Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вимушене комбінаційне розсіяння В умовАХ самофокусування збуджуючої електромагнітної хвилі

Вимушене комбінаційне розсіяння В умовАХ самофокусування збуджуючої електромагнітної хвилі

Назва:
Вимушене комбінаційне розсіяння В умовАХ самофокусування збуджуючої електромагнітної хвилі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський університет імені Тараса Шевченка
Іванісік Анатолій Іванович
УДК 535.375
Вимушене комбінаційне розсіяння
В умовАХ самофокусування збуджуючої електромагнітної хвилі
Спеціальність 01.04.05 оптика, лазерна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі медичної радіофізики радіофізичного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Малий Віктор Іванович (доцент кафедри медичної радіофізики радіофізичного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка).
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Погорелов Валерій Євгенович (професор кафедри експериментальної фізики фізичного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка);
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Говорун Дмитро Миколайович (завідувач відділу молекулярної біофізики Інституту молекулярної біології та генетики НАН України).
Провідна установа: Інститут фізики НАН України (м. Київ).
Захист відбудеться “22” березня 1999 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.23 у Київському університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 252127, Київ-127, просп. акад. Глушкова, 6, фізичний факультет.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: 252033, Київ-33, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “19” лютого 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Охрименко Б. А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. З часу свого відкриття вимушене комбінаційне розсіяння світла (ВКР) стало об’єктом особливої уваги і завдяки інтенсивним дослідженням набуло застосування у вирішенні широкого кола прикладних проблем. Зокрема, на основі ВКР значні успіхи досягнені в ефективному перестроюванні частоти лазерного випромінювання. Перспективними напрямками використання ВКР стали: зведення та поліпшення оптичної якості лазерних пучків; підвищення яскравості, інтенсивності, енергії випромінювання лазерів та їх коефіцієнта корисної дії; компресія світлових імпульсів; генерація солітонів; обернення та корекція хвильового фронту; спектроскопія імпульсного збудження ВКР та оберненого комбінаційного розсіяння (ОКР). ВКР може використовуватись також для перетворення зображень з підвищенням частоти, створення оптичної оперативної пам’яті, прямого підсилення оптичних інформаційних сигналів, в оптичній томографії.
Надзвичайно широке коло застосування визначає значущість детального вивчення закономірностей процесу ВКР у реальних середовищах. Проте розроблена теорія ВКР дає задовільні результати тільки у газах і деяких кристалічних середовищах із слабкою здатністю до самофокусування (СФ). Незважаючи на зусилля теоретично чи на основі експериментальних досліджень з’ясувати фізичні механізми, що обумовлюють характерну кутову структуру та великі спектральні розширення ліній ВКР у самофокусуючих рідинах, бажаного результату досягти не вдалося. Зроблені на основі проведених досліджень висновки були не завжди достатньо обгрунтованими та значною мірою суперечливими. Виявлені особливості процесу ВКР, що не дістали належного пояснення, назвали аномаліями ВКР.
З іншого боку, тривалий час вважалося, що цікавий з фізичної точки зору ефект СФ не має перспектив практичного використання і відіграє негативну роль, ускладнюючи перебіг інших нелінійно-оптичних процесів ( зокрема, ВКРта знижуючи стійкість прозорих середовищ до інтенсивного лазерного випромінювання. Результати останніх досліджень показали хибність таких поглядів. Нового імпульсу набула ідея самоканалювання потужних ультракоротких лазерних імпульсів. Досягнута інтенсивність 1019 Вт/см2 у філаментах з радіусом 500 нм та довжиною  мм відкриває нові перспективи у створенні рентгенівських лазерів, імпульсних джерел швидких нейтронів та генерації магнітних полів  МГс.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Вимушене комбінаційне розсіяння В умовАХ самофокусування збуджуючої електромагнітної хвилі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок