Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методологія стратегічного планування комплекснОГО соціально-економічного розвиткУ регіону

Методологія стратегічного планування комплекснОГО соціально-економічного розвиткУ регіону

Назва:
Методологія стратегічного планування комплекснОГО соціально-економічного розвиткУ регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,51 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
національна академія наук україни
рада по вивченню ПРОДУКТИВНИХ сил україни
дармограй володимир іванович
УДК: 332.145(043)
Методологія стратегічного планування комплекснОГО соціально-економічного розвиткУ регіону
Спеціальність 08.00.05 – розвиток продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Данилишин Богдан Михайлович, Рада по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України, голова Ради.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Дорофієнко В’ячеслав Володимирович, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, кафедра „Менеджмент у невиробничій сфері”, завідувач кафедри;
кандидат економічних наук Любченко Олексій Миколайович, докторант Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України.
Захист відбудеться “26” грудня 2007 р. об 1100 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “23” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук,
професор Коваль Я.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поглиблення процесу ринкових перетворень в Україні потребує зміни існуючих стереотипів господарювання, методів планування та принципів управління. Однаково важливими завданнями є як реалізація потенціалу конкретного регіону, так і постійне підвищення якості життя регіонального співтовариства. Неспроможність саморегульованого ринку забезпечити стратегічну ефективність реалізації економічних інтересів власників об’єктів господарювання актуалізувала дослідження стратегічного планування в перехідній економіці України.
Ситуація, що склалася, певним чином пов’язана з особливостями постіндустріального суспільства, ринок якого формується і розвивається в умовах глобалізації та ускладнення світової господарської системи. Відтворювальний процес в трансформаційному суспільстві характеризується нестабільністю. Постійна зміна конкурентних переваг потребує зрушень в системі управління, насамперед, за допомогою впровадження стратегічних підходів до регулювання розвитку регіонів.
Вивченню та узагальненню проблем стратегічного планування регіонів і розробці стратегії комплексного просторового розвитку присвячені фундаментальні дослідження українських вчених-регіоналістів. Результати досліджень з даних питань певною мірою розкрито в наукових працях як вітчизняних, так і зарубіжних вчених, зокрема О.І. Амоші, О.М. Алимова, Б. Альстренда, С.І. Бандура, М.П. Бутка, В.М. Вакуленка, А.С. Гальчинського, В.М. Геєця, Б.М. Данилишина, М.І. Долішнього, С.І. Дорогунцова, В.В. Дорофієнка, У. Кінга, Д. Кліланда, В.І. Куценко, Дж. Лемпела, А.С. Лисецького, О.М. Любченка, Г. Мінцберга, С.В. Оборської, Т.В. Пепи, В.І. Пили, М.І. Фащевського, Л.Г. Чернюк та інших.
Методи створення індивідуальних економічних механізмів повинні мати загальні закономірності, підходи і важелі формування, що ґрунтуються на науковому й ефективному практичному досвіді за певної економічної ситуації в державі та регіоні. Однак для кожного регіону України як у розробці, так і в методах, механізмах реалізації концепцій, стратегічних планів і програм соціально-економічного розвитку на практиці повинен реалізовуватися індивідуальний підхід, оскільки існуючі відмінності в геополітичних, природно-ресурсних, соціально-економічних і екологічних характеристиках регіонів визначають диференціацію підходів до стратегічного планування комплексного розвитку регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Методологія стратегічного планування комплекснОГО соціально-економічного розвиткУ регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок