Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: Порівняльна оцінка якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, Оперованих традиційним ( відкритим) та лапароскопічним методами

Загрузка...

Порівняльна оцінка якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, Оперованих традиційним ( відкритим) та лапароскопічним методами / сторінка 5

Назва:
Порівняльна оцінка якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, Оперованих традиційним ( відкритим) та лапароскопічним методами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,12 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Для оцінки якості життя (ЯЖ) хворих використовували міжнародний опитувальник МОS SF–36, що відповідає 10 необхідним умовам: простота, легкість сприйняття пацієнтом, широта аспектів ЯЖ, відповідність змісту методик реальним суспільним умовам, кількісна оцінка показників ЯЖ, відображення ЯЖ пацієнтів з однаковою ефективністю незалежно від їх віку, статі, професії, виду захворювання, однакова зручність використання методики для пацієнта і дослідника, її висока валідність (точність) і чутливість, кореляція результатів оцінки ЯЖ з результатами інших методів обстеження пацієнтів.
Для статистичної обробки кількісних даних застосований t–критерій Ст’юдента. Для порівняння трьох залежних або незалежних груп застосовували дисперсійний аналіз (ANOVA), для оцінки якісних ознак – непараметричні критерії Фридмана і Краскела–Уолліса.
Для оцінки кількісних ознак, які не мають нормального розподілу, а також якісних – порядкових або номінальних ознак застосовували критерії Манна–Уїтні, точний критерій Фішера. Під час аналізу таблиць сполученості в роботі використані наступні критерії: критерій Тау (t), Крамера. Критичним рівнем статистичної значущості в роботі прийнятий 0,05.
Основні результати дослідження.
Для повноцінного, адекватно співставного порівняння результатів використання лапароскопічного і відкритого методів оперативного втручання з приводу РТК застосовували опитувальник МОS SF–36, основною метою якого є вивчення показників ЯЖ.
Опитування 52 хворих проводили методом інтерв'ю у 2002 – 2004 рр. Тривалість тестування одного пацієнта у середньому 20 – 25 хв. Для порівняльного аналізу ЯЖ хворих на РТК обстежені 36 здорових осіб (17 чоловіків і 19 жінок), співставних за віком, родинним станом, освітою.
ЯЖ хворих на РТК була значно нижча, ніж у здорових осіб, за всіма показниками (шкалам) опитувальника (рис. 1). Так, показник фізичної активності (PF) був у двічі нижче, показник фізичної здатності виконувати свою роботу (RP) – у 3,5 разу. Вираженим був негативний вплив больового синдрому (ВР). Зниження показника соціальної активності (SF) у хворих майже у двічі свідчило про суттєвий негативний вплив основного захворювання на ЯЖ пацієнтів. Значно вираженим було погіршання емоційного стану хворих (показник RE був знижений у хворих майже у 3 рази). На цьому фоні відзначали виражене
зниження показників загального сприйняття здоров'я (GH), енергійності, настрою і життєздатності (VT), психічного здоров'я (МН). У межах цих показників у хворих відзначали гірші взаємини з оточуючими, проблеми у спілкуванні з особами протилежної статті. Різниця усіх показників у порівнянні з такими у здорових була високо достовірною (Р < 0,05).
Для вивчення впливу типу втручання (лапароскопічне або відкрите) на показники ЯЖ хворих з достатнім ступенем значущості проведений багатомірний дисперсійний аналіз на основі загальної лінійної моделі.
Нами вивчено ЯЖ у динаміці у 52 хворих (28 – після лапароскопічної і 24 – відкритої операціі): через 7 – 8 діб, 3 – 6 – 9 міс, а також у строки від 1 до 3 років. Двоє хворих виключені з спостереження через 9 міс, ще троє – через 3 роки.
Аналізуючи показники ЯЖ хворих на 7 – 8–му добу після операції, ми відзначали, що і після лапароскопічного, і відкритого втручння усі 8 показників перевищували вихідні (доопераційні). З достатньою вірогідністю
(Р < 0,05) можна вважати, що операція зумовлює підвищення показників ЯЖ. Проте, після лапароскопічної операції всі показники були кращими, ніж після загальноприйнятої. Межі довірчих інтервалів показників ЯЖ не перетиналися, що свідчило про достовірні розбіжності між ними.
У той же час звертає на себе увагу незначне підвищення у порівнянні з вихідними показників RР – фізичної здатності людини виконувати свою роботу або роботу вдома (пенсіонери) і RE – емоційної здатності людини займатися професійною роботою; показник психічного здоров'я (МН) збільшився у порівнянні з вихідним більш ніж в 1,5 разу в обох групах хворих, що можна пояснити появою впевненості, переконання, надії на одужання.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Порівняльна оцінка якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, Оперованих традиційним ( відкритим) та лапароскопічним методами

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок