Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІнформацІйно-випробувальна трибологічна система з стабілізованими контактними напруженнями

ІнформацІйно-випробувальна трибологічна система з стабілізованими контактними напруженнями

Назва:
ІнформацІйно-випробувальна трибологічна система з стабілізованими контактними напруженнями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,25 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний авіаційний університет
Костюнік Руслан Євгенович
УДК.621.891.(043.3)
ІнформацІйно-випробувальна трибологічна система
з стабілізованими контактними напруженнями
Спеціальність 05.02.04 – Тертя та зношування в машинах
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному авіаційному університеті
Міністерства освіти і науки України.


Науковий керівник
Офіційні опоненти:
Провідна установа
доктор технічних наук, професор
член - кореспондент НАН України,
Аксьонов Олександр Федотович,
радник ректорату НАУ.
доктор технічних наук, професор
Кузьменко Анатолій Григорович, Хмельницький національний університет Міністерства освіти і науки України, (м. Хмельницький), завідувач кафедри зносостійкості і надійності машин;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Белас Олег Миколайович, Президія НАН України
(м. Київ) головний науковий співробітник
секції прикладних проблем.
Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля, відділ 18 Технологічного управління якістю обробки поверхні,
НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 21 квітня 2006 р. о “ 14 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.04 в Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1, аудит. 1.002.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1, корпус 8.
Автореферат розіслано “ 17 ” березня 2006 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент О.Л. Матвєєва


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Конструювання, виробництво та постійне удосконалення сучасних машин і механізмів безпосередньо пов’язані з підвищенням якості товарних мастильних матеріалів (ММ). Сучасні товарні ММ і конструкційні матеріали деталей, які працюють в їх середовищі з відповідною мікрогеометрією робочих поверхонь в сукупності визначають ефективність трибосистем машин і механізмів. Поліпшення якості моторних, трансмісійних та інших типів товарних масел дозволяє не тільки зменшити витрати палива на 10 – 15 %, але й збільшити ресурс двигунів та інших механізмів, що сприяє підвищенню надійності, економічності та довговічності техніки в цілому.


На сьогодні на ринку України пропонується широкий спектр нових марок товарних ММ і різноманітних присадок до них, які виробляють як вітчизняні так і зарубіжні підприємства. Відомо, що єдиним коректним методом оцінювання експлуатаційних властивостей ММ є результати експлуатації та стендових випробувань вузлів тертя реальних машин і механізмів в натурних або близьких до них умовах. Застосування новітніх технологій під час розроблення ММ з надефективними присадками до них призводить до суттєвого зменшення зношення трибосистеми за зростання контактних напружень, що потребує виконання дуже великого обсягу триботехнічних випробувань. Проте існуючі лабораторні системи під час триботехнічних випробувань товарних та розроблених надефективних присадок і перспективних ММ мають значну низку недоліків. Зокрема, велика похибка результатів випробувань і недостатня їх інформативність призводить до некоректності таких випробувань в цілому.
Тому розроблення методів підвищення достовірності результатів лабораторних випробувань перспективних ММ та надефективних присадок за їх протизносними й антифрикційними властивостями надзвичайно важливе, як з наукового, так і з практичного погляду. Якість оцінки головних експлуатаційних властивостей новітніх ММ і розроблюваних протизносних і антифрикційних ефективних присадок до них – актуальна науково – прикладна проблема сучасної трибології граничного змащення.
Зв`язок роботи з навчальними програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно з планами наукових досліджень кафедри технології аеропортів Аерокосмічного інституту Національного авіаційного університету (АКІ НАУ) в рамках госпдоговірної теми №929 – Х99 “Розробка і створення трибологічного комплексу “ДЕДАЛ” з експериментального визначення протизносних і антифрикційних властивостей мастильних матеріалів та присадок до них, а також конструкційних матеріалів і покриттів поверхонь тертя в умовах граничного змащення”, а також бюджетних тем №550 – ГБ95 “Экспериментально – теоретическое исследование термоупруго–деформационной составляющей силы трения при реализации явления обменного автоколебательного взаимодействия поверхность – среда” (номер державної реєстрації 0195U010879), №774 – ГБ97 “Дослідження дифузійного масопереносу в поверхневих шарах та покриттях, утворених шляхом беззносного тертя” (номер державної реєстрації 0197U012932), №012 – ДБ01 “Розробка триботехнічних основ суттєвого підвищення ефективності процесів контактної металообробки, зносостійкості металорізального інструменту та якості обробки поверхонь деталей машин” (номер державної реєстрації 0101U002731).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІнформацІйно-випробувальна трибологічна система з стабілізованими контактними напруженнями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок