Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ЖИРНОКИСЛОТНОГО СКЛАДУ ЛІПІДІВ СИРОВАТКИ КРОВІ ТА ПОТУ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ТИПУ РЕАКЦІЇ НА ПСИХОЕМОЦІЙНИЙ СТРЕС У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ З ГІПЕРТОНІЧНОЮ ХВОРОБОЮ ТА МОЖЛИВОСТІ ЇХ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ КОРЕКЦІЇ

ОСОБЛИВОСТІ ЖИРНОКИСЛОТНОГО СКЛАДУ ЛІПІДІВ СИРОВАТКИ КРОВІ ТА ПОТУ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ТИПУ РЕАКЦІЇ НА ПСИХОЕМОЦІЙНИЙ СТРЕС У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ З ГІПЕРТОНІЧНОЮ ХВОРОБОЮ ТА МОЖЛИВОСТІ ЇХ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ КОРЕКЦІЇ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ЖИРНОКИСЛОТНОГО СКЛАДУ ЛІПІДІВ СИРОВАТКИ КРОВІ ТА ПОТУ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ТИПУ РЕАКЦІЇ НА ПСИХОЕМОЦІЙНИЙ СТРЕС У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ З ГІПЕРТОНІЧНОЮ ХВОРОБОЮ ТА МОЖЛИВОСТІ ЇХ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ КОРЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,48 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
Лейн Леся Юріївна
УДК 616.127-005.4:616.1-008:577.1:159.942
ОСОБЛИВОСТІ ЖИРНОКИСЛОТНОГО СКЛАДУ ЛІПІДІВ СИРОВАТКИ КРОВІ ТА ПОТУ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ТИПУ РЕАКЦІЇ НА ПСИХОЕМОЦІЙНИЙ СТРЕС У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ З ГІПЕРТОНІЧНОЮ ХВОРОБОЮ ТА МОЖЛИВОСТІ ЇХ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ КОРЕКЦІЇ
14.01.02 – Внутрішні хвороби
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ 2004 р.
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Гиріна Ольга Миколаївна, завідувач кафедри поліклінічної підготовки та сімейної медицини, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, м. Київ.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор, Свінціцький Анатолій Станіславович, завідувач кафедри госпітальної терапії №2 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України, м. Київ.
доктор медичних наук, Шатіло Валерій Броніславович, провідний науковий співробітник відділу клінічної фізіології та патології внутрішніх органів, завідувач відділення терапії Інституту геронтології АМН України, м. Київ.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться „15” квітня 2004 року о 13:30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.003.04 Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця МОЗ України (01004, м. Київ, вул. Толстого, ).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця МОЗ України (03057, м. Київ, вул. Зоологічна, 1).
Автореферат розісланий „13” березня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Кузьменко А.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нині в Україні спостерігається досить високий рівень смертності від серцево-судинних захворювань (ССЗ), що здебільшого обумовлено значним поширенням ішемічної хвороби серця (ІХС), яка викликається атеросклеротичною оклюзією однієї чи більше коронарних артерій [Копина О.С.,1996].
Серед факторів, що спричиняють розвиток атеросклерозу, ІХС та гіпертонічної хвороби (ГХ) слід відмітити вплив психоемоційного стресу (ПЕС). Добре відомо, що інтенсивні, тривалі стресові реакції сприяють розвитку патологічних станів і різних захворювань. Отже, стрес є одним з ключових факторів ризику розвитку атеросклерозу, ІХС, ГХ, порушень серцевого ритму, інфаркту міокарда (ІМ), інсультів. Саме ці захворювання є основною причиною смерті людей працездатного і пенсійного віку [Hoeschen R.J.,1997; Пшенникова М.Г.,2000; Bedi M., 2000].
Індивідуальні реакції на стресові впливи залежать від багатьох чинників, зокрема функціонального стану центральної нервової системи, особистих психологічних особливостей, біологічних ритмів організму, індивідуальних особливостей ендокринної і вегетативної регуляції [Харитонова И.В., 2000]. Доведено, що багато людей мають знижену стійкість до стресових впливів - у відповідь на подразник у них виникають неадекватні за силою і тривалістю стресові реакції. У процесі тривалих спостережень встановлено, що особи з надлишковою реакцією серцево-судинної системи, (ССС) так звані гіперреактори, мають більш високу імовірність розвитку ССЗ і смерті [Гаврилова Е.А.,1999]. Закономірно, що діагностика, спостереження та антистресова реабілітація гіперреакторів є важливим медико-соціальним завданням.
Стійкість до ПЕС, мабуть, і є одним з факторів, що визначають прогноз подальшого перебігу ІХС та ГХ. У ряді досліджень доведено, що гіперреактори, тобто особи, які мають надлишкову реакцію показників ССС при психоемоційному стресорному впливі, частіше хворіють на ГХ та ІХС, в них вища імовірність раптової смерті внаслідок ускладнення патології ССС [Steptoe A., 1996]. Враховуючи вищесказане, відбір серед хворих на ССЗ - гіперреакторів та призначення їм антистресових препаратів може мати важливе значення для профілактики ІМ та раптової смерті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ЖИРНОКИСЛОТНОГО СКЛАДУ ЛІПІДІВ СИРОВАТКИ КРОВІ ТА ПОТУ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ТИПУ РЕАКЦІЇ НА ПСИХОЕМОЦІЙНИЙ СТРЕС У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ З ГІПЕРТОНІЧНОЮ ХВОРОБОЮ ТА МОЖЛИВОСТІ ЇХ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ КОРЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок