Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРАМАТИЧНА СЕМАНТИКА АНАЛІТИЧНИХ СПОЛУЧНИКІВ ПІДРЯДНОСТІУ СТРУКТУРІ СКЛАДНОГО РЕЧЕННЯ

ГРАМАТИЧНА СЕМАНТИКА АНАЛІТИЧНИХ СПОЛУЧНИКІВ ПІДРЯДНОСТІУ СТРУКТУРІ СКЛАДНОГО РЕЧЕННЯ

Назва:
ГРАМАТИЧНА СЕМАНТИКА АНАЛІТИЧНИХ СПОЛУЧНИКІВ ПІДРЯДНОСТІУ СТРУКТУРІ СКЛАДНОГО РЕЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,86 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА

ЯСАКОВА Наталія Юріївна

УДК 811.161.2’367.634
ГРАМАТИЧНА СЕМАНТИКА
АНАЛІТИЧНИХ СПОЛУЧНИКІВ ПІДРЯДНОСТІ
У СТРУКТУРІ СКЛАДНОГО РЕЧЕННЯ
10.02.01 - українська мова

Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному педагогічному університеті
імені М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Плющ Марія Яківна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
професор кафедри української мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Пещак Марія Михайлівна,
Український мовно-інформаційний фонд НАН
України, завідувач відділу лінгвістики;
кандидат філологічних наук, доцент
Литвин Любов Петрівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, доцент кафедри мови
та методики викладання в початковій школі.
Провідна установа – Вінницький державний педагогічний
університет імені М.Коцюбинського,
кафедра української мови, Міністерство
освіти і науки України, м. Вінниця
Захист відбудеться “20” _березня_ 2001 року о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.04 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “14” _лютого_ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.П.Гальона
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У сучасному українському мовознавстві сполучники сурядності й підрядності стали об’єктом дослідження в численних монографіях, статтях. Зокрема у працях С.П.Бевзенка, А.П.Грищенка, Д.Д.Герасименка, В.І.Голоюха, М.О.Заоборної, А.Г.Кващука, М.Л.Семенюченко, С.В.Шевчук, К.Ф.Шульжука та інших мовознавців сполучники розглядаються у зв’язку з проблемою класифікації складних речень. Предметом спеціального розгляду в синхронному і діахронному планах вони стали в дисертаційних дослідженнях А.І.Гамової, О.В.Глотової, М.У.Каранської тощо.
Ряд актуальних питань, пов’язаних із розвитком системи засобів синтаксичного зв’язку в напрямку аналітизації та ускладнення структури, було порушено в працях російських лінгвістів: Т.А.Колосової, Ю.І.Леденьова, А.Є.Орлова, С.І.Риндіної, Р.П.Рогожникової, М.І.Черемісіної, О.Т.Черкасової. Вивченню окремих аналітичних сполучників, їх аналогів і синтаксичних конструкцій з ними присвячені дисертації Л.М.Байдуж, Г.О.Мариної, І.Г.Мюлляр, М.Г.Рубцова, Т.М.Смоленської. Проте й на сьогодні питання про аналітичні засоби поєднання предикативних одиниць у складних синтаксичних конструкціях з підрядним зв’язком залишається дискусійним. Відсутні наукові праці, присвячені докладному вивченню семантики й функціонування аналітичних сполучників української мови. Досі не описаний повний інвентар таких одиниць, зокрема в складнопідрядних реченнях розчленованої структури, де аналітичні засоби зв’язку набули значного поширення. Залишається невизначеним механізм взаємодії граматичного і лексичного значень у структурі складених сполучників та їх граматичний статус, чекає свого розв’язання питання про відмежування аналітичного сполучника від неоднослівних утворень перехідного типу, здатних виконувати функцію сполучного засобу в складнопідрядному реченні. Усе це зумовило вибір теми дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами, планами. Напрям дисертаційного дослідження відповідає загальній науковій проблемі кафедри української мови Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова: “Лінгводидактичний опис функціонування української мови”, що передбачає вивчення питань граматики української мови, зокрема структури, семантики, функцій аналітичних сполучників у складнопідрядних реченнях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГРАМАТИЧНА СЕМАНТИКА АНАЛІТИЧНИХ СПОЛУЧНИКІВ ПІДРЯДНОСТІУ СТРУКТУРІ СКЛАДНОГО РЕЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок