Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Порівняльна оцінка якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, Оперованих традиційним ( відкритим) та лапароскопічним методами

Порівняльна оцінка якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, Оперованих традиційним ( відкритим) та лапароскопічним методами / сторінка 6

Назва:
Порівняльна оцінка якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, Оперованих традиційним ( відкритим) та лапароскопічним методами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,12 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Результати проведеного аналізу ЯЖ у хворих досліджуваних груп через 1, 3 і 6 міс свідчать, що у віддаленому періоді всі показники ЯЖ поступово збільшувалися, проте, не досягали значень у здорових осіб. Більш сприятливі показники ЯЖ хворих у перші 7 – 8 діб зумовлені швидкістю виконання лапароскопічного втручання, через 1 міс вони практично стають ідентичними таким після відкритої операції, що дає підстави стверджувати про переваги лапароскопічних технологій саме у ранньому післяопераційному періоді. Під час кореляційного аналізу показників ЯЖ хворих обох груп встановлений взаємозв'язок між фізичною функцією (PF) і фізичною активністю (RP), загальним станом здоров'я (GH), життєздатністю (VT), психічним здоров'ям (MH) (r= 0,609; r = 0,6654 r = 626; Р < 0,01 і r = 0,475, Р < 0,05 відповідно) що свідчило про нездатність пацієнтів виконувати роботу за звичного навантаження.
Після лапароскопічного втручання інвалідність встановлена у 4 (13,3%) хворих з 30, за станом здоров'я 6 (20%) – змушені змінити професію; після відкритої операції інвалідність встановлена у 5 (16,01%) хворих, змінили професію 6 (20%).
Слабо виражена кореляція між фізичною функцією і фізичним болем (r = 0,434) свідчить, що фізичний біль – поняття суб'єктивне, отже, оцінка інтенсивності больового синдрому залежить переважно від індивідуально–типологічних особливостей особистості пацієнта.
Таким чином, РТК значно обмежує можливість здійснювати повсякденну працю навіть у віддаленому післяопераційному періоді (через 3 – 6 міс), знижуючи ЯЖ хворих. Через 9 міс і 1 рік показники ЯЖ були ідентичними в обох досліджуваних групах.
Оцінювали тяжкість стану хворих, госпіталізованих до Українського проктологічного центру, за шкалою ВООЗ і за індексом Карновського. У 101 (56,7%) пацієнта I і II групи тяжкість стану відповідала другому пунктові шкали ВООЗ (виражені симптоми хвороби, втрата працездатності, перебування в ліжку менше 50% часу); за індексом Карновського – від 70 до 50% шкали загального статусу (пацієнт не в змозі працювати, перебуває вдома, самостійно задовольняє більшість особистих потреб, звертається по медичну допомогу). Загальний стан хворих цієї групи оцінений як середньої тяжкості.
У 29 (16,1%) хворих тяжкість стану відповідала першим двом (0 – 1) шкалам ВООЗ і від 80 до 100% – за індексом Карновського; у 48 (27,2%) – стан оцінений за 3–ю шкалою ВООЗ і від 30 – 40% – за індексом Карновського, тобто як тяжкий.
Під час оцінки тяжкості стану у кожній групі хворих встановлено, що після лапароскопічної та відкритої операції вона не різнилася. Співставляючи тяжкість стану хворих з показниками ЯЖ до і під час їх лікування, ми встановили чітку закономірність: найбільш виражені порушення ЯЖ відзначали у найбільш тяжко хворих на РТК. При цьому у 31 (41,6%) пацієнта тяжкість стану і вираженість порушень ЯЖ були зумовлені віком і супутніми захворюваннями, особливо в стадії субкомпенсації. У цих пацієнтів навіть після неускладненого перебігу післяопераційного періоду через 1 рік спостерігали порушення всіх показників ЯЖ внаслідок супутніх захворювань. Слід відзначити, що поєднання супутніх захворювань і РТК справляє взаємно обтяжливий вплив.
Післяопераційний перитоніт в І групі виник у 2 (1,84%) хворих, у ІІ групі – у 7 (6,44%). Достовірні розбіжності частоти виникнення післяопераційного перитоніту між групами не виявлені (ч2 = 2,97; Р > 0,05).
Аналізуючи частоту виявлення інтра– і ранніх післяопераційних ускладнень, ми встановили, що після лапароскопічних операцій вона була меншою (20,6%), ніж після відкритих (68,6%).
Особливо важливим є значне зменшення частоти хірургічних ускладнень: у хворих ІІ групи – 21,6%, І групи – 7,8%, в основному гнійно–септичних, як з боку рани черевної стінки, так і черевної порожнини. Застосування лапароскопічних технологій дозволяє уникнути таких ускладнень, як евентрація, лігатурна нориця, гранульома стороннього тіла передньої черевної стінки (навколо лігатур), які потребували виконання повторних оперативних втручань, що негативно впливало на загальний стан хворого і його ЯЖ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Порівняльна оцінка якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, Оперованих традиційним ( відкритим) та лапароскопічним методами

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок