератури і компаративістики;
кандидат педагогічних наук, доцент
Куцевол Ольга Миколаївна,
Вінницький державний педагогічний університет
імені М.Коцюбинського, доцент кафедри
методики викладання філологічних дисциплін.
Провідна установа: Луганський державний педагогічний університет імені Т.Шевченка, кафедра української літератури, Міністерство освіти і науки, м. Луганськ.
Захист відбудеться “11” квітня 2007 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .452.02 в Інституті педагогіки АПН України
за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розіслано “ 3” березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т. Шелехова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Удосконалення системи загальної середньої освіти України спрямоване на формування творчої особистості, здатної вирішувати завдання у нестандартних умовах, гнучко і самостійно використовувати здобуті знання. Національною доктриною розвитку освіти у ХХІ столітті Національна доктрина розвитку освіти України у ХХІ столітті // Освіта України. – 2002. – № . – С. 4-6., Концепцією загальної середньої освіти (12-річна школа) Концепція загальної середньої освіти (12-річна школа) // Початкова школа. – 2002. – №№ 2,3.
визначено основні завдання сучасної школи – формування творчої особистості, здатної до самореалізації, забезпечення умов для розвитку особистісних якостей школяра на основі знань з урахуванням його вікових та індивідуально-типологічних особливостей.
Вагоме значення для вирішення окреслених соціальних завдань відводиться літературній освіті школярів, зокрема зарубіжній літературі. Саме завдяки вивченню рідної та світової літератур відбувається залучення молоді до скарбів національного й світового красного письменства, розвиток і формування особистісних орієнтирів школярів, розуміння національної своєрідності культур і загальнолюдських культурних цінностей.
Проблема творчості у різних аспектах її дослідження є пріоритетною в багатьох науках – філософії, культурології, соціології, психології, педагогіці тощо. Особливої актуальності вона набула в останні десятиліття ХХ – на початку ХХІ століть. Аналіз наукових праць з філософії (дослідження І.Бичка, А.Чанишева, Б.Новікова, Н.Гінділіса та інших), із психології та педагогіки (праці В.Дружиніна, В.Роменця, В.Оконя, І.Лернера, В.Андрєєва, О.Матюшкіна, А.Умана, В.Рибалки, В.Паламарчук, Л.Момот, Л.Шелестової та інших) дає змогу стверджувати, що організація навчально-творчої діяльності є однією з актуальних проблем сучасної шкільної освіти і має стати джерелом інноваційних освітніх процесів.
У сучасних працях з філософії освіти і дидактики (І.Бех, І.Зязюн, А.Хуторськой, С.Гончаренко та інші) вагомим є твердження про важливість системного дослідження конкретних форм, у яких реалізується зміст освіти. Адже зміст навчання передається учневі у вигляді відповідних завдань, метою яких є розвиток школяра. Це положення логічно пов’язане з ідеєю систематичного використання різноманітних творчих завдань у процесі здобуття школярами досвіду творчої навчальної діяльності й з метою визначення їхнього рівня навчальних досягнень із зарубіжної літератури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИСТЕМА ТВОРЧИХ ЗАВДАНЬ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ УЧНІВ 5–8 КЛАСІВ 13.00.02 – теорія і методика навчання (зарубіжна література)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок