Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАЛЬЦІЄВА СИГНАЛІЗАЦІЯ В СПІНАЛЬНИХ НЕЙРОНАХ СОМАТОСЕНСОРНОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ НАЯВНОСТІ НОЦІЦЕПТИВНИХ СИНДРОМІВ

КАЛЬЦІЄВА СИГНАЛІЗАЦІЯ В СПІНАЛЬНИХ НЕЙРОНАХ СОМАТОСЕНСОРНОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ НАЯВНОСТІ НОЦІЦЕПТИВНИХ СИНДРОМІВ

Назва:
КАЛЬЦІЄВА СИГНАЛІЗАЦІЯ В СПІНАЛЬНИХ НЕЙРОНАХ СОМАТОСЕНСОРНОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ НАЯВНОСТІ НОЦІЦЕПТИВНИХ СИНДРОМІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,76 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ІМ. О. О. БОГОМОЛЬЦЯ
ВОЙТЕНКО НАНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 612.822:611.813.14
КАЛЬЦІЄВА СИГНАЛІЗАЦІЯ В СПІНАЛЬНИХ НЕЙРОНАХ СОМАТОСЕНСОРНОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ НАЯВНОСТІ НОЦІЦЕПТИВНИХ СИНДРОМІВ
03.00.13 – Фізіологія людини і тварин
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України, Міжнародному Центрі молекулярної фізіології НАН України та Державному університеті штата Айова (США)
Науковий консультант: академік НАН України, доктор біологічних наук, професор
Костюк Платон Григорович,
директор Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Ліманський Юрій Петрович,
зав. відділом фізіології стовбуру мозку Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України.
член-кореспондент НАН України, доктор біологічних наук, професор
Костерін Сергій Олексійович,
заст. директора з наукової роботи та зав. відділом біохімії м’язів Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України.
доктор біологічних наук, професор
Макарчук Микола Юхимович,
зав. кафедрою фізіології людини і тварин Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка.
Провідна установа: Київський Національний Медичний університет ім. О.О.Богомольця, кафедра фізіології.
Захист дисертації відбудеться 21.12.2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01024, Київ, вул. акад. Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01024, Київ, вул. акад. Богомольця, 4.
Автореферат розіслано 19.11.2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук Сорокіна-Маріна З.О.


ВСТУП
Актуальність проблеми.
Ідентифікація причин і розробка способів запобігання розвитку больових синдромів при різних захворюваннях є принципово важливими задачами сучасної фізіології. Незважаючи на величезну кількість експериментального і клінічного матеріалу, який накопичено з цих проблем за останні десятиліття (Лиманський 1986, Milan 1999), питання про те, як формується біль, залишається значною мірою відкритим. Дослідження механізмів, процесів і явищ у тих системах мозку, що сприймають і обробляють інформацію про вплив больових факторів на організм, мають забезпечити істотний прогрес у рішенні цієї задачі.
Механізми розвитку больових синдромів, таких як гіпералгезія та алодінія, або, навпаки, втрати больової чутливості до теперішнього часу вивчені недостатньо. Так, дані про зміни внутрішньоклітинного метаболізму і, зокрема, кальцієвого гомеостазу, які відбуваються у нейронах входу ноцицептивної системи при больових впливах, поки що практично відсутні, хоча очевидно, що ці механізми мають відігравати найважливішу роль у змінах передачі ноцицептивних сигналів, що спостерігаються при нейропатіях та запаленнях різного генезу.
Також невідомо, порушення яких саме механізмів, котрі задіяні у регулюванні концентрації вільного цитозольного кальцію ([Ca2+]i) у клітині, мають первинне значення. Показано, що розлади клітинного метаболізму Ca2+ відіграють істотну роль у розвитку порушень в секреції інсуліну та його дії на організм при діабеті. Порушення кальцієвого гомеостазу, вірогідно відіграють істотну роль у судинних ускладненнях, що супроводжують діабет, таких як артеріальна гіпертензія, атеросклероз та ангіопатії. Є підстави вважати, що пов’язані з діабетом зміни в нервових тканинах можуть базуватися на модифікаціях кальційакумулюючої функції мітохондрій та параметрів деполяризаційних кальцієвих сигналів і призводити до анормального проведення больових імпульсів в первинних сенсорних нейронах.
Таким чином, запалення і сенсорна діабетична нейропатія являють собою такі патологічні стани організму, яки призводять до значних метаболічних перебудов у різних клітинах організму, у тому числі й у нервових.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
Реферат на тему: КАЛЬЦІЄВА СИГНАЛІЗАЦІЯ В СПІНАЛЬНИХ НЕЙРОНАХ СОМАТОСЕНСОРНОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ НАЯВНОСТІ НОЦІЦЕПТИВНИХ СИНДРОМІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок