Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВНЕСОК ОЛЕКСАНДРА ДОМБРОВСЬКОГО В РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРИЧНОЇ НАУКИ В ДІАСПОРІ

ВНЕСОК ОЛЕКСАНДРА ДОМБРОВСЬКОГО В РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРИЧНОЇ НАУКИ В ДІАСПОРІ

Назва:
ВНЕСОК ОЛЕКСАНДРА ДОМБРОВСЬКОГО В РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРИЧНОЇ НАУКИ В ДІАСПОРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,24 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КЛИНОВА Галина Дмитрівна
 
УДК 930.1 (477): 929
ВНЕСОК ОЛЕКСАНДРА ДОМБРОВСЬКОГО
В РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРИЧНОЇ НАУКИ В ДІАСПОРІ
07.00.06 – Історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії Національного університету “Острозька академія”
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Атаманенко Алла Євгенівна
Національний університет Острозька академія,
доцент кафедри історії
 
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Бойко Анатолій Васильович
Запорізький національний університет,
завідувач кафедри джерелознавства, історіографії
та спеціальних історичних дисциплін
кандидат історичних наук, доцент
Воронов Віктор Іванович
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри історіографії та джерелознавства
Захист відбудеться “26” жовтня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 у Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корпус 5, ауд. 326.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корпус 2.
Автореферат розісланий “25” вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г. Ткаченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах антропологізації історичного знання серед історіографічних проблем одне із чільних місць посідає проблема реконструкції наукової біографії, інтересів вченого, основних напрямів його діяльності в різних галузях історичної науки. Це зумовило появу персонологічних досліджень, в тому числі присвячених вченим, чиї імена в добу радянського тоталітаризму були з різних причин забуті або замовчувані. Серед таких студій – низка праць різних авторів про М. Грушевського, І. Крип’якевича, О. Оглоблина, Н. Полонську-Василенко, М. Слабченка, М. Яворського.
Творчість істориків, які з різних причин опинилися за межами батьківщини не досліджувалася за радянських часів, бо вони вважалися “буржуазними націоналістами” і їх звинувачували у “фальсифікації та зведенні брудних наклепів” на історичну науку в УРСР. За роки незалежності України цей стереотип розвінчано, з’явилася низка досліджень, присвячених українській зарубіжній історіографії (І. Верби, Я. Калакури, Л. Сакади, О. Яся та ін.).
Визначення внеску видатних материкових та діаспорних істориків у розвиток української історичної науки вимагає написання наукових праць, які б всебічно висвітлювали основні напрями їх діяльності. Серед діаспорних науковців, чия творчість потребує дослідження – Олександр Домбровський – відомий історик, дійсний член Української вільної академії наук (УВАН) та Наукового товариства ім. Шевченка (НТШ) в США, почесний член Українського історичного товариства (УІТ). Вивчення життя та наукової творчості О. Домбровського зумовлено й тим, що його доробок є важливим надбанням та одним із проявів розвитку української історичної думки.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в межах науково-дослідної роботи, яка проводиться кафедрою історії Національного університету “Острозька академія” “Актуальні проблеми української історії та історіографії модерної доби”. Робота також відповідає науково-дослідним програмам Інституту дослідження української діаспори Національного університету “Острозька академія”.
Об’єктом дослідження є розвиток української зарубіжної історіографії у другій половині ХХ ст.
Предметом дослідження є життя, діяльність та наукова спадщина О. Домбровського з давньої історії України, історіографії та історії церкви.
Метою роботи є комплексний аналіз та визначення змісту і напрямів наукової праці О. Домбровського.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВНЕСОК ОЛЕКСАНДРА ДОМБРОВСЬКОГО В РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОЇ ІСТОРИЧНОЇ НАУКИ В ДІАСПОРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок