Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА

ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА

Назва:
ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,03 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ИНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНИХ
ДОСЛІДЖЕНЬ
Некрасова Любов Аркадіївна
УДК 658.5:330.34
ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ
ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА
Спеціальність 08.07.01 – Економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Бєльтюков Євген Афанасійович,
Одеський національний політехнічний університет
Міністерства освіти і науки України ,
завідувач кафедри економіки підприємств.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Пашута Микола Тимофійович,
Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки та з питань европейської
інтеграції України, головний науковий співробітник
відділу проблем розвитку ринків промислової
продукції та інвестиційної політики.
кандидат економічних наук, старший
науковий співробітник
Лисюк Володимир Митрофанович,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних
досліджень НАН України, старший науковий
співробітник відділу ринкових механізмів та структур.
Провідна установа Інститут економіки НАН України, відділ
промислового потенціалу (м. Київ).
Захист відбудеться “21” червня 2002 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий “17” травня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тараканов М.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Перехід до ринкових умов господарювання ініціював масштабне залучення промислового комплексу України в середовище перетворень. Однак, при всій важливості і необхідності цих перетворень, вони протікають повільно і малоефективно. Розрив економічних зв'язків, що устоялися, високий рівень нестабільності і невизначеність зовнішнього середовища, відсутність навичок вироблення довгострокової стратегії розвитку на рівні економічних суб'єктів промислового виробництва привели до зниження конкурентноздатності української промисловості на внутрішньому і зовнішньому ринках, різкого падіння обсягів виробництва, значного скорочення чисельності промислово-виробничого персоналу, домінуючої кількості збиткових підприємств.
На сучасному етапі однією з головних задач розвитку економіки України, у відповідності зі стратегією економічної і соціальної політики на 2000-2004 р.р., є перехід до стійкого економічного зростання, що, в свою чергу, забезпечується результативністю роботи окремих промислових підприємств.
В цих умовах безсумнівно важливим є вибір осмисленої господарської поведінки самостійно діючих суб'єктів ринкової економіки. Збереження економічної самостійності і розвиток яких можливе лише в тому випадку, якщо їх діяльність буде адаптована до реалій ринку. Це означає, що безперервність і ефективність функціонування промислового виробництва забезпечується тільки тоді, коли воно здатне, оперуючи ресурсним і науковим потенціалом, своєчасно і активно реагувати на різні зміни зовнішнього середовища. В зв'язку з цим необхідна нова концепція, яка адекватним засобом відображає зміни, що виникають, і найбільший інтерес представляє вироблення довгострокової стратегії розвитку.
Незважаючи на досить велике число досліджень, присвячених проблемам стратегічного розвитку, наукову їх розробленість загалом ще не можна назвати вичерпною. Мають місце різноманіття точок зору, відсутність комплексного підходу, недосконалість понятійного апарату. Багато які аспекти вищеназваних питань залишаються не цілком ясними і науково обгрунтованими для умов українського ринку. До них відносяться формалізація процесу визначення умов діяльності у промисловості, розробка на мікрорівні методичних підходів до формування і оцінки стратегічних альтернатив, вибір раціональної стратегії розвитку в умовах ринкової економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок