Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Екфрасис у російській поезії “срібного віку”

Екфрасис у російській поезії “срібного віку”

Назва:
Екфрасис у російській поезії “срібного віку”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,50 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
дніпропетровський НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Воєводіна Ангеліна Василівна
УДК 82.0
Екфрасис у російській поезії “срібного віку”
10.01.02 – російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Горлівському державному педагогічному інституті іноземних мов Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, доцент
Кочетова Світлана Олександрівна,
Горлівський державний педагогічний інститут
іноземних мов, завідувач кафедри теорії літератури
та історії української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
Ільїнська Ніна Іллівна,
професор кафедри історії світової літератури
і культури Інституту іноземної філології Херсонського
державного університету;
кандидат філологічних наук, доцент
Шатова Ірина Миколаївна,
доцент кафедри зарубіжної літератури Класичного
приватного університету (м. Запоріжжя).
Захист відбудеться “29” лютого 2008 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т. Шевченка, 1, Палац студентів.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ім. О.Гончара Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий “26січня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О. Глушко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Однією з тенденцій сучасного літературознавства є розширення культурологічного контексту, прагнення до інтеграції знань у різних областях науки, часових і просторових видів мистецтва. У вітчизняній науці комплексне вивчення творів художньої літератури намітилося з кінця 70-х років ХХ століття в серіях збірок, присвячених російському модернізму, а також інтеграції культурологічних, мистецтвознавчих і філологічних підходів.
Постійний інтерес до явища модернізму обумовлений його специфічними рисами. Модернізм з самого народження став особливим феноменом культурного життя, який об’єднує різні види мистецтва.
Синтез мистецтв, здійснений модернізмом, взаємодія і взаємовплив літератури і мистецтва, процес “народження” літературних творів у процесі переживання музичних вражень або відчуттів, що виникли внаслідок знайомства з творами живопису або, ширше, – пластичних мистецтв у цілому, свідомий переклад з однієї художньої мови на іншу дозволили окреслити семантичні та семіотичні межі, збагатити образність, реалізувати обмін сенсами на новому, асоціативному рівні, збільшуючи тим самим художній потенціал російської модерністської літератури. Створення в сучасних умовах функціонування суспільства метакультурного простору сприяє розширенню парадигми художнього тексту, що поєднує словесну, музичну та образотворчу образність. Все це сприяє формуванню інноваційних підходів, які об’єднують літературознавчий, музикознавчий і мистецтвознавчий аналіз літературного твору. Одним з актуальних різновидів такого аналізу стає вивчення типології і функціонування музичних і образотворчих елементів у структурі твору словесного мистецтва.
Проблему діалогу літератури, музичного й образотворчого мистецтв не можна вважати достатньо вивченими. Велика частина робіт, на які ми звернули увагу, спрямована на розгляд окремих явищ і зводиться до аналізу поетики того чи іншого тексту або особливостей творчості того чи іншого автора.
Останнім часом в роботах вітчизняних та зарубіжних літературознавців позначився інтерес до такого явища як екфрасис. Про це свідчить поява ще зовсім нечисленних досліджень, що стосуються теоретичного визначення даного явища, а також деякі спостереження, викладені в окремих статтях про використання екфрасису в творчості таких письменників, як О.С. Пушкін, М.В. Гоголь, І.С. Тургенєв, А.А. Ахматова та інші. У зв’язку з розробкою проблеми визначення екфрасису слід згадати Міжнародний симпозіум науковців “Екфрасис у російській літературі”, що відбувся в 2001 році в Лозанні (Франція), в організації якого брали участь Лозанський університет, Швейцарський національний фонд наукових досліджень, Швейцарська академія гуманітарних наук, фонд 450-річчя Лозанського університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Екфрасис у російській поезії “срібного віку”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок