Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНСТИТУЮВАННЯ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ В СОЦІОЛОГІЧНОМУ ДИСКУРСІ

КОНСТИТУЮВАННЯ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ В СОЦІОЛОГІЧНОМУ ДИСКУРСІ

Назва:
КОНСТИТУЮВАННЯ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ В СОЦІОЛОГІЧНОМУ ДИСКУРСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,43 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Цимбалюк Світлана Іванівна
УДК 316.422
КОНСТИТУЮВАННЯ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ
В СОЦІОЛОГІЧНОМУ ДИСКУРСІ
22.00.01 – теорія та історія соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі загальної соціології
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Євтух Володимир Борисович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, декан факультету
соціології та психології, м. Київ
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Судаков Володимир Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри
історії та теорії соціології, м. Київ
кандидат соціологічних наук, доцент
Отрешко Наталія Борисівна,
в.о. декана соціологічного факультету
Міжнародного Соломонового університету,
м. Київ
Провідна установа: Національна академія державного управління
при Президентові України, м. Київ
Захист відбудеться 26 березня 2007 р. о 16-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.30 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 314).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “24” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.О.Тарабукін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Динамічні глобальні зміни в усіх сферах життєдіяльності світового суспільства, що відбулися за останні роки, суттєво вплинули на стиль наукового мислення і розуміння світу. В реаліях сьогодення соціальна теорія перебуває у стані кардинальних зрушень.
Ситуація, що склалася є надзвичайно сприятливою для інноваційного соціологічного пошуку. Перед соціологічною наукою постають нові завдання, пов’язані з обґрунтуванням виникнення, еволюції репрезентації різноманітних способів розв'язання соціальної проблематики, актуальної у певний період розвитку суспільства та притаманної тим чи іншим течіям, школам і напрямкам соціологічної науки.
Потреба у визначенні адекватних підходів пояснення соціальної дійсності активізує соціологічний дискурс, спрямований на теоретичне обґрунтування однієї з провідних теорій соціології розвитку – теорії модернізації. Нині передчасно висловлювати судження про те, що теорія модернізації достатньо розкрита та досліджена у вітчизняному соціологічному дискурсі. Проте вже зараз можна виділити ті методологічні засади, які дозволяють проаналізувати набутки широкого досвіду теоретизування з приводу теорії модернізації у вітчизняній та зарубіжній науці.
Важливий вплив на дослідження процесів розвитку, визначення місця теорії модернізації в соціологічному дискурсі, виявлення специфіки його конституювання та застосування набутих результатів до українських реалій справили роботи вітчизняних дослідників О. Погорілого, В. Євтуха, Ю. Яковенка, В. Судакова, В. Танчера, П. Кутуєва, Б. Тарасенка, Н. Отрешко та російських – І. Бестужева-Лади, С. Кара-Мурзи, Л. Бєляєвої тощо.
У західній соціології розвитку особливо значними з даної тематики виступають праці аналітичного характеру Д. Рітцера, С. Леша, Г. Розе, Б. Вітрока, Л. Пелікані, П. Берка.
Праці зазначених авторів відіграли провідну роль у розробці різноманітних аспектів теорії модернізації. Проте у вітчизняній соціології ще бракує ґрунтовних комплексних досліджень теорії модернізації. За цієї ситуації особливо актуальними стають теоретичні розробки, які надають можливість розкрити динаміку становлення та перспективи розвитку теорії модернізації в українській соціології. Такі наукові розвідки дозволяють підвищити ефективність наукового обґрунтування діяльності, пов'язаної з модернізацією різних сфер життєдіяльності сучасного українського суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОНСТИТУЮВАННЯ І РОЗВИТОК ТЕОРІЇ МОДЕРНІЗАЦІЇ В СОЦІОЛОГІЧНОМУ ДИСКУРСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок