Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ МОДЕЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ НЕЛІНІЙНИХ ДИНАМІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ

МЕТОД ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ МОДЕЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ НЕЛІНІЙНИХ ДИНАМІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ

Назва:
МЕТОД ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ МОДЕЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ НЕЛІНІЙНИХ ДИНАМІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,82 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФОМІН Олександр Олексійович
УДК 004.032.2:620.179
МЕТОД ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ МОДЕЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ НЕЛІНІЙНИХ ДИНАМІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління та прогресивні
інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті на кафедрі комп’ютеризованих систем управління.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Павленко Віталій Данилович,
Одеський національний політехнічний університет, доцент кафедри комп’ютеризованих систем управління
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Козак Юрій Олександрович, Одеська національна академія зв'язку, завідувач кафедри інформатизації і управління;
кандидат технічних наук, доцент Олецький Олексій Віталійович, Національний університет Києво-Могилянська академія, доцент кафедри мультимедійних систем.
Провідна установа: |
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України
Захист відбудеться “28” квітня 2005 року о 1330 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка 1, ауд. 400-А.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка 1.
Автореферат розісланий “28” березня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 Ямпольський Ю.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Операції контролю та діагностики є необхідною ланкою автоматизованих систем управління складними об’єктами і процесами в різних галузях людської діяльності: техніці, медицині, економіці тощо. Більшість таких операцій призначено для розв'язання відповідальних задач у реальному режимі часу, що висуває підвищені вимоги до ефективності роботи автоматизованих систем діагностичного контролю (АСДК): використання універсальних методів опису об'єктів контролю (ОК) різної природи, мінімізація опису, підвищення достовірності класифікації, швидкодії, завадостійкості алгоритмів інтелектуальної обробки даних.
Ефективність використання сучасних методів діагностичного контролю, заснованих на відновленні моделі ОК, у значній мірі залежить від адекватності застосованих інформаційних моделей реальним об'єктам і процесам. На практиці в АСДК застосовуються лінійні динамічні моделі або нелінійні моделі, які використовують інформацію тільки про властивості статичних характеристик. Але більшість реальних об'єктів описуються нелінійними динамічними моделями. Тому, в якості опису ОК невідомої структури доцільно використовувати нелінійні непараметричні динамічні моделі на основі інтегро-степеневих рядів Вольтерра (РВ), що описують властивості ОК у вигляді послідовності інваріантних до виду вхідного сигналу багатомірних вагових функцій (БВФ).
Розроблення та побудова інформаційних моделей ОК з використанням БВФ в АСДК стримується складністю та нестачею ефективних способів їх параметризації (стискування діагностичних моделей), а також відсутністю спеціалізованих інструментальних засобів з застосуванням прогресивних інформаційних технологій, що забезпечують роботу зазначених моделей, синтез простору діагностичних ознак і побудову вирішувальних правил при багатоальтернативному розпізнаванні станів ОК.
У зв'язку з цим, розробка інструментальних програмних засобів для побудови АСДК, оснащених зазначеними методами, є актуальною проблемою, рішення якої дозволить значно підвищити достовірність діагностування нелінійних динамічних ОК різної природи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами, планами. Дисертація виконувалася відповідно до завдань д/б НДР Одеського національного політехнічного університету № 281-63 “Апаратні і програмні засоби автоматизованих систем управління і обробки інформації” (1998-2000), № 405-63 “Системи автоматики і контролю для управління технологічними процесами” (2001-2004), № 445-30 “Теоретичні основи автоматичного розпізнавання відмов різального інструменту та прогнозування їх залишкового ресурсу”, номер державної реєстрації ДР0104U002397 (2003-2005), а також до завдань д/б НДР Одеської національної морської академії № 87-Б “Теорія і методи аналізу нелінійних інерційних систем з використанням інтегро-степеневих рядів Вольтерра” відповідно до Закону України “Про приоритетні напрямки розвитку науки і техніки: 5.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОД ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ МОДЕЛЬНОЇ ДІАГНОСТИКИ НЕЛІНІЙНИХ ДИНАМІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок