Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Господарський договір та способи його укладання

Господарський договір та способи його укладання

Назва:
Господарський договір та способи його укладання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,26 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський університет імені Тараса Шевченка
Беляневич Олена Анатоліївна
УДК 347.4+347.7+347.918
Господарський договір
та способи його укладання
Спеціальність: 12.00.04 - господарське право;
арбітражний процес
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 1999
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі господарського права юридичного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
кафедри господарського права
Пронська Граціелла Василівна,
Київський університет імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент
Академії правничих наук України
Луць Володимир Васильович,
Прикарпатський університет
імені Василя Стефаника
завідувач кафедрою цивільного права та процесу
юридичного факультету
кандидат юридичних наук, Заслужений юрист України,
Притика Дмитро Микитович,
Голова Вищого арбітражного суду України
Провідна установа: Інститут економіко-правових досліджень НАН України, м.Донецьк
 
Захист відбудеться «16» квітня 1999 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.06. при Київському університеті імені Тараса Шевченка (252033, м.Київ, вул.Володимирська, 60, ауд.253).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка (252033, м.Київ, вул.Володимирська, 58).
Автореферат розіслано «16» березня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат юридичних наук Боднар Тетяна Валеріївна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження.
Створення гармонійної та ефективної системи господарського законодавства України є одним з найважливіших напрямків розвитку української правової системи в умовах становлення соціально-орієнтованої ринкової економіки. Оскільки одним з головних завдань господарського законодавства є координація дій суб’єктів господарювання, нормам, що регулюють договірні відносини в сфері господарювання, має належати чільне місце в системі господарського права.
В умовах ринкової економіки господарський договір є основним засобом організації відносин між суб’єктами господарювання та важливим інструментом правової організації господарського життя суспільства в цілому. Господарський договір як гнучкий правовий регулятор дає змогу враховувати специфіку окремого господарського зв’язку та узгоджувати його з типізованими моделями організації господарських зв’язків того чи іншого виду, а також із загальнонормативним режимом правового регулювання.
Здійснення загальнодозвільного принципу регулювання суспільних відносин (i це підтверджується господарською практикою) веде до значного поширення договірних відносин, що прямо не передбачені законодавством та потребують особливого правового регулювання, яке виходить за межі цивільного законодавства.
Вибір теми дослідження визначається тим, що в останні роки в науковій юридичній літературі України теоретичні питання господарського договору не були предметом комплексного, цілісного вивчення. Проте розробка доктринального поняття господарського договору та способів його укладення, а також використання теоретичних здобутків в процесі правотворення є надзвичайно важливими, оскільки від того, наскільки чітко окреслені межі договорів, які мають назву господарських, залежить якість та адекватність правового регулювання господарської діяльності, ефективність застосування норм права юрисдикційними органами. В умовах ринкового конкурентного середовища набуло широкого розповсюдження укладення господарських договорів на біржах, аукціонах, конкурсах, проте ці питання майже не висвітлено в українському правознавстві.
Перехід від планово-розподільчої до ринкової економіки в Україні, трансформація відносин власності, розвиток різноманітних органiзацiйно-правових форм господарювання зумовлюють необхідність нових підходів до нормативно-правового регулювання господарських договорів та його теоретичного обгрунтування. З початку 90-х років «жорсткий» нормативний режим господарських договорів почав поступово перетворюватися на такий, в якому мають гармонійно поєднуватися диспозитивні та імперативні засади правового регулювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Господарський договір та способи його укладання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок