Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: Порівняльна оцінка якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, Оперованих традиційним ( відкритим) та лапароскопічним методами

Загрузка...

Порівняльна оцінка якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, Оперованих традиційним ( відкритим) та лапароскопічним методами

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Порівняльна оцінка якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, Оперованих традиційним ( відкритим) та лапароскопічним методами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,12 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О. О. Богомольця
Абу Шамсієх Рамі
УДК 616.345–006.6–089–036.8
Порівняльна оцінка якості життя хворих
на рак ободової та прямої кишки,
Оперованих традиційним ( відкритим)
та лапароскопічним методами
14.01.03 – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця МОЗ України.
Науковий керівник:
член–кореспондент АМН України
доктор медичних наук професор
Захараш Михайло Петрович,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця,
завідувач кафедри факультетської хірургії № 1.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук професор Мамчич Володимир Іванович, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, завідуючий кафедрою хірургії та проктології;
доктор медичних наук професор Щепотін Ігор Борисович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, завідуючий кафедрою онкології.
Провідна установа:
Інститут хірургії та трансплантології АМН України, м. Київ.
Захист відбудеться “____”____________________ 2005 р. о _________ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.003.03 при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця МОЗ України (01030, м. Київ, бул. Шевченка, 17).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України (03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 3, стоматологічний корпус).
Автореферат розісланий “____”______________2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.003.03
кандидат медичних наук доцент Я. М. Вітовський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рак товстої кишки є однією з актуальних медико–соціальних проблем, про що переконливо свідчать статистичні дані останнього десятиліття. За період з 1998 р. рак товстої кишки посів перше місце у США і друге місце – в Європі, поступаючись раку легень у чоловіків і раку молочної залози – у жінок.
Щороку у світі реєструють майже 800 000 хворих на рак товстої кишки, з них майже 400 000 вмирають (В.В. Пророков та співавт., 2002). В Україні зареєстровані майже 70 000 хворих на рак товстої кишки, щороку їх кількість збільшується на 15 000. Частота виявлення раку товстої кишки в Україні у порівнянні з такою у 1950 р. збільшилася у чоловіків на 65% (С.М. Гордиенко, 2004); смертність у строки до 1 року при цьому захворюванні становить 45–50%, у тому числі 35% – у групі хворих працездатного віку (М.П. Захараш, 2003); понад 80% хворих на рак товстої кишки встановлюють інвалідність, понад 35% з них – мусять змінити професію. До 2020 р. вчені прогнозують збільшення захворюваності в Україні чоловіків – на 26%, жінок – на 90%, “помолодшання” захворювання (С.А. Шалимов та співавт., 2001).
Вивченню та оцінці безпосередніх і віддалених результатів оперативного й комбінованого лікування раку товстої кишки присвячені численні дослідження, проте, деякі проблеми досі не розв’язані, зокрема, не доведена пріоритетність виконання лапароскопічних функціонально заощадливих і сфінктерозберігальних втручань, щодо яких погляди дослідників суперечливі (Ю.А. Шельгин та співавт., 2002).
Загальноприйнятий принцип оцінки результатів лікування хворих за такими показниками, як захворюваність і смертність, поступово змінюється на новий – визначення показників якості життя. Оцінка якості життя – актуальний і перспективний напрямок міждисциплінарних досліджень у клінічній медицині в цілому й в онкології зокрема.
Якість життя вважають одним з ключових, надійних і точних параметрів під час вивчення кінцевих результатів лікування хворих. На спільній конференції Національного інституту раку США (NCІ) та Американського товариства з клінічної онкології (ASCO) у 1990 р. відзначене, що якість життя є другим за значущістю (після показника виживання) критерієм оцінки результатів протипухлинної терапії і більш важливим показником, ніж первинна відповідь пухлини, що зумовлює актуальність проведеного дослідження.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Порівняльна оцінка якості життя хворих на рак ободової та прямої кишки, Оперованих традиційним ( відкритим) та лапароскопічним методами

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок