Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Порівняльна оцінка якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, Оперованих традиційним ( відкритим) та лапароскопічним методами

Загрузка...

Порівняльна оцінка якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, Оперованих традиційним ( відкритим) та лапароскопічним методами / сторінка 2

Назва:
Порівняльна оцінка якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, Оперованих традиційним ( відкритим) та лапароскопічним методами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,12 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Новизну, актуальність, наукову і практичну цінність обраної теми визначає саме відсутність узагальнюючих досліджень якості життя хворих на рак товстої кишки після виконання лапароскопічних і загальноприйнятих відкритих оперативних втручань.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є фрагментом науково–дослідної роботи кафедри факультетської хірургії № 1 Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця “Вдосконалення нових технологій реконструктивно–відновних операцій на травному каналі, обґрунтування доцільності їх впровадження” (номер державної реєстрації 0102U000886).
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження було поліпшення безпосередніх, віддалених результатів і якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, оперованих з використанням загальноприйнятого (відкритого) і лапароскопічного способів. Відповідно до поставленої мети сформульовані наступні задачі дослідження.
1.
Провести порівняльну оцінку безпосередніх і віддалених результатів хірургічного лікування хворих на рак ободової і прямої кишки, оперованих з використанням лапароскопічного та відкритого способів.
2.
Встановити фактори ризику, які визначають тривалість і якість життя хворих на рак ободової і прямої кишки, оперованих з використанням відкритого і лапароскопічного способів.
3.
Вивчити закономірності динаміки фізичного й психічного стану хворих на рак ободової та прямої кишки у різні строки після операції.
4.
Визначити прогностичні критерії тривалості та якості життя у хворих досліджуваних груп.
5.
Оцінити якість життя хворих на рак ободової та прямої кишки до початку лікування.
6.
Опрацювати принципи хірургічного лікування хворих на рак ободової та прямої кишки, беручи до уваги чинники, що є провідними у визначенні тривалості і підвищенні якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки.
Об'єкт дослідження: пацієнти з злоякісними пухлинами ободової та прямої кишки.
Предмет дослідження: лапароскопічні і загальноприйняті (відкриті) втручання на ободовій і прямій кишці з приводу її раку; оцінка якості життя цих хворих.
Методи дослідження: клінічні – для вивчення особливостей стану хворих на рак товстої кишки і перебігу післяопераційного періоду; клініко–лабораторні й інструментальні (рентгенологічні, ендоскопічні, ультразвукове дослідження, балонографічні) – для встановлення основного діагнозу; морфологічні (пункційна біопсія, гістологічні дослідження видаленого макропрепарата) – для визначення поширення пухлини, адекватності меж резекції товстої кишки; аналітичні (міжнародний опитувальник МОS SF–36 – для оцінки якості життя, створення програми дослідження й лікування ускладнень, супутніх захворювань, вибору способу операції; статистичні – для оцінки значущості різниці отриманих результатів, ступеня вірогідності розбіжності показників у досліджуваних групах, визначення їх інформаційної цінності у прогнозуванні результатів лікування хворих.
Наукова новизна отриманих результатів. Дисертаційна робота містить новий підхід до вирішення наукової проблеми, що передбачає поліпшення результатів лікування хворих на рак ободової та прямої кишки шляхом удосконалення існуючих, а також впровадження в клінічну практику нових методів оперативного втручання, зокрема, лапароскопічних технологій, спрямованих на попередження виникнення й усунення післяопераційних ускладнень, рецидивів захворювання, зниження летальності, поліпшення якості життя хворих.
Вперше в Україні проведене поглиблене вивчення якості життя хворих, обґрунтована необхідність дослідження цього показника в онкології, зокрема, у хворих на рак товстої кишки, як одного з найінформативніших і чутливіших для визначення ефективності лікування і вибору методу оперативного втручання.
Доведено, що лапароскопічні, функціонально заощадливі й сфінктерозберігальні втручання за ефективністю не поступаються загальноприйнятим, поряд з цим забезпечують поліпшення якості життя хворих, оперованих з приводу раку товстої кишки.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Порівняльна оцінка якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, Оперованих традиційним ( відкритим) та лапароскопічним методами

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок