Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ СИНДРОМУ “ПРОФЕСІЙНОГО ВИГОРАННЯ” У ВЧИТЕЛІВ

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ СИНДРОМУ “ПРОФЕСІЙНОГО ВИГОРАННЯ” У ВЧИТЕЛІВ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ СИНДРОМУ “ПРОФЕСІЙНОГО ВИГОРАННЯ” У ВЧИТЕЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,59 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМ. Г. С. КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
ЗАЙЧИКОВА Тетяна Вікторівна
УДК .015.3
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ
СИНДРОМУ “ПРОФЕСІЙНОГО ВИГОРАННЯ” У ВЧИТЕЛІВ
19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г. С. Костюка АПН України,
лабораторія організаційної психології, м. Київ.
Науковий керівник доктор психологічних наук, професор
КАРАМУШКА Людмила Миколаївна,
Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України,
лабораторія організаційної психології, завідувач (м. Київ).
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
ОРБАН-ЛЕМБРИК Лідія Ернестівна,
Прикарпатський національний
університет імені Василя Стефаника,
кафедра соціальної психології, завідувач (м. Івано-Франківськ);
кандидат психологічних наук,
ЩОТКА Оксана Петрівна,
Ніжинський державний педагогічний
університет імені Миколи Гоголя,
кафедра психології, завідувач (м. Ніжин).
Провідна установа: Інститут соціальної та політичної психології АПН України, лабораторія мас та організацій, м. Київ.
Захист відбудеться “25” травня 2005 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .453.01 в Інституті психології ім. Г. С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ – , вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г. С. Костюка АПН України, 01033, м. Київ – , вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий 23 квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Балл


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Інтенсифікація життя, соціально-політичні та соціально-економічні зміни, які відбуваються в Україні сьогодні, висувають до працівників освітніх організацій нові, більш складні вимоги, що, безумовно, впливає на психологічний стан працівників, обумовлює виникнення емоційного напруження, розвиток значної кількості професійних стресів. Особливо яскраво вплив стресів проявляється у педагогічній діяльності, через перенасиченість її такими стресогенами, як: відповідальність за розвиток підростаючого покоління, активна міжособистісна взаємодія, підвищена емоційна напруженість, недостатня соціальна оцінка тощо. Одним із найважчих наслідків довготривалого професійного стресу є синдром “професійного вигорання”.
Аналіз літератури свідчить, що проблема синдрому “професійного вигорання” знайшла своє відображення у роботах зарубіжних і вітчизняних вчених присвячених змісту та структурі цього синдрому (М.Буриш, Г.Діон, Л.М.Карамушка, Н.О.Левицька, Г.В.Ложкін, М.П.Лейтер, С.Д.Максименко, Л.Малець, Е.Махер, В.Є.Орел, М.Л.Смульсон, Т.В.Форманюк, Х.Дж.Фрейденбергер, У.Б.Шуфелі та ін.), а також методам його діагностики (В.В.Бойко, Н.Є.Водоп’янова, С.Джексон, К.Маслач, Т.І.Ронгинська, О.С.Старченкова та ін.). Окрім того, деякі вияви синдрому “професійного вигорання” вивчались, як зарубіжними, так і вітчизняними дослідниками, у представників різних професійних груп – працівників медичних закладів (Г.І.Каплан, І.П.Кущ, К.Маслач, Г.Е.Робертс, Б.Дж.Седок, В.Є.Семеніхіна, К.Черніс А.Є.Юр’єв, Л.М.Юр’єва та ін.), соціальних працівників (Т.Марек, К.Ван Вак та ін.), спортсменів (Б.Вайт, В.Могран, Р.Сміт, Р.Уейнберг, Р.Флиппин, А.Хакней та ін.) тощо.
Особливості професійного стресу та окремі вияви синдрому “професійного вигорання” у працівників освітніх організацій досліджувались такими російськими вченими, як: О.А.Баранов, В.В.Зеньковський, Л.О.Китаєв-Смик, Л.Ф.Колеснікова, Ю.Л.Львов, В.В.Никонов, А.О.Реан, А.С.Шафранова та ін. Що ж до особливостей вияву синдрому “професійного вигорання” у педагогічних працівників вітчизняних освітніх організацій та соціально-психологічних детермінант його виникнення, то ця проблема не виступала раніше предметом спеціального дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ СИНДРОМУ “ПРОФЕСІЙНОГО ВИГОРАННЯ” У ВЧИТЕЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок