Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРМОДИНАМІКА ЗВОРОТНИХ ТА НЕЗВОРОТНИХ ДЕФОРМАЦІЙ ПРИ ОДНОВІСНОМУ НАВАНТАЖЕННІ НАПОВНЕНИХ ПОЛІМЕРІВ

ТЕРМОДИНАМІКА ЗВОРОТНИХ ТА НЕЗВОРОТНИХ ДЕФОРМАЦІЙ ПРИ ОДНОВІСНОМУ НАВАНТАЖЕННІ НАПОВНЕНИХ ПОЛІМЕРІВ

Назва:
ТЕРМОДИНАМІКА ЗВОРОТНИХ ТА НЕЗВОРОТНИХ ДЕФОРМАЦІЙ ПРИ ОДНОВІСНОМУ НАВАНТАЖЕННІ НАПОВНЕНИХ ПОЛІМЕРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,66 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СПОЛУК
CУХОРУКОВ
Дмитро Іванович
УДК 536.7:539.3:678.01
ТЕРМОДИНАМІКА ЗВОРОТНИХ ТА НЕЗВОРОТНИХ ДЕФОРМАЦІЙ ПРИ ОДНОВІСНОМУ НАВАНТАЖЕННІ НАПОВНЕНИХ ПОЛІМЕРІВ
01.04.19 – фізика полімерів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико - математичних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі теплофізики полімерів Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України.
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор Привалко Валерій Павлович,
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України,
завідувач відділу теплофізики полімерів
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук Забашта Юрій Федосійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри молекулярної фізики
доктор фізико-математичних наук, професор, чл. – кор. АПН України
Шут Микола Іванович,
Київський національний педагогічний університет імені М. Драгоманова,
завідувач кафедри загальної фізики
Провідна організація:
Одеський державний політехнічний університет,
кафедра фізики, кафедра вищої математики
Захист відбудеться “ 28 ” лютого 2001 р. о 14 годині на
засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.179.01 Інституту хімії
високомолекулярних сполук НАН України / 02160 м. Київ,
Харківське шосе, 48; тел. (044) 559-13-94, факс (044) 552-40-64 /.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України (м. Київ, Харківське шосе, 48).
Автореферат розіслано “ 25 ” січня 2001 р.
Вчений секретар Спеціалізованої
вченої ради
доктор хімічних наук Ю.М.Нізельський


 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Покращення фізико – механічних властивостей полімерних матеріалів можна вважати головною метою полімерного матеріалознавства. Для досягнення цієї мети можна задовольнитися суто емпіричним підбором компонентів композицій, що мають бажані властивості. Це прагматичне міркування у багатьох випадках дозволяло отримувати полімерні композиції з оптимальними механічними властивостями (шляхом поєднання, наприклад, високих модулів пружності і міцності дисперсних мінеральних наповнювачів з еластичністю безперервної полімерної матриці) , проте очевидний недолік такого підходу, звичайно, полягає в його принциповій обмеженості і неможливості використання в повній мірі потенційні можливості фізичної модифікації полімерного матеріалу.
В цьому аспекті більш прийнятними слід вважати теоретичні підходи, які базуються на реалістичних структурних моделях полімерного матеріалу. Більшість таких моделей передбачає, що ефективні властивості полімерних композицій залежать не тільки від “парціальних” властивостей індивідуальних компонентів і об’ємного вмісту дисперсної фази, але й від фазової морфології конкретної системи. Іншою характерною рисою цих підходів є припущення про існування “математичної” (тобто, нескінченно тонкої) межі розподілу меж компонентами. Останнє припущення, однак, не узгоджується з величезним об’ємом експериментальних даних для реальних полімерних систем, згідно з яким достатньо сильна взаємодія між компонентами приводить до розширення “математичної” межі розподілу в “фізичну” міжфазну область досить значної (принаймні, порівняно з молекулярними розмірами) товщини.
Застосування більш реалістичної трифазної моделі (полімер - міжфазна область - наповнювач) дозволило кількісно узгодити наявні експериментальні дані про термоеластичні властивості полімерних композитів в межах пружних (зворотних) деформацій з теоретичними передбаченнями .
Ступінь дослідження тематики. Багаторічні дослідження Ю.С. Ліпатова та його учнів були присвячені фізичним властивостям гетерогенних матеріалів. Водночас, така поведінка полімерних матеріалів, як відшарування полімеру від наповнювача, з енергетичної точки зору залишається недостатньо дослідженою.
Дана робота проведена в рамках досліджень ІХВС НАН України згідно темам “Термодинамічні ефекти розповсюдження тріщин та їх використання для покращення жорсткості ПЕВГ наповненого каоліном” (1996-1999), номер державної реєстрації UKR – 031 – 96; “Синтез та дослідження фізичних властивостей нових напівжорстколанцюгових полімерів класу полігетероариленів, які здатні до утворення мезофаз” (1998-2000), номер державної реєстрації 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТЕРМОДИНАМІКА ЗВОРОТНИХ ТА НЕЗВОРОТНИХ ДЕФОРМАЦІЙ ПРИ ОДНОВІСНОМУ НАВАНТАЖЕННІ НАПОВНЕНИХ ПОЛІМЕРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок