Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Гомоцистеїн та дисліпідемія у хворих на хроничний гломерулонефрит

Гомоцистеїн та дисліпідемія у хворих на хроничний гломерулонефрит

Назва:
Гомоцистеїн та дисліпідемія у хворих на хроничний гломерулонефрит
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,46 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський державний медичний університет
Сиваш Олена Василівна
УДК: 616.611-002-036.12:547.466]-037
Гомоцистеїн та дисліпідемія
у хворих на хроничний гломерулонефрит
14.01.02 – внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки
України, доктор медичних наук, професор
Семидоцька Жанна Дмитрівна,
Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб №2.
Офіційні опоненти: заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор,
Власенко Михайло Антонович,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри терапії та нефрології;
заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор,
Дядик Олександр Іванович
Донецький державний медичний університет, завідувач кафедри терапії.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупіка, м. Київ
Захист відбудеться “24” червня 2005 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, проспект Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, проспект Леніна, 4)
Автореферат розіслано “24” травня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Т.В.Фролова
загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми. Провідною причиною смертності хворих із хронічною нирковою недостатністю (ХНН) є серцево-судинні ускладнення (ССУ). Вони складають близько 50-60% усіх випадків смерті хворих із ХНН, що в 20-30 разів перевищує летальність у загальній популяції (World Health Statistics Annual, 1998). Крім того, вирішальне прогностичне значення у відношенні тривалості життя цієї категорії пацієнтів мають метаболічні порушення.
Серед метаболічних порушень, що розвиваються в хворих із ХНН, особлива увага приділяється розладам обміну амінокислот. Зокрема, встановлено, що підвищення концентрації однієї з них, гомоцистеїну (Гц), визначає прискорений атеросклероз і ішемічні ускладнення не тільки у хворих з порушенням функції нирок, але й у популяції здорових чоловіків середнього віку (P. Parfey et al., 2001). Патогенез токсичної дії підвищених концентрацій Гц залишається предметом вивчення. Доведено, що гіпергомоцистеїнемія (ГГц) є чинником ризику розвитку серцево-судинних ускладнень у загальній популяції, але дані про вплив Гц на перебіг захворювань нирок у вітчизняній літературі відсутні. Інтерес дослідників носить не тільки теоретичний, але і практичний характер, тому що профілактика і лікування ГГц знижує ризик розвитку ССУ як у загальній популяції, так і в хворих із ХНН (за матеріалами XXXVI Щорічного конгресу ERA-EDTA, Мадрид, 1999).
Останнім часом неухильно зростає інтерес до вивчення порушень обміну ліпідів при захворюваннях нирок. Парадоксально, але теперішнім часом хворі з нирковою недостатністю часто гинуть не від уремії, а від прогресуючих порушень обміну. Вже на ранніх стадіях зниження функції нирок розвиваються значні зміни ліпідного обміну, які вимагають негайної корекції (А.Н. Климов, Н.Г. Никульчева, 1999). Однак дотепер єдиної думки про механізми розвитку уремічної дисліпопротеїдемії немає.
Все вищевикладене свідчить про актуальність поглиблених досліджень ролі Гц і дисліпідемії у прогресуванні хронічного гломерулонефрита.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконані у відповідності з планом науково-дослідних робіт Харківського державного медичного університету і є фрагментом НДР кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб № 2 “Хронічна ниркова недостатність: корекція метаболічних і гемодинамічних порушень” (№ держреєстрації 0102U001863). У рамках цієї теми автором опрацьована програма досліджень ліпідного обміну та рівню плазмового гомоцистеїну у хворих на хронічний гломерулонефрит, проведено дослідження хворих, аналіз отриманих даних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Гомоцистеїн та дисліпідемія у хворих на хроничний гломерулонефрит

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок