Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІСЬКЕ НАСЕЛЕННЯ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ В УМОВАХ НОРМОВАНОГО ПОСТАЧАННЯ (1943-1947 рр.)

МІСЬКЕ НАСЕЛЕННЯ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ В УМОВАХ НОРМОВАНОГО ПОСТАЧАННЯ (1943-1947 рр.)

Назва:
МІСЬКЕ НАСЕЛЕННЯ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ В УМОВАХ НОРМОВАНОГО ПОСТАЧАННЯ (1943-1947 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,55 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
ГАЛЬЧЕНКО Світлана Іванівна
УДК 94(477) „1943/1947“
МІСЬКЕ НАСЕЛЕННЯ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ В УМОВАХ НОРМОВАНОГО ПОСТАЧАННЯ (1943-1947 рр.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Черкаси – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі всесвітньої історії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Лисенко Олександр Євгенович,
Інститут історії України
НАН України,
завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Чернега Петро Макарович,
Інститут історичної освіти
Київського національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри етнології
 
кандидат історичних наук, доцент
Вронська Тамара Василівна,
Національна академія
Служби безпеки України,
професор спеціальної кафедри
Захист відбудеться 19 вересня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 81, кім. 211
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м.Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розіслано „17” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі вітчизняна історична наука зміщує дослідницькі акценти в бік вивчення гуманітарних аспектів суспільного буття. Межі наукових студій безперервно розширюються не лише в напрямі розкриття глобальних, доленосних подій, а й проблем людини в контексті воєнних конфліктів. Усвідомлюючи, що в багатовимірному історичному процесі життя звичайних людей, їхні інтереси та потреби посідають особливе місце, останнім часом дослідники все більше уваги приділяють вивченню повсякденного життя на різних відрізках нашої історії з його неодмінними складовими, серед яких і проблеми життєзабезпечення.
Ще донедавна політики та вчені, підраховуючи збитки, заподіяні війною, акцентували здебільшого на матеріальних втратах і лише потім зверталися до власне людського фактора. У такій же послідовності з виразним домінуванням аналізу виробничої сфери, цифрових показників та статистичних даних висвітлювали повоєнні відбудовчі процеси. Водночас із поля зору випадали ті, хто найбільше потерпів від окупації, чиїми руками з руїн та попелу відроджувалася промисловість, зводилися будівлі, зрештою, ті, завдяки кому налагоджувалося мирне життя ще у воєнні та перші повоєнні роки. Не отримали належної уваги й чинники, без яких неможливе існування людини і яким немає альтернативи в роки війни та після неї. Зокрема, невисвітленою є проблема функціонування системи забезпечення громадян республіки продуктами харчування й одягом. Недаремно у визволених від окупантів містах найбільш актуальними були питання про те, де взяти хліб, у що одягтися та ін. Засоби їхнього вирішення перетворювалися в стратегію виживання. Усі інші моменти ставали другорядними, оскільки цілком очевидно, що відчуття голоду за силою свого впливу на функціонування людського організму поступається хіба що інстинктові самозбереження. До того ж і життя в міській місцевості диктує свої особливі умови. Держава, намагаючись забезпечити своїх громадян найнеобхіднішим, запровадивши карткову систему, у ті важкі часи не могла впоратися з цією проблемою через низку об’єктивних і суб’єктивних причин. Тому більшість людей, які були не в змозі вижити на мізерне нормоване постачання, змушена була шукати інших, додаткових джерел, вибудовуючи власну стратегію виживання. До того ж централізоване постачання кожного з регіонів УРСР було не однаковим. Індустріальний прагматизм вищого керівництва СРСР уніс свої корективи і в політику постачання, у якій інтереси мешканців більшості міст центральних областей України фактично нівелювалися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МІСЬКЕ НАСЕЛЕННЯ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ В УМОВАХ НОРМОВАНОГО ПОСТАЧАННЯ (1943-1947 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок