Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОЦІНКИ ТА СТВОРЕННЯ СЕЛЕКЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ РІПАКУ ОЗИМОГО В ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОЦІНКИ ТА СТВОРЕННЯ СЕЛЕКЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ РІПАКУ ОЗИМОГО В ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОЦІНКИ ТА СТВОРЕННЯ СЕЛЕКЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ РІПАКУ ОЗИМОГО В ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,59 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
”ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА УААН”
КЛИМЧУК МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 633.853.494:631.527
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОЦІНКИ ТА СТВОРЕННЯ СЕЛЕКЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ РІПАКУ ОЗИМОГО
В ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ
06.01.05 – селекція рослин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Івано-Франківському інституті агропромислового виробництва УААН та Інституті кормів УААН протягом 1997-2002 рр.
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Бугайов Василь Дмитрович,
Інститут кормів УААН,
завідувач лабораторії селекції кормових культур
Офіційні опоненти : доктор сільськогосподарських наук, професор
Васильківський Станіслав Петрович,
Білоцерківський державний аграрний університет
Мінагрополітики України,
завідувач кафедри селекції і насінництва
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Динник Василь Полікарпович,
ННЦ „Інститут землеробства УААН”
завідувач відділу селекції і насінництва льону і ріпаку
Провідна установа: Інститут луб’яних культур УААН.
Захист відбудеться “13” червня 2007 р. о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при ННЦ ”Інститут землеробства УААН”.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ННЦ ”Інститут землеробства УААН”.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: 08162, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, ННЦ ”Інститут землеробства УААН”, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий “11” травня 2007 року.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук ____________________ Л.О.Кравченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В даний час розвиток сільського господарства в Україні в значній мірі залежить від ефективного використання культур, які забезпечують стабільну врожайність, якість продукції та гарантований збут за умови високої рентабельності виробництва. Велика увага приділяється ріпаку озимому, який в умовах помірного клімату центральних і західних областей України є важливим джерелом виробництва рослинної олії, технічних мастил, біопалива і високобілкових кормів. Разом з тим, високу продуктивність ріпаку можуть забезпечити тільки нові сучасні сорти з покращеними показниками продуктивності та біохімічного складу насіння.
Актуальність теми. В останні роки в Україні створено ряд сортів ріпаку озимого, які інтенсивно впроваджуються у виробництво, але завдання створення сортів цієї культури не тільки з високою продуктивністю, але й стійкістю до низьких температур, хвороб, вилягання та підвищеною біохімічною якістю насіння ще далеке від повного вирішення.
Як свідчить досвід вітчизняної та світової селекції для створення нових, сучасних сортів велике, а в багатьох випадках – вирішальне значення має широке науково-обґрунтоване використання в селекційних програмах вихідного матеріалу з колекцій генобанку віддалених еколого-географічних зон, що є обов’язковим етапом селекційних робіт (М.І. Вавілов, 1935; С. Бороєвич, 1984; Ю. Гужов, 1991). Тому, вивчення сортозразків колекції ріпаку озимого за біологічними та господарськими ознаками допомагає більш повно і правильно визначити їх селекційну цінність для подальшого створення сортів з підвищеними показниками продуктивності, біохімічної якості насіння та агроекологічної пластичності в конкретних ґрунтово-кліматичних умовах вирощування, в даному випадку західного Лісостепу. Усе вищевикладене і обумовило актуальність вибраної теми досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною досліджень відділу створення і випробування сортів Івано-Франківського інституту агропромислового виробництва УААН та відділу селекції кормових культур Інституту кормів УААН і виконана у відповідності до науково-технічної програми “Генетичні ресурси рослин”, підпрограма “Базові та ознакові колекції хрестоцвітих культур” (номер державної реєстрації 0102U001034).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОЦІНКИ ТА СТВОРЕННЯ СЕЛЕКЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ РІПАКУ ОЗИМОГО В ЗАХІДНОМУ ЛІСОСТЕПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок