Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ ОБ’ЄКТА В АДРЕСАТА ХУДОЖНЬО-ОБРАЗНОЇ РЕКЛАМИ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ ОБ’ЄКТА В АДРЕСАТА ХУДОЖНЬО-ОБРАЗНОЇ РЕКЛАМИ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ ОБ’ЄКТА В АДРЕСАТА ХУДОЖНЬО-ОБРАЗНОЇ РЕКЛАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,44 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
художня образність реклами у багатьох випадках не містить фактичної
інформації про властивості товару


Інститут соціальної та політичної психології АПН України
Жовтянська Валерія Вікторівна
УДК 159.9:316
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ ОБ’ЄКТА
В АДРЕСАТА ХУДОЖНЬО-ОБРАЗНОЇ РЕКЛАМИ
спеціальність 19.00.05 — соціальна психологія; психологія соціальної роботи
Автореферат
на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук
Київ—2005
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті соціальної та політичної психології АПН України
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа: | кандидат психологічних наук, член-кореспондент АПН України
Слюсаревський Микола Миколайович, директор Інституту соціальної та політичної психології АПН України
доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент АПН України
Носенко Елеонора Львівна, завідувач кафедри педагогічної психології та англійської мови Дніпропетровського національного університету
кандидат психологічних наук
Фомічова Віра Миколаївна, доцент кафедри соціальної психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Інститут психології імені Г.C. Костюка АПН України,
Лабораторія соціальної психології
Захист відбудеться 1 липня 2005 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.457.01 в Інституті соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070 м. Київ, вул. Андріївська 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціальної та політичної психології АПН України за адресою 04070 м. Київ, вул. Андріївська 15.
Автореферат розіслано 30 травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук, с.н.с. Жадан І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реклама як вид комунікативного зв’язку між виробником і споживачем є необхідною складовою сучасних ринкових відносин. Її ефективне функціонування вимагає детального психологічного аналізу.
Одним з основних завдань рекламної практики є створення в адресата необхідних уявлень щодо якостей пропонованого товару. Однак відомо, що сучасна реклама характеризується значним навантаженням художніми, образними засобами впливу, які не несуть прямої інформації про рекламований об’єкт. Виникає питання про роль цих засобів у формуванні уявлень про товар, оскільки об’єктивних підстав для їх становлення ці засоби не надають. У більш загальному плані це питання стосується можливостей ірраціонального впливу на процеси репрезентації об’єкта.
Проблема репрезентації суб’єктом оточуючої дійсності є однією з базових у психології. Вона розроблялась у межах різних шкіл та напрямів. Представниками гештальттеорії (М.Вертгеймер, В.Келер) було визнано цілісність психічного образу (гештальту) та його первинність відносно сприйняття окремих елементів. У когнітивній психології розглядалися гносеологічні аспекти суб’єктивної репрезентації, що дістало своє вираження в поняттях схеми (У.Найсер), категорії (Дж.Брунер), образу (Дж.Міллер, К.Галантер, К.Прібрам). Проблема репрезентації об’єкта в радянській психології досліджувалася в рамках теорії відображення (С.Рубінштейн). Наголошення на суб’єктності психічного відображення привело до питання про поєднання когнітивних аспектів репрезентації дійсності та суб’єктивного ставлення до неї (О.Леонтьєв, В.Мясіщев, В.Вілюнас).
У цілому проблема взаємозв’язку суб’єктивного та об’єктивованого в психічному відображенні на сьогодні залишається недостатньо розробленою. Утім, відомо, що суб’єктивно-пристрасну оцінку не можна вважати вторинною щодо когнітивних аспектів сприйняття рекламних повідомлень (М.Слюсаревський). З огляду на сказане, видається актуальним дослідити можливості репрезентації об’єкта на основі сприймання художньо-образної реклами, яка не надає конкретної інформації про властивості цього об’єкта.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження здійснено відповідно до плану наукових досліджень лабораторії моніторингу суспільно-політичних процесів Інституту соціальної та політичної психології АПН України за темою "Стан і динаміка інформаційного простору України", номер Держреєстрації 0197U001392.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ ОБ’ЄКТА В АДРЕСАТА ХУДОЖНЬО-ОБРАЗНОЇ РЕКЛАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок