Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВРАХУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ТРОПОСФЕРНИХ ЗАТРИМОК ПРИ СУПУТНИКОВИХ СПОСТЕРЕЖЕННЯХ

ВРАХУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ТРОПОСФЕРНИХ ЗАТРИМОК ПРИ СУПУТНИКОВИХ СПОСТЕРЕЖЕННЯХ

Назва:
ВРАХУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ТРОПОСФЕРНИХ ЗАТРИМОК ПРИ СУПУТНИКОВИХ СПОСТЕРЕЖЕННЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,02 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Янчук Руслан Миколайович
УДК 528.28:629.783
521.371:528.14+528.022
ВРАХУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ТРОПОСФЕРНИХ ЗАТРИМОК
ПРИ СУПУТНИКОВИХ СПОСТЕРЕЖЕННЯХ
05.24.01-Геодезія, фотограмметрія та картографія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України, м. Рівне
Науковий керівник: заслужений працівник освіти України, доктор технічних наук, професор Черняга Петро Гервазійович, Національний університет водного господарства та природокористування, завідувач кафедри землеустрою, геодезії та геоінформатики, декан факультету землеустрою та геоінформатики
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Заблоцький Федір Дмитрович, Національний університет „Львівська політехніка”, завідувач кафедри вищої геодезії і астрономії;
кандидат технічних наук, професор Старовєров Володимир Сергійович, Київський національний університет будівництва і архітектури, професор кафедри інженерної геодезії
Захист відбудеться „___” липня 2008 року о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.09 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 31, ауд.____.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий „___” червня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент Ісаєв О.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення точності геодезичних вимірювань з метою визначення місцеположення об’єктів та опорних геодезичних мереж при розв’язанні задач геодезії та геодинаміки завжди були актуальними питаннями.
В даний час високоточні супутникові радіовіддалемірні системи, а особливо нові технології, які поєднують електронні тахеометри з супутниковими приймачами, мають здатність виконувати вимірювання з міліметровою точністю.
Проте, домінуючим фактором, який перешкоджає визначати положення об’єктів та опорних пунктів геодезичних мереж з високою точністю, є просторово-часова нерівномірність розповсюдження електромагнітних хвиль в атмосфері.
Визначенням поправок в супутникові вимірювання за рахунок впливу як атмосфери в цілому, так і тропосфери, присвячено цілий ряд наукових робіт, авторами яких є відомі вчені. Це, насамперед, вітчизняні вчені А.Островський, А.Прокопов, М.Миронов, П.Черняга, Ф.Заблоцький, Я.Костецька, Є.Ремаєв, Н.Каблак, Б.Паляниця, І.Торопа та інші, а також зарубіжні вчені В.Куштін, H.Hopfield, C.Chao, J.Saastamoinen, J.Marini, H.Black, J.Davis, I.Ifadis, A.Niell, V.Mendes та інші.
Для врахування впливу тропосфери на результати вимірювань розроблено цілий ряд математичних моделей за якими здійснюється опис параметрів тропосфери і виконуються розрахунки відповідних поправок (моделі Хопфілда, Саастамойнена, Блека тощо).
Основним недоліком цих моделей є те, що вони базуються на глобальних моделях розподілу метеорологічних параметрів і не дозволяють враховувати регіональні особливості тропосфери в момент проведення спостережень та використовувати результати вимірювань з супутників для траєкторій поширення радіохвиль, які наближені до горизонтальних.
Внаслідок цього виникла необхідність подальшого вдосконалення методів визначення поправок за тропосферу, які враховували б дійсний її стан на різних траєкторіях спостережень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема роботи відповідає Державній науково-технічній програмі розвитку топографо-геодезичної діяльності та національного картографування на 2003-2010 роки (Постанова Кабінету Міністрів України від 16.01.2003р №37). Дослідження виконано згідно тематики науково-дослідних робіт Національного університету водного господарства та природокористування, кафедри землеустрою, геодезії та геоінформатики та галузевої науково-дослідної лабораторії геодинаміки та геоінформатики цього ж університету, зокрема – в рамках державної науково-технічної програми „Енергоефективні та ресурсозберігаючі технології генерування, перетворення та використання енергії” при роботах на геодинамічних полігонах в еколого-небезпечних районах (м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВРАХУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ТРОПОСФЕРНИХ ЗАТРИМОК ПРИ СУПУТНИКОВИХ СПОСТЕРЕЖЕННЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок