Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТОХАСТИЧНІ ЕФЕКТИ У ДИНАМІЦІ БАГАТОФОТОННОЇ ІОНІЗАЦІЇ АТОМНИХ СИСТЕМ У ПОЛІ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ

СТОХАСТИЧНІ ЕФЕКТИ У ДИНАМІЦІ БАГАТОФОТОННОЇ ІОНІЗАЦІЇ АТОМНИХ СИСТЕМ У ПОЛІ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ

Назва:
СТОХАСТИЧНІ ЕФЕКТИ У ДИНАМІЦІ БАГАТОФОТОННОЇ ІОНІЗАЦІЇ АТОМНИХ СИСТЕМ У ПОЛІ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,83 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Свинаренко Андрій Андрійович
УДК 539.1:539.194
СТОХАСТИЧНІ ЕФЕКТИ У ДИНАМІЦІ БАГАТОФОТОННОЇ
ІОНІЗАЦІЇ АТОМНИХ СИСТЕМ У ПОЛІ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ
01.04.01 – фізика приладів , eлементів і систем
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ОДЕССА – 2004
Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному екологічному університеті
Мiнiстерства освiти і науки України.
Науковий керiвник: доктор фiзико-математичних наук, професор
Глушков Олександр Васильович,
Одеський державний екологічний університет,
завiдувач кафедри вищої та прикладної
математики
Офiцiйнi опоненти: доктор фiзико-математичних наук, професор
Шевчук Володимир Гаврилович,
Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова ,
професор кафедри загальної та хімічної фізики
доктор фiзико-математичних наук, професор
Михайленко Віталій Іванович ,
Одеська національна морська академія,
завідувач кафедри фізики і хімії
Провiдна установа: Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”, кафедра
загальної фізики та фізики твердого тіла,
Мiнiстерство освiти і науки України, м.Київ
Захист вiдбудеться “ 29 ” грудня 2004р. о “14” годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д41.052.06 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка 1, ОДПУ.
З дисертацiєю можна ознайомитись у бiблiотецi Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка,1.
Автореферат розiсланий “ 29 ” _листопада 2004р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради Зеленцова Т.М.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У останні роки різко зріс інтерес до вивчення динаміки атомних систем (АС) у сильних зовнішніх електромагнітних (лазерних) полях. З одного боку, такий інтерес традиційно стимулюється потребами квантової електроніки, фізики плазми, лазерів, прискорювачів, дослідженнями з керованого термоядерного синтезу, а також фізикою відповідних елементів та пристроїв. Різкий прогрес у розвитку експериментальної техніки, що супроводжується значним збільшенням потужності, якості лазерного випромінювання (ЛВ), сприяло постановці у фізиці АС принципово нових класів задач. Ця обставина пов’язана з:а). вивченням все більш енергетичних процесів, включаючи багатофотонні (БФ), використанням ЛВ рекордно високої інтенсивності; б). значним підвищенням точності вимірювань; в). можливістю селективного впливу на динаміку елементарних атомних процесів. Процеси, у яких одно-часно відкрито багато каналів радіаційних і безрадіаційних, БФ переходів у присутності поля, вивчаються особливо інтенсивно. Це є дуже важливим для вирішення таких актуальних задач, як вплив ЛВ на ядерні процеси (нові схеми ядерної спектрометрії), охолоджування атомних пучків ЛВ, колимації атомних пучків, створення псевдооптичного обладнання для управління рухом пучка, створення лазерних прискорювачів частинок у плазмі, а також атомних машин типу Карно. Новий клас задач пов’язаний з тим, що сучасні лазери генерують ЛВ, яке, точно кажучи, є некогерентним. Це приводить до суттєвих труднощів при порівнянні експериментальних даних по БФ динаміці з теорією. Сучасна теорія прийнятно описує динаміку АС у полі монохроматичного ЛВ. У полі реального багатомодового ЛВ процеси вібуваються суттєво інакше. Кількісне узгодження експериментальних результатів процесу БФ іонізації АС у полі реального ЛВ з теорією потребує адекватного дослідження БФ процесу з урахуванням стохастичності ЛВ. З другого боку відомо, що динаміка АС у полі ЛВ може носити хаотичний характер. Досягнутий відомий прогрес у розумінні загальної картини хаосу у русі n-вимірних класичних систем (праці Колмо-горова, Арнольда та інш., теорія КАМ і т.д.), однак у випадку квантових систем феномен хаосу вимагає подальшого вивчення. Хоча динаміка АС розглядалась в рамках методів класичної механіки, квазікласики, однак до цих пір ключові аспекти динаміки, напр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТОХАСТИЧНІ ЕФЕКТИ У ДИНАМІЦІ БАГАТОФОТОННОЇ ІОНІЗАЦІЇ АТОМНИХ СИСТЕМ У ПОЛІ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок