Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В КОНТЕКСТІ ЛЮДСЬКОГО РОЗВИТКУ на прикладі легкої промисловості

ЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В КОНТЕКСТІ ЛЮДСЬКОГО РОЗВИТКУ на прикладі легкої промисловості

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В КОНТЕКСТІ ЛЮДСЬКОГО РОЗВИТКУ на прикладі легкої промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
ТАРАН ЮЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 331.108
ЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
В КОНТЕКСТІ ЛЮДСЬКОГО РОЗВИТКУ
на прикладі легкої промисловості
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті технологій та дизайну Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Столяров Василь Федосійович,
Київський національний університет
технологій та дизайну МОН України,
завідувач кафедри фінансів.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Куценко Віра Іванівна,
завідувач відділом розвитку соціальної сфери
Ради з вивчення продуктивних сил України
НАН України;
кандидат економічних наук,
Шишкін Владислав Сергійович,
с.н.с. наукового сектору відділу
дослідження рівня життя населення Інституту
демографії та соціальних досліджень НАН
України.
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки України,
відділ соціальної політики
Захист відбудеться “30” червня 2006 року о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.102.05 Київського національного університету технологій та дизайну МОН України за адресою: 01011, Київ – 11, вул. Немировича-Данченка, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету технологій та дизайну МОН України за адресою: 01011, Київ-11, вул. Немировича-Данченка, 2.
Автореферат розісланий “29” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.е.н., професор Чубукова О.Ю.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблеми розвитку людини і в сучасному світі продовжують бути актуальними, про що засвідчує соціальна зорієнтованність економіки розвинутих країн. Для сьогоднішньої України ці проблеми постають у вигляді невирішених принципових питань: ані держава, ані саме громадянське суспільство, яке створюється, ані конкретні трудові колективи не можуть повністю з’ясувати: як необхідно діяти, які заходи запроваджувати на різних рівнях управління за-для досягнення стабільного розвитку особистості.
Одним з генеральних напрямків щодо розгляду та вирішення проблем людського розвитку в Україні є підтримка і запровадження Програми Розвитку ООН “Індекс людського розвитку”, яка була розроблена на початку 90-х рр. ХХ ст. Варто зазначити, що Україна була першою країною на території СНД, що приєдналася до цієї Програми.
Науковим супроводженням проблем людського розвитку в регіонах України займаються фахівці Ради з вивчення продуктивних сил України НАН України (Е.Лібанова, Н.Власенко, І.Калачова, В.Куценко та ін.), з Національного інституту стратегічних досліджень (О.Власюк, С.Пирожков), Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України (О.Макарова, В.Шишкін) а також фахівці з Державного комітету статистики України.
Провідним елементом подальшого удосконалення механізму впровадження системи людського розвитку безпосередньо суб’єктом ринку стає визначення науково-методичних основ економічної діяльністі промислових підприємств у контексті людського розвитку.
Актуальність теми. Важливим для розвитку суспільства є усвідомлення значення людини на всіх етапах її життєдіяльності. Розгляд людини–найманого працівника на промисловому підприємстві не лише в якості робочої сили, а й як соціальної особистості з боку керівництва підприємства, органів місцевої влади, державних органів влади, громадськості є великим кроком на шляху до встановлення в державі принципів соціально зорієнтованої економіки.
Концепція людського розвитку виходить з того, що всі процеси, явища, які відбуваються в житті особистості мають вплив на її розвиток та залежать від самої людини. Створення позитивного соціального, економічного, екологічного середовища залежить перед усім від етапу розвитку даного суспільства; від економічних орієнтирів в державі; від соціальної політики, яка проводиться; від впровадження новітніх технологій на шкідливих виробництвах, які будуть сприяти їх екологізації; від сприйняття всіми колами суспільства, починаючи з пересічної людини, і закінчуючи державними органами влади (відповідною політикою), необхідності встановлення нової мети – розвитку людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В КОНТЕКСТІ ЛЮДСЬКОГО РОЗВИТКУ на прикладі легкої промисловості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок