Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування нових видів економічної діяльності в умовах трансформації територіальних суспільних систем

Формування нових видів економічної діяльності в умовах трансформації територіальних суспільних систем

Назва:
Формування нових видів економічної діяльності в умовах трансформації територіальних суспільних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,66 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Щеглюк Світлана Дмитрівна
УДК 330.341:332.12
Формування нових видів економічної діяльності
в умовах трансформації територіальних суспільних систем
Спеціальність: 08.00.05 – Розвиток продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
Шевчук Любов Теодорівна,
Інститут регіональних досліджень
НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Захарченко Володимир Іванович,
Вінницький соціально-економічний інститут
Відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна”, завідувач кафедри
кандидат економічних наук, доцент
Павліха Наталія Володимирівна
Волинський державний університет ім. Лесі Українки,
доцент кафедри
Захист відбудеться " 21 " вересня 2007 року о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий "20" серпня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність. На зламі ХХ-ХХІ століть в класифікатори видів економічної діяльності розвинених країн дедалі частіше вносяться нові види економічної діяльності (НВЕД), що надзвичайно актуалізувало вивчення останніх з метою виявлення особливостей їх появи та визначення результатів впливу на регіональні та національні економіки. Якщо в розвинених країнах появі НВЕД передував активний розвиток науки і техніки та прогрес суспільства загалом, то в Україні поява НВЕД відбувалася на фоні глибоких трансформаційних змін, що ще більше привернуло увагу до вивчення як НВЕД, так і трансформаційних процесів.
Так в Україні поява НВЕД активізувалося в другій половині 90-х років, коли трансформаційні процеси були особливо інтенсивними. В той час був прийнятий Класифікатор видів економічної діяльності (КВЕД, 1996), який прийшов на зміну Загальному класифікатору галузей народного господарства (ЗКГНГ, 1976). За період, який минув між введенням в дію кожного з цих документів, зникали старі та виникали нові види економічної діяльності. Наприклад, у цей період в КВЕД зафіксовані такі нові види економічної діяльності: діяльність центрів денного перебування для знедолених осіб та послуги домашньої прислуги, екстериторіальна діяльність, біотехнології, нанотехнології, мобільне телебачення, Інтернет, електронна комерція, віртуальні підприємства різного профілю, консалтингова діяльність, спонсорство, дистанційне навчання, дистанційна робота (телеробота), дистанційна медицина (телемедицина), електронний банкінг (оптові і роздрібні електронні фінансові послуги) тощо.
Вивчення нових видів економічної діяльності важливе не тільки з огляду їх впливу на структуру територіальних суспільних систем (ТСС), а й в зв’язку із появою нової економіки – економіки знань, яка принципово відрізняється від постіндустріальної економіки, оскільки вона вносить суттєві зміни в економічну діяльність. Такі зміни особливо яскраво проявилися під впливом новітніх інформаційних технологій.
На наш погляд, дослідження НВЕД особливо гостро актуалізується у зв’язку з їх ототожненням з інновацією. Слід зазначити, що не кожна інновація може бути трансформована у НВЕД. Не кожна інновація може бути впроваджена в економіку в період трансформації територіальної суспільної системи (ТСС – місто, село, район, область), в межах якої вона виникає.
Ось чому дослідження особливостей виникнення, формування НВЕД в умовах трансформації ТСС є надзвичайно важливим, своєчасним і актуальним завданням сьогодення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування нових видів економічної діяльності в умовах трансформації територіальних суспільних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок