Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ АЛМАЗНОГО ШЛІФУВАННЯ ТВЕРДИХ СПЛАВІВ ЗА РАХУНОК РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ РІЗАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КРУГА

ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ АЛМАЗНОГО ШЛІФУВАННЯ ТВЕРДИХ СПЛАВІВ ЗА РАХУНОК РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ РІЗАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КРУГА

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ АЛМАЗНОГО ШЛІФУВАННЯ ТВЕРДИХ СПЛАВІВ ЗА РАХУНОК РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ РІЗАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КРУГА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,63 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
„ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
СТРЄЛКОВ Вадим Борисович
УДК 621.923
ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ АЛМАЗНОГО ШЛІФУВАННЯ
ТВЕРДИХ СПЛАВІВ ЗА РАХУНОК РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ РІЗАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КРУГА
Спеціальність 05.03.01 – Процеси механічної обробки, верстати та
інструменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі “Металорізальні верстати та інструменти” Державного вищого навчального закладу „Донецький національний технічний університет” Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Матюха Петро Григорович,
Державний вищий навчальний заклад „Донецький національний технічний
університет”, завідувач кафедри
“Металорізальні верстати та інструменти”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кальченко Віталій Іванович,
Чернігівський державний технологічний університет, професор кафедри “Інтегровані технології машинобудування і автомобілі”;
кандидат технічних наук, доцент
Русанов Віктор Васильович,
Національний технічний університет «ХПІ», м. Харків,
доцент кафедри «Інтегровані технології машинобудування» ім. М.Ф. Семка.
Захист відбудеться “ 24 “ квітня 2008 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.052.04 Донецького національного технічного університету за адресою: 83001, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 6-й навчальний корпус, ауд. 6.202.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці університету за адресою: 83001, м. Донецьк, вул. Артема, 58, 2-й навчальний корпус.
Автореферат розісланий “ 24 “ березня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент Т. Г. Івченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні все більш широке поширення отримують тверді сплави, які використовуються у вигляді різальної частини інструментів, вставок для синтезу алмазів, штампів, різальних елементів робочих органів вугільних комбайнів. Споживання твердих сплавів на внутрішньому ринку України, за даними на початок 2000-го року, складає 0,92 тис. тонн і з кожним роком збільшується.
Враховуючи високу твердість твердих сплавів, яка наближається до твердості електрокорунду, для їх обробки використовується алмазне шліфування. Продуктивність процесу шліфування залежить від багатьох показників, одним із яких є різальна здатність круга. При шліфуванні твердих сплавів використовуються алмазні круги на металевій зв'язці, а підвищення різальних властивостей робочої поверхні круга (РПК) досягається електроерозійними діями. Теплопровідність алмаза значно вище, ніж у інших інструментальних матеріалів, а коефіцієнт лінійного розширення в 5-10 разів менше, що обумовлює високу стійкість алмаза при теплових навантаженнях до 800-1200С. Перевищення цих температур призводить до його графітизації і руйнування. Існують також рекомендації, згідно з якими алмазний інструмент при температурі вище 700С застосовувати недоцільно внаслідок початку окислювання алмазних зерен.
Температура на зерні визначається схемою обробки, фізико-механічними і теплофізичними властивостями оброблюваного матеріалу і силами різання. Особливості структури і фізико-механічних властивостей твердих сплавів не дозволяють теоретично вести розрахунок сил різання з метою визначення режимів обробки на основі припущення, що оброблюваний матеріал є однорідним та ізотропним. Саме цим, на нашу думку, пояснюється широке застосування багатофакторних експериментів для пошуку оптимальних режимів шліфування твердих сплавів. Ці методи не тільки трудомісткі, але й не враховують нестабільність різальної здатності круга під час обробки.
У цьому зв'язку тема дисертаційної роботи, яка спрямована на підвищення продуктивності і зниження собівартості алмазного шліфування твердих сплавів за рахунок раціонального використання різальних властивостей круга, є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі «Металорізальні верстати й інструменти» Донецького національного технічного університету в рамках науково-дослідної теми «Розвиток теорії шліфування з керуючими діями на робочу поверхню круга з урахуванням зміни її різальної здатності», номер держреєстрації 0106U001180 (напрямок – 10 «Енергозберігаючі технології»).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ АЛМАЗНОГО ШЛІФУВАННЯ ТВЕРДИХ СПЛАВІВ ЗА РАХУНОК РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ РІЗАЛЬНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ КРУГА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок