Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАТАЛІЗАТОР КРЕКІНГУ НА ОСНОВІ ЦЕОЛІТВМІСНОЇ МІКРОСФЕРИ: ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ТА КАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

КАТАЛІЗАТОР КРЕКІНГУ НА ОСНОВІ ЦЕОЛІТВМІСНОЇ МІКРОСФЕРИ: ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ТА КАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

Назва:
КАТАЛІЗАТОР КРЕКІНГУ НА ОСНОВІ ЦЕОЛІТВМІСНОЇ МІКРОСФЕРИ: ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ТА КАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
Патриляк Любов Казимирівна
УДК 665.64.097.3: 665.664.2
КАТАЛІЗАТОР КРЕКІНГУ
НА ОСНОВІ ЦЕОЛІТВМІСНОЇ МІКРОСФЕРИ:
ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ТА КАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
02.00.13 – Нафтохімія та вуглехімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України
Науковий керівник кандидат хімічних наук
Тарануха Олег Максимович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
старший науковий співробітник відділу каталітичного синтезу
Офіційні опоненти доктор хімічних наук, чл.-кор. НАН України, професор
Ковтун Григорій Олександрович
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу присадок до нафтопродуктів
кандидат хімічних наук
Тельбіз Герман Михайлович
Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України
старший науковий співробітник
Провідна установа Національний університет "Львівська політехніка" МОН України, кафедра хімічної технології переробки нафти та газу,
м. Львів
Захист відбудеться 28 вересня 2001 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02094, Київ-94, вул. Мурманська,1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02160, Київ-160, Харківське шосе, 50.
Автореферат розісланий 17 серпня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М. Федоряк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Каталітичний крекінг є провідним процесом нафтопереробки. Завдяки йому глибина кваліфікованого використання нафти сягає 80-85 % у країнах Західної Європи і перевищує 90 % у США. Світове споживання каталізатора крекінгу є найбільшим серед усіх каталізаторів і зростає щорічно на 3-4 %. Нафтопереробна промисловість України включає три установки каталітичного крекінгу (АТ "Укртатнафта" – дві та АТ "ЛИНОС" - одну) загальної потужності 3,5 млн. тонн за сировиною. Обидва підприємства використовують імпортовані каталізатори корпорацій Енгельгард (синтез цеолітної компоненти у порожнинах каолінової мікросфери – in situ – з трансформацією частини каолініту у цеолітну фазу) та Грейс/Девісон (спосіб змішування цеолітної та матричної компонент). За відсутності власних цеолітних виробництв та наявності багатих запасів високоякісного каоліну (Просянівське родовище) вітчизняній промисловості доцільно орієнтуватись на синтез in situ, який в цілому розпадається на два самостійних блоки: приготування цеолітвмісної мікросфери (ЦВМС) та власне синтез каталізатора на її основі. Дисертаційна робота присвячена другому блокові.
Циркулюючи у системі реактор-регенератор при температурах до 500 та 750 0С відповідно, каталізатор частково втрачається за рахунок стирання, і установка крекінгу вимагає постійного підживлювання ним, а тому розрізняють свіжий та стабілізований чи рівноважний (циркулюючий) каталізатор з дуже відмінними кислотними та каталітичними характеристиками. Незважаючи на тривале вивчення та промислове застосування каталітичного крекінгу, залишаються невідомими чи неопублікованими закономірності синтезу, оптимальний кислотний спектр каталізатора, не розроблено експрес-методу стабілізації свіжосинтезованих зразків, не усталено чіткого взаємозв'язку між природою та силою кислотності каталізаторів, з одного боку, та їх активністю і селективністю – з іншого. Механізм крекінгу трактується неоднозначно. Без належних зусиль у цьому напрямку розробка вітчизняного конкурентоспроможного каталізатора неможлива.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Напрямок досліджень дисертаційної роботи пов'язаний з планами науково-дослідних робіт ІБОНХ НАН України: тема 2.1.10.39-96 "Синтез цеолітвмісних каталізаторів" (№ держреєстрації 0196U025779); тема 2.1.10.39-00 "Вивчення взаємозв'язку між кислотністю та дезактивацією цеолітних каталізаторів" (№ держреєстрації 0100U002324).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КАТАЛІЗАТОР КРЕКІНГУ НА ОСНОВІ ЦЕОЛІТВМІСНОЇ МІКРОСФЕРИ: ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ТА КАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок