Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: Порівняльна оцінка якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, Оперованих традиційним ( відкритим) та лапароскопічним методами

Порівняльна оцінка якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, Оперованих традиційним ( відкритим) та лапароскопічним методами / сторінка 7

Назва:
Порівняльна оцінка якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, Оперованих традиційним ( відкритим) та лапароскопічним методами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,12 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Важливо відзначити, що ускладнення після відкритого втручання збільшує тяжкість стану хворого внаслідок травми передньої черевної стінки, впливу на функції серцево–судинної та дихальної систем. Загальний стан хворих цієї групи за шкалами ВООЗ, індексом Карновського був на порядок тяжче. Дані, отримані під час аналізу загального стану і показників ЯЖ хворих за наявності ранніх післяопераційних ускладнень, свідчили, що їх вплив як фактора, що погіршує ЯЖ, триває до 3 міс після усунення ускладнення.
Загальна частота пізніх післяопераційних ускладнень після відкритих операцій більш ніж у двічі (Р<0,005) перевищувала таку після лапароскопічних втручань (табл. 2).
Таблиця 2
Ускладнення | Кількість спостережень
у групах
І | ІІ
Післяопераційна грижа в місцях введення троакара або в зоні лапаротомії | 2 | 4
Спайкова непрохідність кишечника | 1 | 4
Стриктура анастомозу | 1 | 2
Параректальна нориця | 0 | 1
Синдром низької передньої резекції прямої кишки | 0 | 1
Постколектомічний синдром | 1 | 1
Разом | 5 | 13
Пізні післяопераційні ускладнення
Особливо значущими несприятливими чинниками прогнозу ЯЖ хворих після оперативного лікування РТК є: спайкова хвороба, післяопераційна грижа (велика і гігантська), стриктура анастомозу, синдром низької передньої резекції прямої кишки. Такі пізні ускладнення, як рефлюкс– ентерит, колоректальна нориця, виявляли в поодиноких спостереженнях, у кожного хворого вони зумовлювали зниження ЯЖ.
У 73 пацієнтів репродуктивного віку після операцій на прямій кишці виявлені порушення сексуальної функції, зокрема, після лапароскопічного втручання – у 18 (19,6%) чоловіків та 10 (10,8%) жінок; після відкритого – відповідно у 33 (38,4%) та 12 (13,9%). Сексуальні розлади є одним з тяжких ускладнень після виконання втручання на ободовій і особливо прямій кишці, у чоловіків їх спостерігають частіше, ніж у жінок, особливо після здійснення відкритих оперативних втручань (?2 = 4,2%; Р < 0,05). Порушення сексуальної функції є причиною хронічного стресу, зумовлюють депресію, що провокує погіршення всіх показників ЯЖ, а відсутність психологічної підтримки близьких на всіх етапах лікування таких хворих спричиняє майже у половини з них розгубленість, стійкий страх, небажання повернутися в суспільство.
Вплив на ЯЖ хворих на РТК ад’ювантної хіміотерапії не вивчений. Аналізуючи основні показники ЯЖ у 70 хворих, яким проведено поліхіміотерапію, ми встановили, що однією з важливих причин, що справляє вплив на ЯЖ пацієнтів, є анемія, 64 (91,4%) з них повідомили, що слабість, запаморочення зумовлені, насамперед, анемією, яка унеможливлює нормальне життя, знижує толерантність до фізичного й емоційного навантаження. У 19 (27,3%) пацієнтів під впливом хіміотерапії збільшилася тяжкість захворювань серця, що негативно впливало на ЯЖ. Під час проведення багатофакторного аналізу встановлено, що анемія, як вихідна, так і та, що виникла на тлі поліхіміотерапії, є самостійним несприятливим прогностичним чинником ЯЖ. Менш значущим для прогнозу ЯЖ є такі ускладнення хіміотерапії, як нудота і блювання, які спостерігали у 62 (88,5%) хворих; інші ускладнення хіміотерапії – діарею, стоматит – виявляли в поодиноких спостереженнях.
Найважливішими критеріями ефективності хірургічного втручання з приводу РТК є частота виникнення місцевого рецидиву захворювання і віддалених метастазів.
Віддалені результати вивчені у 87 хворих І групи і 78 – ІІ групи. Місцевий рецидив після лапароскопічного втручання виявлений у 7 (7,9%) хворих, після відкритого – у 7 (8,9%); віддалені метастази – відповідно у 15 (17,04%) та 20 (25,6%). Таким чином, місцевий рецидив захворювання у хворих ІІ групи виявляли частіше (Р < 0,05).
З побудованої "таблиці часу життя" отримана найбільша щільність імовірності виникнення рецидиву захворювання і смерті хворих: для І групи – 2,5 і 4 роки післяопераційного спостереження, ІІ групи – 4 і 5 років спостереження.
Через 2,5 року спостереження імовірність вижити після лапароскопічної операції була дещо нижча, ніж після відкритої (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Порівняльна оцінка якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, Оперованих традиційним ( відкритим) та лапароскопічним методами

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок