Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ОРІЄНТАЦІЇ МОЛОДІ У КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ЗМІН В УКРАЇНІ НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ (РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ)

СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ОРІЄНТАЦІЇ МОЛОДІ У КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ЗМІН В УКРАЇНІ НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ (РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ОРІЄНТАЦІЇ МОЛОДІ У КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ЗМІН В УКРАЇНІ НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ (РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,58 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
МАЗІНА НАТАЛІЯ ЄВГЕНІВНА
УДК 32.019.52-053.81(477)”2000/2005”
СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ОРІЄНТАЦІЇ МОЛОДІ
У КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ЗМІН В УКРАЇНІ
НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ (РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ)
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Чернівці – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології Донецького національного університету
Науковий керівник: | доктор політичних наук, професор
ПРИМУШ Микола Васильович ,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти: | доктор політичних наук, професор
ЯРОШ Богдан Олексійович,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки,
завідувач кафедри теорії та історії політичної науки
кандидат філософських наук,
ТІМЧЕНКО Тамара Василівна,
Львівський національний медичний університет
імені Данила Галицького,
доцент кафедри філософії та економіки
Провідна установа: | Дніпропетровський національний університет
Захист відбудеться “19” січня 2007 року о 14 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2 (корпус 14, ауд.18).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий “19” грудня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої
вченої ради П.М.Катеринчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Початок ХХІ століття ознаменував завершення першого етапу створення української держави. Україна вступила в новий, другий етап свого розвитку, стратегічним завданням якого у системній трансформації суспільства є утвердження демократії й становлення демократичних інституцій, перетворення країни на сучасну європейську державу, яка б, синтезувавши кращі національні традиції, активно долучилась до європейських і світових процесів. За сучасних умов молодь знаходиться в авангарді суспільного прогресу, адже над нею не тяжіють прокомуністичні ідеологічні догми і в неї немає того особистого негативного життєвого досвіду, який накопичили представники старшого покоління. Йдеться про соціальну страту, якій долею написано бути сформованою саме трансформаційними змінами усіх сфер людської життєдіяльності, що зумовлені занепадом СРСР. В Україні проживає понад 11 млн. молодих людей віком 16–28 років. Підтримка молоддю будь–якої політичної сили завжди робить останню більш перспективною, “прохідною” та електорально привабливою. Знаковість абсентеїзму й вагомість політичної участі молодої генерації викривається різним “забарвленням” під час загострення суспільних протиріч чи ризикованих для системи подій. Форма і характер громадянської участі молоді є вагомими чинниками, що впливають на якість політичних процесів у країні та інтенсивність демократичних перетворень у суспільстві.
В умовах демократизації в Україні спостерігаються тенденції інституалізації громадської думки, яка забезпечуючи більш активну участь громадян у політичному процесі та прийнятті політичних рішень стає впливовим важелем політичного життя країни. Масові соціально-політичні орієнтації і цінності є чинниками, які здійснюють хоча й непрямий, але реальний вплив на перебіг демократичного транзиту в Україні, адже демократичні інститути не можуть існувати без масової підтримки громадян, у тому числі у вигляді відповідних соціально–політичних орієнтацій і цінностей. Особливо актуальним цей вплив виявився наприкінці 2004 р.. Соціально–політичні орієнтації молоді, безсумнівно, змістовно віддзеркалюють українську соціально-політичну реальність, мають регіональну специфіку і з часом можуть стати визначальними у контексті відтворення державної політики у країні.
2005 рік в Україні – це не тільки результат перемоги нової політичної сили зі старими інструментами владних відносин, а й початок української політики як такої, це – початок формування реальних груп інтересів, серед яких молодіжні, й ті, які залучають молодь до політики або впливають на її соціально-політичні орієнтації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ОРІЄНТАЦІЇ МОЛОДІ У КОНТЕКСТІ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ЗМІН В УКРАЇНІ НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ (РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок