Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕХІД ДО ХАОТИЧНОЇ ДИНАМІКИ У ПУЧКОВИХ СИСТЕМАХ

ПЕРЕХІД ДО ХАОТИЧНОЇ ДИНАМІКИ У ПУЧКОВИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ПЕРЕХІД ДО ХАОТИЧНОЇ ДИНАМІКИ У ПУЧКОВИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,93 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Буц Олексій Вячеславович
УДК 537.86 : 537.877
ПЕРЕХІД ДО ХАОТИЧНОЇ ДИНАМІКИ У ПУЧКОВИХ
СИСТЕМАХ
01.04.03— радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико–математичних наук
Харків — 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Чурюмов Геннадій Іванович,
Харківський національний університет радіоелектроніки МОН України, професор кафедри фізичних основ електронної техніки.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Ваврів Дмитро Михайлович,
Радіоастрономічний інститут НАН України (м. Харків), начальник відділу електронних НВЧ приладів.
доктор фізико-математичних наук, професор
Нерух Олександр Георгійович,
Харківський національний університет радіоелектроніки МОН України,
завідуючий кафедрою вищої математики.
Провідна установа: Національний науковий центр „Харківський фізико-технічний інститут” НАН України, інститут плазмової електроніки та нових методів прискорювання, теоретичний відділ.
Захист відбудеться “04” липня 2006 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.03 Харківського національного університету радіоелектроніки МОН України за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, ауд.334.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ХНУРЕ: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “___” _____________ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Безрук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Починаючи з роботи Е. Лоренца (1963 р.), науковому світу стало зрозумілим, що складна хаотична динаміка притаманна не тільки складним динамічним системам з великою кількістю ступенів свободи, а й відносно простим динамічним системам, які мають лише півтора ступеня свободи. Після розуміння такої можливості почався бурхливий розвиток досліджень, в яких вивчалася хаотична динаміка таких „простих” динамічних систем. Слід зазначити, що на можливість виникнення складної хаотичної динаміки „простих” систем вперше звертав увагу ще Пуанкаре. В своїх дослідженнях проблеми руху трьох тіл він вперше відкрив гомоклінічну структуру. При цьому рух на цій структурі він описував як рух, аналогічний випадковому. Основними напрямками дослідження хаотичної динаміки „простих” систем є з’ясування умов переходу регулярної динаміки до хаотичної, а також з’ясування сценаріїв такого переходу. На сьогоднішній день стало зрозумілим що практично усі нелінійні системи з кількістю ступенів свободи, що є більшою або дорівнює півтора, мають у просторі параметрів область, в якій рух системи, що вивчається, є хаотичним. Знаходження умов переходу регулярної динаміки до хаотичної є дуже важливим як для загальної теорії, так і для багаточисленних додатків. Дійсно, якщо нам необхідно, щоб система працювала регулярно, потрібно працювати в умовах її регулярної динаміки. При цьому треба бути впевненим, що режими хаотичної динаміки не можуть бути реалізовані. І навпаки, у багатьох випадках необхідно реалізувати режими хаотичної динаміки (для створення хаотичних генераторів, для стахостичного нагріву плазми, для радіопротидії, тощо). Втім, знання того факту, що процес є хаотичним, дозволяє використовувати для опису динаміки цих „простих” систем методи статистичної фізики. Це в свою чергу дозволяє аналітичними методами знайти важливі характеристики руху системи, що вивчається. На сьогодні знайдені умови переходу до складної хаотичної динаміки у багатьох важливих нелінійних системах, серед яких насамперед є система, що описується рівнянням математичного маятника, осцилятор Ван дер Поля, та інші.
Таким чином, дослідження фізики процесів переходу від регулярної динаміки часток і хвиль до хаотичної в результаті періодичної послідовності біфуркацій фазового портрету є актуальною задачею, яка має наукове та прикладне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПЕРЕХІД ДО ХАОТИЧНОЇ ДИНАМІКИ У ПУЧКОВИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок