Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ІНСТРУМЕНТУ ДЛЯ ХОЛОДНОГО ВИДАВЛЮВАННЯ І ГІДРОСТАТИЧНОЇ ОБРОБКИ МАТЕРІАЛІВ

РОЗВИТОК МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ІНСТРУМЕНТУ ДЛЯ ХОЛОДНОГО ВИДАВЛЮВАННЯ І ГІДРОСТАТИЧНОЇ ОБРОБКИ МАТЕРІАЛІВ

Назва:
РОЗВИТОК МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ІНСТРУМЕНТУ ДЛЯ ХОЛОДНОГО ВИДАВЛЮВАННЯ І ГІДРОСТАТИЧНОЇ ОБРОБКИ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,00 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
ДОНБАСЬКА ДЕРЖАВНА МАШИНОБУДІВНА АКАДЕМІЯ
СИНКОВ ВАДИМ ГРИГОРОВИЧ
УДК 621.7.073;621.73.043;621.921.34
РОЗВИТОК МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ІНСТРУМЕНТУ ДЛЯ ХОЛОДНОГО
ВИДАВЛЮВАННЯ І ГІДРОСТАТИЧНОЇ ОБРОБКИ МАТЕРІАЛІВ
Спеціальність 05.03.05 – процеси та машини обробки тиском
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
КРАМАТОРСЬК - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому фізико-техничному інституті ім. О.О.Галкіна НАН України, Інституті фізики гірничих процесів НАН України, м.Донецьк.
Науковий консультант:
Академік НАН України, доктор технічних наук, професор Лєбєдєв Анатолій Олексійович, Інститут проблем міцності НАН України, м.Київ, керівник лабораторії пластичності і міцності конструкційних матеріалів.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Євстратов Віталій Олексійович, НТУ “Харківський політехнічний інститут”, м.Харків, професор кафедри “Обробка металів тиском”;
доктор технічних наук, професор Розенберг Олег Олександрович, Інститут надтвердих матеріалів ім. В.Н.Бакуля НАН України, м.Київ, завідувач відділу обробки металів різанням і деформуванням;
доктор технічних наук, професор Тарасов Олександр Федорович, Донбаська державна машинобудівна академія, м.Краматорськ, завідувач кафедри “Комп’ютерні інформаційні технології”.
Провідна установа:
Вінницький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра “Технологія і автоматизація машинобудування”.
Захист відбудеться “22” червня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої ради Д12.105.01 Донбаської державної машинобудівної академії за адресою: 84313, м. Краматорськ, вул.Шкадінова,72.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донбаської державної машинонобудівної академії за адресою: 84313, м. Краматорск, вул.Шкадінова,72.
Автореферат розісланий “19” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доцент, к.т.н. Ю.К. Доброносов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Один з перспективних напрямків обробки матеріалів об’єднує групу технологій, в яких пластичне формозмінення проводять з накладанням тиску 2-3 ГПа. Прикладами є процеси холодного видавлювання з протитиском (гідроекструзія, гвинтова екструзія, закрита прошивка, пакетна гідроекструзія мікроволокон), а також гідростатична обробка матеріалів з накладанням магнітного поля. Ці технології дозволяють накопичувати інтенсивні пластичні деформації, що забезпечує унікальні механічні характеристики матеріалів, а також отримувати мікроволокна з металів і сплавів для виготовлення конструкційних і витратних композитів, проникних матеріалів для фільтрів і капілярного транспорту, тканих і нетканих матеріалів для захисту людей від поразки електричним струмом, електромагнітних випромінювань високої частоти, статичної електрики та інше.
Разом з тим, підвищення рівня робочих тисків вище 1-1,2 ГПа гальмується низькою міцністю елементів інструменту високого тиску, в тому числі камер високого тиску-матриць, гідростатів, затворів – з однієї сторони, і плунжерів, ковадл, ущільнювальних вузлів – з іншої сторони, їх високою матеріаломісткістю і вартістю, відсутністю сучасних експериментальних методик контролю напружено-деформованого і граничного станів (НДГС), адаптованих до умов холодного видавлювання металів, при якому епюра навантаження змінює свою форму на окремих стадіях процесу, навантаження розподілене на частині довжини поверхні робочого каналу інструменту, а його стінка має змінну товщину уздовж осі. Це потребує одержання надійної інформації про граничні умови на поверхнях інструменту, перевірки можливості застосування при розрахунках напружень і деформацій співвідношень Ляме, оскільки їх використання призводить до великих похибок, як у визначенні складальних параметрів камер, так і в оцінках їх граничного стану.
Cтворення надійних методик аналізу НДГС і проектування інструменту з розширеним діапазоном робочих тисків має важливе значення для розвитку науки і виробництва в Україні, тому що дозволяє реалізувати у народному господарстві якісно нові технології одержання матеріалів і виробів нової техніки на рівні кращих світових досягнень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: РОЗВИТОК МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ІНСТРУМЕНТУ ДЛЯ ХОЛОДНОГО ВИДАВЛЮВАННЯ І ГІДРОСТАТИЧНОЇ ОБРОБКИ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок