Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> взаємодія вітамінів а і е та ряду мікроелементів в організмі курей залежно від їх рівня в кормі

взаємодія вітамінів а і е та ряду мікроелементів в організмі курей залежно від їх рівня в кормі

Назва:
взаємодія вітамінів а і е та ряду мікроелементів в організмі курей залежно від їх рівня в кормі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,67 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Українська академія аграрних наук
Інститут тваринництва
Коц Віталій Павлович
УДК 636.5.084.087.72.087.73
взаємодія вітамінів а і е та ряду мікроелементів
в організмі курей залежно від їх рівня в кормі
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в
Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Іонов Ігор Анатолійович,
Інститут птахівництва УААН,
заступник директора з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
головний науковий співробітник
Татузян Рафаель Олександрович,
Інститут тваринництва УААН,
лабораторія якості продукції
тваринного походження.

кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Шостя Анатолій Михайлович,
Інститут свинарства УААН,
заступник директора з наукової роботи.
Провідна установа: Донецький національний університет
(кафедра фізіології людини і тварин),
Міністерство освіти і науки України,
м. Донецьк
Захист відбудеться 22.03.2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 65.356.02 Інституту тваринництва Української академії аграрних наук за адресою: 62404, м. Харків, п/в Кулиничі, вул 7-ї Гвардійської Армії, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту тваринництва Української академії аграрних наук (62404, м.Харків, п/в Кулиничі, вул 7-ї Гвардійської Армії, 3).
Автореферат дисертації розісланий 21.02.2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук _______________ В.В.Проніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення високої життєздатності та інтенсивної продуктивності сільськогосподарської птиці є актуальною науково-практичною проблемою сучасного птахівництва. Це створює передумови для розробки нових принципів оцінки поживності кормів за широким спектром елементів живлення, що дозволяє не тільки задовольняти фізіологічні потреби тварин у поживних речовинах, але й збалансувати їх, забезпечивши таким чином високу продуктивність і ефективне використання кормів [Кравців Р.Й., 2000; Приліпко Т.М., 2000; Dove Cr., 2000; Горбачев В.В., 2002].
Сучасні норми годівлі птиці передбачають збалансування раціонів за широким комплексом незамінних факторів живлення. Серед таких факторів годівлі, що здійснюють суттєвий вплив на інтенсивність росту, продуктивність курей та біологічну цінність продукції, важлива роль відводиться мікроелементам і жиророзчинним вітамінам, особливо ретинолу та токоферолу [Кравців Р.Й., Бінкевич В.Я., 1997] та взаємодії цих біологічно активних речовин. У літературі є лише невелика кількість даних про фізіологічні механізми дії деяких мікроелементів (марганцю, міді, цинку) в організмі птиці за різної її забезпеченості цими вітамінами [Zhou Mingrong, та ін. 1993]. Проблема забезпеченості птиці вітамінно-мінеральним комплексом відноситься до однієї з найбільш актуальних науково-практичних проблем живлення тварин.
Птиця відчуває велику потребу в неорганічних речовинах, і це пов'язано з інтенсивним обміном речовин у її організмі. При цьому потреба в неорганічних речовинах коливається залежно від віку, продуктивності та технології утримання. Дія ряду мікроелементів, зокрема селену, марганцю, цинку, найбільш повно проявляється у їх тісному контакті з різноманітними вітамінами [Demirbas A., 1999].
Цинк і марганець входять в активний центр одного з основних антиоксидантних ферментів - супероксиддисмутази: Zn-залежна СОД знаходиться в цитоплазмі, а Мn-залежна СОД – у матриксі мітохондрій. Нарівні з вітаміном Е ці ферменти є одними із головних антиоксидантних ферментів, що здійснюють інактивацію радикалів і відповідно зменшують загальний токсичний ефект різних ксенобіотиків [Колесніков М.О., Калитка В.В., 2002; Горбачев В.В., 2002; Ребров В.Г., 2003].
Зважаючи на підвищену потребу високопродуктивних сучасних кросів курей у вітамінах А та Е і ряді мікроелементів, в останні роки багато уваги приділяється виявленню взаємовідносин цих вітамінів і мікроелементів в організмі птиці, а також виявленню можливості підвищення забезпеченості тканин цими речовинами завдяки різним кормовим добавкам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: взаємодія вітамінів а і е та ряду мікроелементів в організмі курей залежно від їх рівня в кормі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок